Jump to content
Guest tomus

Kvalita dig. vysílání.

Recommended Posts

Stando

nic ve zlém, ale jak víš že jde o rušení UPC internetem U-fonů, zní to jako výmluva UPC - nejsi jejich zaměstnancem?

Můžeš poskytnout přehled programů všech streamů (multiplexů).

Dík

Nejsem zaměstnancem UPC, ale již jsem se s tím osobně setkal (kousek od nás si Ufoni vybudovali BTS a stačilo vyměnit kabely v bytě :wink: ) . Ufoni mají základnové stanice s kmitočty 423 MHz a modemy na 413 MHz. Stream s Film+ atd má kmitočet na sítích bývalého Karnevalu 426 MHz.

Stačí ti toto vysvětlení

Standa

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Jasně že stačí, díky.

A co poskytnutí přehledu programů všech streamů (multiplexů). Už to tady na fóru bylo jednou, ale nikdo se nevyjádřil. Nebo něco takového není?

Tak já nevím, jestli tady chcete nějakou výměnu informací a nebo si chcete jen psát a číst svoje vlastní názory, a když se vám nějaký nezamlouvá, tak hned dotyčného napadnete, jestli není náhodou zaměstnancem UPC. No a i kdyby byl, tak co? Důležité snad je, jestli chce pomoct a poradit.

Standa jen napsal, že to může být rušeno U-fonem, ne že to je jím rušeno stoprocentně. Příčin může být samozřejmě víc. To, že se kostičkování objevuje jen v určitém časovém období s největší pravděpodobností ale na nějaké rušení vnějším zdrojem ukazuje.

Sám za sebe můžu říct, že jsem měl před časem potíže s příjmem multiplexh 170.5 MHz (HBO, Cinemax, Hustler...), kde mi obraz silně kostičkoval, kvalita signálu cca na 85%. Všechny ostatní muxy hrály dobře. Po výměněně kabelu od zásuvky do STB, se signál zlepšil i v tomto multiplexu a kvalita signálu je 97-99%.

V současné době se mi úroveň signálu, po updatu fw u Handanu CV-5000, pohybuje od 54-55% u multplexu 450 MHZ (balík německých programů) po 69-71% u multiplexu 170.5 MHz (balik HBO a dalsí). Kvalita signálu je na všech muxech 97-99%. Obraz zakostičkuje tak 2x až 3x za den (teda v době kdy koukám), obvykle tehdy, když se mi zapne/vypne lednice. Což ale bude opět problém kabelů a lednice. Jinak je obraz dobrý.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Pokud jsem se Standy nějak dotkl, tak se mu samozřejmě omlouvám. Standa chtěl pomoct, po dotazu upřesnil, pomohl a já mu za to poděkoval - akorát trocha humoru - toť vše.

Ta lednice mě teda nenapadla, musím to vysledovat - dík za radu. Jak ji máš daleko od STB a kabelů, nebo není straršího data?

Lednici mám sice na úplně druhé straně než je STB i kabely od zásuvky kaelovky, ale patrně jsou el. zásuvky zapojené v jednom obvodě (je to pokoj s kk). A je taky fakt, že je ta lednice trochu staršího data a navíc značky MINSK. :-D. Ale jsem s ní jinak naprosto spokojen, takže se mi ji zatím nechce měnit za novou. To občasné zakostičkování při sepnutí (nedělá to při každém sepnutí, jen prostě občas), to není nic hrozného. Je to prostě jen očas a jen krátký mžik.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Jasně, ty zásuvky zapojené ve staré zástavbě do série v celém bytě - to by mohlo být ono. A navíc to je určitě hliník, možná by stačilo projít celý okruh a řádně dotáhnout všechny spoje. Stejně je to dobré občas udělat, tak to zítra zkusím. To su zvědav.

Guest

Ještě bych doplnil, že kvalitu mám neustále 97-99. U všeho. Přesto ty výše jmenované kostičkují. Já to tipuju spíše na to, že 20.00-23.00 kouká nejvíce lidí a datový tok nestačí.....?

Pocet lidi soucasne koukajicich na digitalni TV uz z principu na to nemuze mit vliv,

mozna snad pocet lidi brouzdajicich po internetu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

DVB-C služba je prakticky "multicastovou službou" jedná se o jednosměrný přenos informace. Datový tok je vždy stejný pro daný multiplex t.z. nezáleží kolik STB je připojeno. STB přijímá signál daných paremetrů - nikam se někam přihlašuje o data..

Pokud dochází ke zhoršování parametrů příjmu v určitém časovém pásmu, je to na 99,5% způsobeno lokálnímy problémy - např. rušením.

