Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dnes jsem se dozvedel od technickeho pracovnika Karnevalu (ktery si nepral byt jmenovan), ze nasazeni STB s HDD, ktery byl od jara testovan na vybranych uzivatelich (ale spise pracovnich Karnevalu, aby to bylo hodne objektivni :lol: ) bylo zruseno pro blize nespecifikovane problemy ve svazani STB, Conaxu a karty. Myslím si ale také, že než STB dotestovali (skoro 1 rok !?), musel tak zastarat, že by si tím utrhli ostudu...

Od ledna bude testovan pry novy typ, snad 2tunerovy opet s HDD, jehoz testy by uz tak dlouho trvat nemely. V testech jim tak ani nejde o zkoumani kvality STB, ci jeho user friendly (aby jsem nebyli moc naivní), ale zejména o "neprolomitelnosti" Conax kodovani. Karneval (resp. jeho management) je pry velmi poucen prolamovanim pristupovych Cryptoworks karet u konkurence, a tak chce mit nasazen ZCELA bezpecny STB, byt na ukor jeho uzivatelskych kvalit. Mozna bude umet nahravat vice MPEG2 streamu (kanalu) soucasne, tak jak to zacina byt obvykle u DVB-S přijímačů.

Takže, můžeme se asi opět těšit, že než to "dotestují", tak to zase bude k hov...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, no tak to nepotěší. Už jsem si taky říkal, že vzhledem k tomu, jak dlouho to testování trvá, tak už z toho bude muzejní vykopávka. Na nějaký další nový STB se dvěma tunery a HDD moc nevěřím, už jen kvůli fúzování s UPC a vzhledem k tomu, jak se UPC ke kabelové, nejen digitální, ale kabelové televizi vůbec, staví. Zajímá je jen UPC Direct a kabelovka jen takový apendix. :(

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
  • Kralupy nad Vltavou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Dnes jsem se dozvedel od technickeho pracovnika Karnevalu (ktery si nepral byt jmenovan), ze nasazeni STB s HDD, ktery byl od jara testovan na vybranych uzivatelich (ale spise pracovnich Karnevalu, aby to bylo hodne objektivni :lol: ) bylo zruseno pro blize nespecifikovane problemy ve svazani STB, Conaxu a karty. Myslím si ale také, že než STB dotestovali (skoro 1 rok !?), musel tak zastarat, že by si tím utrhli ostudu...

Od ledna bude testovan pry novy typ, snad 2tunerovy opet s HDD, jehoz testy by uz tak dlouho trvat nemely. V testech jim tak ani nejde o zkoumani kvality STB, ci jeho user friendly (aby jsem nebyli moc naivní), ale zejména o "neprolomitelnosti" Conax kodovani. Karneval (resp. jeho management) je pry velmi poucen prolamovanim pristupovych Cryptoworks karet u konkurence, a tak chce mit nasazen ZCELA bezpecny STB, byt na ukor jeho uzivatelskych kvalit. Mozna bude umet nahravat vice MPEG2 streamu (kanalu) soucasne, tak jak to zacina byt obvykle u DVB-S přijímačů.

Takže, můžeme se asi opět těšit, že než to "dotestují", tak to zase bude k hov...

tak nevim, ale prijde mi to celkem blablol, pac nemusis resit co uz mas vyreseny na stavajicich stb...

PinguiN

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Musím tě zklamat, stávající STB s HDD má také dva tunery a s Conaxem chodí dost spolehlivě. (pár lidí tady na foru to může potvrdit :-) ) Testování se týká všech funkcí tehoto STB (zatím máme 7 verzi FW), není to jednoduché. Ony některé funkce chodí jinak něž by měli a jejich oprava změní další věci. Je potřeba to pořádně zkontrolovat.

Třeba u stavajících STB je verze 1.19 (t.z že jsme výrobci poslali minimálně 20 oprav).

Spíš se všechno zadrhlo koncem srpna ... . Doufejme, že to pro tento STB dopadne dobře a nový majitel ho pustí mezi lidi. :roll:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Momentalne mam jeden STB s HDD doma zapujceny od Karnevalu na testovani jedna se o dvoutunerovy model Handan PCX 5000 C Twin.

Funguje celkem dobre, ale FW (v1.03) ma zatim pomerne dost bugu, takze nez bude nasazen do ostreho provozu, je nutne aby panove s Handanu FW poradne vyladili.

Jinak menu a ovladani je temer shodne s klasickym STB Handan 5000 CNX, ma zabudovany 160 GB HDD na ktery se vejde 84 hodin videa, lze na nej take pomoci USB nahrat MP3 sobory a obrazky.

Pozdeji o nem napisu jeste neco vic.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No jo, ale to je pořád dokala... testuje se už víc než rok a stále se vychytávají bugy a testovat se bude dál, stejně jako se dál budou vychytávat další a další bugy. Jenže fakt je taky ten, že elektronika jde v tomhle odvětví strašně rychle dopředu a to, co bylo před rokem a půl nové, je dnes zastaralé.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kralupy nad Vltavou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když shrnu vaše reakce:

- je zcela zbytecne jakkoliv komentovat "muj blabol", nebot jsem to zde dal tak, jak jsem se dozvedel od cloveka z uvnitr Karnevalu, pokud je tu nekdo vice informovany, mel by to jasne dat najevo

- ten clovek jasne rekl, ze stavajici testovany HDD STB do nasazeni nepujde, a ze se od 1/2007 bude testovat jiz neco jineho, i kdyz snad pry ne tak dlouho !!!

- od nej rovnez vim, ze tzv. "testeri" vubec nejsou (rozhodne ne vetsinove) "skutecni testeri" jak jsem na to zvykli ze zahranici (tzn. skutecne nahodne vybrani laicti jedinci), nebo z jinych branzi, ale jsou to VETSINOU ZAMESTNANCI ci smluvni partneri Karnevalu, kteri delaji instalace (nebo jinak zprizneni jedinci) - dost bych tedy pochyboval o objektivite zdejsich prispevatelu, kteri o tomto STB hovori, ze jej maji na "testovani" doma (!)

- dle nej skutecne az tak Karneval nezajima uziv. komfort prijimace (na zakaznikovi pry prilis nezalezi), ale jednoznacne primarne otazka Conaxu a jeho bezpecnosti (a t take K pri testech sleduje, nic jineho je ani tak moc udajne nezajima). Proto take Karneval nezajima jakykoliv jiny vyrabeny STB s Conaxem, ktery neni vyroben ciste pro nej !

- mezi nami devcaty, nasadit do provozu dalsi takovy zastaraly STB (jak oten, co mame jiz doma), ktery se jiz cca rok testuje, a jehoz konstrukce musi byt uz zastarala - to je skutecne hodne podobne praktikam dejme tomu UPC, ale i asi Karnevalu

- co se tyka udajne "fuze" Karnevalu a UPC, to si naopak myslim ja, ze je blabol (rad to vezmu zpet), nebot v tisku pred casem zkreslene interpretovana skutecnost o nejake koupi byla ve skutecnosti zprava o tom, ze Karneval byl ovladnut zahranicni firmou, ktera shodou okolnosti rovnez vlastni UPC(resp. jeji kontrolni balik). Coz ale rozhodne neznamena, ze by se UPC a K. mely jakkoliv spojovat, nebo ze by UPC koupil K.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak nevím, jak je tomu u testerů STB s HDD, ale například, když zaváděli telefonní služby, tak testeři byli skutečně i obyčejní zákazníci, tak nevidím důvod, proč by tento STB nemohli testovat též klienti Karnevalu. :D

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox, CA Modul
  • Příbram

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V některých bodech bych hodlal težce nesouhlasit:

Informace o tom, že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl a bude angažovat jiný není pravdivá. Nějaké spekulace tu prý byly, ale toť vše.

Karneval sice ryze "testery" odvedle nemají, ale vím o tom, že několika lidem (zdůrazňuji, že se nejednalo o žádné zaměstnance, atd) se STB, které nyní má veškerá většina klientů doma , ještě před ostrým vypuštěním do ruk dostalo. Polemizoval bych však, zda i u STB s HDD situace zůstává stejná.

Bezpečnost bude asi vždy patřit k hlavním faktorům, které společnosti zajímají, komfort podle mně nezanedbávají a snaží se flexibilně reagovat na nedostatky i bugy, a to tak, že vydají novy firmware (mluvíme-li čistě o STB).

Otázka zastaralosti zařízení a jeho testování. Chtěl bych radší "nový kousek", který díky "sirovému" firmwaru pomalu ani nemůžeš zapnout, popřipadě oceníš vyladěný STB, který podle mně není zastaralý, tedy alespoň momentálně?!

Fůze Karneval + UPC = no comment :)

PS: Nechci tvé odpovědi nijak shazovat, do jisté míry něco pravdou je, ale určitě ne vše a proto jsem se snažil věci alespoň částečně uvést na pravou míru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V některých bodech bych hodlal težce nesouhlasit:

Informace o tom, že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl a bude angažovat jiný není pravdivá. Nějaké spekulace tu prý byly, ale toť vše.

....

Otázka zastaralosti zařízení a jeho testování. Chtěl bych radší "nový kousek", který díky "sirovému" firmwaru pomalu ani nemůžeš zapnout, popřipadě oceníš vyladěný STB, který podle mně není zastaralý, tedy alespoň momentálně?!

....

Fůze Karneval + UPC = no comment :)

PS: Nechci tvé odpovědi nijak shazovat, do jisté míry něco pravdou je, ale určitě ne vše a proto jsem se snažil věci alespoň částečně uvést na pravou míru.

Pokud si pozorne prectes me 2 prispevky o STB a testech, nemohu nikde najit nic o tom, ze bych tam psal neco o "...že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl ..." ??? Nic takoveho jsem nenapsal, takze me to prosim do ust nevkladej, ANO ?

PSal jsem jasne a citelne, ze clovek z uvnitr K. prohlasil, ze "...stavajici testovany HDD STB do nasazeni nepujde, a ze se od 1/2007 bude testovat jiz neco jineho..."

Nic vic, nic min, a NAPOSLEDY - neni to muj nazor, prohlaseni ani blabol (to pro "pinguin"), proste jsem jen ocitoval slova cloveka zevnitr ...

Co se tyka te zastaralosti, to uz je opravdu sila co jsi napsal, myslim, ze pokud da nejaky vyrobce nejaky obdobny vyrobek spotrebni elektroniky na trh, z valne vetsiny je to davno otestovano, vyzkouseno. Veskera testovani ma davno za sebou. Takze pokud chce nejaky zakaznik (a tim je i K) delat dalsi testy, ma k tomu jiste jine duvody, nez bezne provozni schopnosti napr. STB. Takze je jasne, ze na zakazniky zadne bugy ve firmware obvykle necihaji. V tomto pripade testovany STB skutecne zastaral nejenom moralne, ale i fyzicky, a jen diky paranoie K, aby nahodou nekdo jeho Conax nehacknul. To je videt i na abnormalnich bezpec. pravidlech, jako parovani karty a STB, kazdomesicni dalkova obnova karty, pri ktere mimoch. vzdy na nekolik dni spouste zakazniku jejich paket "vypadne" atd...

Za poslednich 15 let jsem si koupil mnoho znackove spotrebni elektroniky (nemluvim o IT), a vzdy byla zcela "nova", a ANI JEDNOU jsem me nestalo, ze bych musel neco vracet, ci upgradovat FW, ci podobne. Pokud k necemu takovemu doslo, bylo to asi jen ve 2 pripadech, kdy jsem takovym pristrojum, kde to slo ziskal nove vlastnosti, puvodne negarantovane (AV receiver, DVD player).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak říkáš, že mají být dávno otestovány. K tomu bych jen řekl, že u Handanu to tak asi není, hw je otestovaný, to ano, ale po softwarové stránce rozhodně ne. Karneval si to přeje šít přesně na míru.

A vubec, nebudu se tu hadat, zbytecnost. Jen abys vedel, jak to vlastně je.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nerikam, ze rikas blabol, ale transformujes blabol :)

Vcera jsem mluvil v karnevalu s clovekem co to ma na starosti a rikal, ze to je blablol...

Videl jsem novou verzi fw, a vypada to uz mnohem lepe, asi tak jako kdyz MS vyda novou verzi windows :) Jeste par chybek vychytat ...

novy stb byl take handan, jenom s novou xiftem. Handan prodava STB, kde si odberatel muz zvolit design STB.

ad conax nemyslim si, ze zabezpeceni conaxu je ten duvod. Modul podmineneho pristupu bude uplne stejny jeko u stavajiciho STB. Takze bych to vubec nevidel jako hlavni duvod

PinguiN

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Jasně, důvodů je více a Karneval je vybíravy, ví proč :P

Dobrá, Karneval je vybíravý a třeba ještě může vybírat další rok, když mu jeden nestačí..., ale v tom případě na zákazníka z dost vysoka kašle. Tomu sice naservíruje a naúčtuje kupu programů, jen prémiové filmové - HBO, Cinemax, Nonstop Kino, ale je mu to vlastně na houby, protože koukat může stejně jen na jeden a maximálně si ten jeden na který kouká může nahrát. Takže dost na prd. No a až si to zaměstnanci Karnevalu dotestují tak... fúze UPC s Karnevalem byla již schválena a pan ředitel Bartoň prohlásil, že až se oni rozhodnou, že je snad čas pustit se do digitální kabelové televize, tak to bude na jiném principu a s jejich vlastními STB, učitě ne s HANDANy, kterté používá teď Karneval.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kralupy nad Vltavou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

cas nastal :o)

tak to budou delat s philipsem, ono je to jedno, jako ten philips co je na directu me moc nesedi. Sice krasny, ze na tom muzes parit sudoku, ale treba nektery funkce ma karneval lepsi. Ono je to jedno, lidi si zvyknou na to co maj.

Nemuzes pustit zabugovanej STB do site. V DVB-C neni jako v DVB-S velky vyber. Problem je za asijci maj jine citeni, pro ne ruzova, svetele zelena, co nejvice blikat prijde jako IN, pro evropana strasny kyc!!!

Kdo vi, jestli STB s HDD bude, uz je to v rukou UPC.

Oni podle toho co prosakuje pojdou spise myslenkou zpetneho kanalu. Takze spizlovat :o) Ono to je pro pripadne VOD, teleshopingova TV a aplikace na MPH lepsi. Mate pak jako UPC prehled, vite co lidi zajima, na jake kanaly nekoukaji a uzpusobovat nabidku a samo prodavat cilenou reklamu primo na co nejlepe zamereny socialni vzorek.

PinguiN

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

STB Handan s HDD byl v Karnevalu jiz pripraven pro komercni pouziti, ale uz nebude nikdy pouzit. A to protoze prichazi UPC a namisto dalsiho rozvoje zacina z Karnevalu vyhazovat lidi, kteri stali za rozjezdem digitalni kabelove TV i pripravou STB s HDD. Ne pokrok, naopak - ted v sitich Karnevalu nastane navrat cca o 3 - 4 roky zpet. Dojde na hloupe a nekvalifikovane zmeny, zastaveni prodeju digitalni TV a pak se bude rok dva cekat, az moudre hlavy v Holandsku konecne dovoli zacit zavadet DVB-C i v Ceske republice. Jejich predstavy jsou ovsem zatim dost nesmyslne, takze nez se rozhoupou (vsadim se, ze ta jejich interaktivni sluzba se nezavede driv, nez v r. 2008) tak uz bude v DVB-S spousta programu v HDTV a republika pokryta DVB-T.

To, co lide z Karnevalu vybudovali, se ted zkratka zacne pomalu rozpadat, budou se stale casteji objevovat vypadky, kvalita obrazu pujde dolu. Budte na to pripraveni.

Karneval byl zkratka dobyt barbary a dalsi vyvoj udalosti tomu bude odpovidat. Jen diky tomu, ze DVB-T se v Ceske republice stale opozduje, bude UPC jeste par let ryzovat, aniz by neco investoval a potom (cca do 3 let) utece stejne, jako se zavedenim DVB-T utekli z Francie. Zapomente na konkurenci Telefonice.

A zakaznikum Karnevalu zbydou jen oci pro plac. :cry:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jako nevim,nevim, to by jim moc zakazniku nezbylo, takovehle zhorseni si nemuzou dovolit, to by mohli rovnou zabalit. :shock:

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox, CA Modul
  • Příbram

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

nevim, jestl;i bych situaci videl tak cerne....Liberty Global investovalo do koupi Karnevalu pres 9 miliard korun...to je panove hodne penez, mimo jine tu sumu zaplatili i za DVB-C, musi si to uvedomovat a nepromarnit sanci

na ruhou stranu je docela mozne, ze nez se v evropskem molochu rozhoupe nekdo k rozhodnuti tak bude pozde, a tim padem bude cela koupe Karnevalu vyhozeny penize....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...