Jump to content
Sign in to follow this  
MekliCZ

Nebezpečné heslo

Recommended Posts

Viděl jsem to na fórech, u internetového bankovnictví i na zpravodajských serverech, ale ještě asi nikdy se mi nestalo, že bych měl tak drzý modem/router, aby mi diktoval, jaké si nastavit heslo k WiFi. Podle Compalu je heslo, co chci nastavit, nebezpečné, a nastavit mě ho nenechá. Zkoušel jsem nějak obechcávat administraci přes devtools v prohlížeči, ale nepovedlo se, otázka tedy zní, existuje nějaká cesta, jak si nastavit jakékoli heslo, které vyhovuje standardům, a obejít to stupidní omezení?

• Fiber Business 500
  • -
  • -
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha 8

Za me je cesta jednoducha - vys*at se na vyklesteny (a tim beztak zcela k prdu) router v Compalu, prepnout ho do bridge mode a pouzit vlastni router, s mnohem lepsi funkcionalitou a neomezujici me v nesmyslnych ohledech.

Ze to stoji par stovek za router navic? No stoji... a? Pro koho je to problem, at si nestezuje.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

To uz jsem resil, ale nechci se zbavit IPv6 a na to, co se v te siti odehrava, ten Compal dostacuje (nejvetsi potencial na vyuziti rychlosti i odezvy ma asi Xbox, ktery se stejne u rychlosti zastavi na 100-200 Mbps, protoze MS ma v NIXu jen jednu 100G linku). Tzn. zatim jediny racionalni duvod pro koupi routeru je heslo k wifi, a to je proste malo 😞

• Fiber Business 500
  • -
  • -
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha 8

Aha, no tak kdyz jsi psal, ze "Zkoušel jsem nějak obechcávat administraci přes devtools v prohlížeči, ale nepovedlo se", ocekaval jsem, ze jsi zkousel prave tohle... :-\

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Nene, tenhle konkrétní postup ne, zkoušel jsem vyřadit z provozu tu kontrolu jako takovou. A navíc to podle toho návodu funguje jen na hlavní stránce, ne bezdrát > zabezpečení, kde jsem to zkoušel já.

• Fiber Business 500
  • -
  • -
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha 8