Jelikož je DVB-C opravdu "multicast" nemůže si STB "říci" při ztracených nebo porušených datech o data znovu na rozdíl od připojení PC do intrenetu např.k www, ftp, apod, kde modem nahlásí CMTS mám problém, pošli znovu.

Takže pokud dojde ke ztrátě dat, na obrázku se to projeví rozpadem, zamrznutím apod.

(pro šťouraly, IP TV pracuje stejně jako DVB-C, jde o online přenos, jen je přenosovou vrstvou ethernet - data nelze poslat opakovaně)

Věřte tomu, že většina problémů je v rozvodech po bytě. Co mnohdy stačilo na horší analog - člověk si říkal, to je dobrý, to mě stačí, to nestačí na digitál (jedná se o problém rušení, nikoli o úrovně).

Standa

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Guest

Tak mi z UPC napsali tohle:

Pokoušeli jsme se Vás kontaktovat, bohužel však marně. V tuto chvíli byl na Váš Set-Top Box zaslán obnovovací signál. Během dnešního dne by mělo být vše v pořádku. Omlouváme se Vám za vzniklé potíže.

Volali, ale byl jsem akorát v metru. No a zatím je to zdá se doopravdy O.K. CS film, Film plus a spol. už nečtverečkují. Signál 60-62 /včera 57-59/, kvalita 97-99. Míň než Nova, ta má stabilně signál kolem 70. Co znamenal ten obnovovací signál ?

Tak jsem zjistil, že kostičky se mi taky objevují při zapínání PC a sepnutí kompresoru lednice (jak psal Katoda). Prošel jsem celý zásuvkový okruh a dotáhl všechny spoje (staré hliníkové - fuj). Kostičkování sice nebylo tak časté, ale rozčiluje to - teď už PC a lednice (respektive el. rozvody) nezlobí.

Mohu potvrdit zdejší teorie o rozvodech. Kamarád si po zakoupení digitálu stěžoval na neustálé kostičkování. V pátek jsem mu měnil v bytě komplet zásuvky za nové. Né kvůli kostičkování ale manželce :lol:

No a včera mi volá že se žádné kostičkování nekoná. Je fakt že některé spoje v zásuvkách byli zoxidované nebo ohořelé.

Pokud mate rozvody v hliniku, tak opravdu doporucuji zkontrolovat a opatrne s citem podotahovat kontaky, do doporucuji uz jako elektrikar.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Stejně tak jsou problém i koaxiální kabely s měděnou fólií, která je poměrně dosti křehká a při jejich montáží může dojít k popraskání tohoto pláště. Výsledkem je opět vysoká možnost vniku vnějšího rušení (např. el. zařízení, aj.). Takže pozor na to!

tomus:

máš DVR CV 6000 a jak sleduji tak problémy nemáš žádné (ani sekání). Jak to bylo s kvalitou a sekáním před tím, když jsi měl CV-5000 CINX. Díky za odpověď.

CV-5000 CINX ma zrejme pomalejsi hardware, takze se trochu zadrhaval pri rychlejsim prepinani kanalu, hlavne diky nacitani plneho EPG se na chvily zadrhlo ovladani.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Mohu potvrdit. CV-5000 CINX by mělo mít opravdu pomalejší HW, který celý STB pohání. Vznikají tak někdy až velice nepříjemné problémy při rychlém přepínání kanálů, kdy dochází k načítání EPG. Tedy abych se neopakoval, jak řekl tomus.

Guest

NEFUNGUJE MI TELEFON MUŽETE MI NAK PORADIT JE UPLNĚ HLUCHEJ :(

Guest

Dobrý den všem, tak už jsem také uživatelem úžasných :D služeb DVB-C od UPC. Předtím jsme měli nabídku KLASIK+HBO+Internet a byla spokojenost s kvalitou obrazu, ale programová nabídka nic moc. Proto jsme se rozhodli přejít na digitál, uvažoval sem o tom už pár měsíců, ale zákeřný tah UPC na Nový rok a zrušení Očka bylo poslední kapkou. Po složitém objednaní přišel technik, kterej věděl snad míň než ja a to nejsem žádnej expert se to podařilo nainstalovat, samozřejmě zapomněli na druhej STB, hlavně že ve smlouvě byla uveden.

Po 10 dnech to zatím ujde(nechci to zakřiknout), řádná tragedie se nekoná, vadí mě akorát delší přepínání(člověk si zvykne), občas se sekne STB. Kvalita není tak strašná, ale na klasické TV 55cm kostičky nejsou tak vidět, co mě ale docela vadí je kvalta stanic v multiplexu na 682Mhz hlavně AXN, kde je úroveň signálu 53-56%. Na to že tam jsou sportovní kanály je to doclea blbý. U HBO je to jen 48-52%. statní mlutiplexy kolem 60%, volné stanice 65-67%, kvalita všude 97-99%.

STB sem propojil s videem a pak teprve do TV, abych mohl nahrávat ale obraz mě při propojení s videem přijde nazelenalý, třeba ve filmu, když je tma tak tmavší stíny jsou do zelena jak na staré TV. Když zapojím STB přímo do TV scartem, tak mě do AV ruší analog i když nemám zapojenej kabel v TV(dokonce je vidět i šum). Nevíte někdo jak to odstínit? Od toho videa to mám zatím klasickým kabelem do anténního vstupu, snad pomůže scart, ale co to rušení analogu? na druhé Tv(ještě starší) analog neruší a signál je bez problému.

Ještě se chci zeptat, jestli se nechystají nějaký neový stanice hlavně AXN Scif-fi, AXN Crime, SCi-fi channel, Travel Channel, Zone Horror nebo fantasy(oba kanály se údajně chystají v Polsku). Děkuji

Jak to myslis, rusi analog ?

Mam podobny problem, zkus prepnout TV vystup na STB na CVBS namisto RGB, me to pomohlo.

Pak dej vedet.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Guest

Prostě, když mám zapojenej analog do TV antenním vstupem, tak je tam vidět logo stanic a pohybující se obraz. Takže jsem analog odpojil, ale je tam vidět i to zrnění a přes obraz jdou čáry jako kyž se tam plete signál.. Není to katastrofa, ale je to nepříjemný a u digitálu sem si představoval pěknej obraz. Na CVBS sem to zkoušel přepnout, ale neni to o moc lepší akorát to trochu kostičkuje. Kamoš mě říkal, že to jsou špatný obvody v Tv a nedá se s tím nic dělat. Když sem měl v scartu video, tak mě to ale tak nedělalo. Mám asi 5 let starou TV Samsung jen s jedním scartem a ten je hned vedle antenního vstupu. Druhou televizi máme zn.ELIN, jde o hodně starej kousek a tam je obraz v pohodě. Ale asi to není na staré obrazovce tak vidět.

Nevíte jak je to s tou AXN Sci-fi, jsou dobrý seriály? Na podzim na chatu na idnes říkal pan malina snad něco, že jednají ale o no stále nic. To je jak s AXN. tam UPC trvalo přes 3 roky než ho tam dali! Hudebních, dokumentarních a sportovních stanic je dost, ale programy jako AXN je málo, zvláš´t při té hrůze na Nově ap.(samá česká telonovela).

Je to pravděpodobně tou starší televizí. Měl jsem obdobný problém se starou tv Sony, taky pouze s jedním scartem. Taky mi digitál rušil analog. Pomohlo mi, když jsem prohodil scarty na STB, tzn. že z televize jsem scart nezapojil do tv-scartu na set-top boxu, ale vedle do scartu pro video. Pak už se mi signály nemíchaly.

Pokud jde o to zrnění a čáry přes obraz, tak to jsem měl jen při zapnutém STB a to i třeba jen v pohotovostním režimu. Zmizelo mi teprve při úplném vypnutí set-top boxu. Taky jsem nad tím dlouho dumal, čím to a pak pomohlo to, co tady mnozí neradí slyší a zlobí se, když jim to někdo radí. :) Prostě jsem vyměnil kabel od zásuvky do STB. Taky jsem to zprvu odmítal, že je to tím, ale opravdu bylo. S novým kabelem zrnění na analogu při puštěném STB zmizelo.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Co se tyce duchu pridam i ja sve info. Video mam propojene scartem, dvd prehravac je propojenej take s tv scartem. Kdyz jsem si zapnul DVD tak jsem videl v obraze, pri tmavych scenach, zleva doprava pochodujici obraz nejake tv.Kdyz jsem vytahnul konektor z antenni zasuvky tak byl klid. To me dost stvalo. A nekde jsem nasel informaci ze staci oddelat jeden pin ve scartu. Tak jsem o odsrihl. A obraz je bez duchu tv. Delal to ten pin na scartce. Nejsem ted u toho tak nevim ktery pin jsem odsrihl. Ale mohlo by to pomoct.

Guest

Dnes večer, ani ťuk, hlásí to zakodované kanály. Jak jste na tom vy? Nepomohlo nic, ani vytažení ze zásuvky.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...