Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Karneval ve Zline

Recommended Posts

Návštěvník

Na Jiznich Svazich v pohodě. Mam Internet od Karnevalu asi měsíc a jede, az na maly puldenni vypadek, v pohode.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Me to zapojili ve stredu a super. Lidicky co tak udelat nejaky FTP, DC HUb nebo tak neco

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak uz mam ten Internet doma taky a jede slusne. Uz jsem i volal na infolinku (jelo mi to ze zacatku nejak pomalu) a byli v pohode, snazili se, volali mi i zpatky jak slibili... Zatim si nemuzu na nic stezovat. Teda krome zpusobu instalace, ale to je na delsi povidani :)

Sdílet toto téma

Tak uz mam ten Internet doma taky a jede slusne. Uz jsem i volal na infolinku (jelo mi to ze zacatku nejak pomalu) a byli v pohode, snazili se, volali mi i zpatky jak slibili... Zatim si nemuzu na nic stezovat. Teda krome zpusobu instalace, ale to je na delsi povidani :)

Jen povídej. :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník
Teda krome zpusobu instalace, ale to je na delsi povidani :)

Dame to na nove stranky, kdyz se o tom trochu rozepises, ja uz to mam za tech par mesicu zamlzeny :) Jestli mas zajem, ozvi se na mail/icq.

Sdílet toto téma

Návštěvník

No... prijel technik, docela mlady clovek a vydal se hledat takovou tu bilou pikslu, co je na chodbe. Nasel, strcil klic do zamku a... zalomil ho tam. Komentoval to s ledovym klidem slovy: "Tak sem ho tam nechal." A oznamil mi, ze pro dnesek koncime. Protoze jsem mel kvuli tomu dovolenou, nenechal jsem se odbyt a trval na tom, ze situace se musi nejak vyresit. I vzal technik 2 sroubovaky a zacal pikslu pacit. Po nejake dobe, kdy uz byla piksla docela jedle prohnuta a poskrabana, se mu podarilo utrhnout viko, ktere mu spadlo do obliceje a malem mu vypichlo oko :) No nic, jedeme dal.

Pripojil zkusmo modem a ten nejel. Sli jsme teda do sklepa, do vedlejsiho vchodu (kdyby byl zamceny, tak jsme zase asi skoncili), tam se mu podarilo otevrit nejakou vetsi bilou pikslu (hned prvnim klicem), vymenit v ni nejake soucastky, zmerit signal a slo se zpet. Zatim pohoda. Do te doby, nez zjistil, ze v puvodni piksli internet porad nejede. A to byl moment, kdy doslo na volani kolegovi. Nastesti kolega slibil, ze prijede.

Sli jsme tedy mezitim montovat zasuvku. Po vymene zasuvky mi prestala jit televize, hrozne to zrnilo. Technik v klidu prohlasil, ze dulezity je internet a televizi ze mam nahlasit na poruchy a nic mu nebranilo ve vypisovani smlouvy. Zacinal jsem byt lehce nervozni, co bude nasledovat az na me budou dva.

Nastesti situaci zachranil kolega. Prijel asi za 20 minut, privezl nahradni klice od nejake dalsi piksly, novy zamek do vypacene piksly (asi je to normalni, ze je paci, proto vozi nahradni zamky), rozchodil internet a televizi spravil tim, ze zastrcil video (ten "muj" technik ho predtim vypnul) do sitove zasuvky. Najednou zacalo vsechno fungovat. Teda az na rychlost.

Linka mi stahovala asi 7kB, coz je docela slusna 64kb/s. Technik prohlasil, ze on jenom zapojuje a ze zapojene je to dobre, at se obratim na poruchy a strcil mi do ruky smlouvu k podpisu. Chvili jsem vahal, ale pak jsem usoudil, ze bude lepsi ty orgie ukoncit a podepsal jsem.

Timhle se nechci nikoho dotknout, proste jsem jenom popsal, co jsem zazil a videl. Jestli se v tom nekdo najde, je to jeho vec, ale podobnost s cimkoliv je ciste nahodna :) Jo a jeste posledni vec: to je nejaky narodni folklor, ze spravny technik musi smrdet na sto honu? Netvrdim, ze musi jezdit v obleku, ale vytahane tilko, sandaly naboso, kratasy a docela neprijemny pach je prece jenom trosku moc :)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Hehe tak uz to vidim - zalozim na strance novou sekci "Osobni zkusenosti". Tenhle pribeh mne fakt dostal :)

Sdílet toto téma

No... prijel technik, docela mlady clovek a vydal se hledat takovou tu bilou pikslu, co je na chodbe. Nasel, strcil klic do zamku a... zalomil ho tam. Komentoval to s ledovym klidem slovy: "Tak sem ho tam nechal." ...

A co hledal v tý pixle?

PS: Jak to dopadlo? Internet už jede, jak má?

Sdílet toto téma

Návštěvník

Co ja vim, asi nejake draty nebo filtry.... nebo jen tak pro zabavu.... mam dojem, ze tam chtel vyzkouset ten modem, jestli tam vubec ma signal.

P.S. Jo, nastesti to ma happyend v podobe prijemne slecny/pani na infolince, ktera vse zaridila, byla ochotna a dokonce mi i zavolala zpet, jak slibila, i kdyz na nic neprisli :) Pomohl restart pocitace, ktery jsem nakonec udelal. Ale od te doby bez problemu, zatim jsem spokojeny.

Sdílet toto téma

Návštěvník

No ja nemam tak skvely zazitek, nicmene se s vami podelim o zkusenost:

Kdyz na konci kvetna (po peti letech slibu, ze, tenkrat jeste Intercable, bude provozovat internet -- coz byl duvod ukonceni smlouvy s KabelNetem) se dostavil zastupce (oblecenej byl slusne, nohy mu nesmrdely, zatu mu desne! tahlo z drzky), povykladal neco malo vet, jak jsou skvely a ze nemaji v Brne konkurenci, kam se hrabe NetBox atp. Vyplnili jsme formular s tim, ze se do tydne ozvou. Asi za 5 dni volala slecna z infolinky, ze teda prijedou (mohl jsem si vybrat ze tri casovych alternativ) a co ji zajimalo nejvic -- kde mam zasuvku a jestli potrebuju vrtat. Ja na to, ze zasuvka je v uplne jinem pokoji na druhe strane bytu a rozhodne to nejde vest od ni. To ji evidentne nezajimalo, ale spokojila se s informaci, ze je to asi 12 metru od pocitace.

V den D mi opet vola infolinka, jestli je potreba vrtat; po asi trech hodinach dorazil technik. Po zjisteni, ze zasuvka je za skrini (rozmontovat nabytkovou stenu tak prace na dalsi hodinu) se zacal drbat na hlave a se slovy: "Co s tim udelame?", se obratil na me. Nastesti po stridani KabelNetu za Intercable zbyla hned za dverma zasuvka schovana ve skrini vedle jisticu. Jak ji uvidel, tak si evidentne oddechl. Elektriku jsem si nechal vyvest od tech jisticu, takze modem zustal nakonec hned za dverma.

Pri tahani UTPecka jsem mu pak ukazal jak to chci natahnout a kde bude potreba vyvrtat tu diru, protahnout kabel a bude hotovo. Ale zrada. Pan technik nedisponoval vrtackou. Pak na me vyrukoval s tim, ze on jenom zapojuje, na kabelaze maji firmu, ze jim muze zavolat. No tak se ho ptam, kolik by to pripadne stalo a opet z neho vypadla perla. Musel bych kvuli jedne dire do panelu zaplatit cestu ke mne a zpet plus praci. Dira pocitam tak za 500 Kc. Takze UTP ted leze kousek po zdi.

Samotne pripojeni bylo bez problemu (nenechavat si rejpat v pocitaci technikem, tento se ale ptal predem a dokonce oznamil, ze je to placena sluzba).

Pro pripadne budouci uzivatele tedy doporucuji pred navstevou "zapojovatele" vymyslet trasu kabelaze sam (pripadne si od nekoho pujcit priklepovku) a pak jen technikovi rict, at to udela, jak chcete vy. Modem zapojuje na prvni zasuvku, co je v byte koaxem o delce asi 1 metr.

Nakonec se omlouvam za huznou delku prispevku.

Sdílet toto téma

Návštěvník

ocividne co technik, to jina ves....normalni je zapojit, provrtat co je treba a rozhodne za to nevybirat penize...

Sdílet toto téma

No k tahani kabelu mam svuj nazor - zasuvku mam na jednom konci bytu a svuj comp na druhym, UTP se plazi podel zdi a pode dverma po celym byte a kdyz se zamejslim nad vrtanim, tak to u me neni resitelny - byly by to tri nebo ctyri diry do panelu, i kdyz jenom pricky. To bych se u toho po****. Navic vrtat takovou diru aby prolezl kabel i s konektorem je kravina a krimpovat kabel az po protazeni a tim se zbavit nejaky jednodussi moznosti manipulace s kabelem jsem zavrhl uplne. No, vlni se mi tu tri kabely - telefon, utp a koax na televizi - nejstastnejsi to neni, ale kdyz se neco podela tak to vytahnu relativne jednoduse.

Sdílet toto téma

Návštěvník

2Resident: :shock:

Kdyz me zapojovali, tak v pokynech bylo abych si nachystal LAN drat a 220 zasuvku, a taky jsem si tady precet co to obnasi ;). Mel jsem sice plan ze prekecam technika aby dal modem 5m od zasuvky (jestli se nepletu technicky by to nemel byt problem), pac jsem tam mel pekne policku a zasuvku. No jak se ukazalo tak si technik pro jistotu vzal pouze 2m koaxu, tak nic (a stejne mrmlal ze to nejde). Takze nastal plan B. Rekl jsem mu at to zapoji a mrskne to navesak, ze si na to pak udelam policu a draty si natahnu sam (vybaveni mam takze neni problem). Standartne neduveruju technikum protoze pri zavadeni kabelu udelaji akorat binec..

Ale jinak u me totalne v pohode. Prisel, dole v baraku ve velky bily krabici chvili neco susnil, pak v byte vymenil zasuvku, "nakimpoval" koax, promeril signal, zapojil modem, nastavil, a dokonce mi v nestrezenou chvili nastavil na notovi nastaveni netu (a bylo videt ze vi co dela (i kdyz to nebylo slozity :)). Napohled ( i ostatni smysly :) ) v pohode.

Nik.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku