Jump to content
Sign in to follow this  
David

HDTV

Recommended Posts

Tak nevím, ale napočítal jsem v evropě zhruba 10-20 dostupných HDTV kanálů, takže bych Karnevalu doporučoval nějakou lepší výmluvu...

Těžko bude na HDTV koukat jenom proto, že je to HDTV, možná tak prvních deset minut. Pokud ale bude obsah de facto o ničem, tak je škoda za to vyhazovat peníze. Navíc u nás budeme pochopitelně stále dávat přednost česky nebo slovensky mluveným programům, z cizojazyčných se budou jakž takž chytat jen sportovní nebo hudební, ale i ty musí mít mnohem atraktivnější nabídku.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

To není argument, karneval vysílá spoustu kanálů bez českého dabingu, a dokonce i bez českých titulků. Jo, minimálně je v HDTV dostupná fůra kanálů, které Karneval vysílá v SDTV: BBC HD, Cinemax HD, Discovery HD Theater, HBO HD, National Geographic Channel HD, TNT HD.. Pokud je obsaah dost dobrý na to aby ho vysílali v SDTV, těžko se na obsah lze vymlouvat jako důvod proč to není v HDTV..

 

Důvody budou asi spíš ekonomické, za nákup HD verze se bude asi platit mírně více než za SDTV verzi, což je v rozporu s firemní filozofií maximalizace zisku (čti maximálního ojebání zákazníka). to že jim lidi utečou a raději investujou do satelitu a placených kanálů, jim bohužel nedochází.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nesmysl. Řekl bych, že téměř ani jeden z těchto programů není určen k volnému vysílání a tudíž ni nemá ošetřena vysílací práva pro Českou republiku. Z jednoduchého důvodu, nejsme zas až tak pro ně ekonomicky zajímaví. Karneval není vysilatel, ale jen distributorem programů a vybírá z toho, co prostě je na trhu k dispozici. Je sice hezké, že někde a pro někoho vysílá HBO HD, Cinemax HD atd., ale to je nám houby platné, pokud nemá na toto vysílání HBO práva i pro náš region. Když teď začalo HBO alespoň pro nás dávat zvuk v DD5.1 (AC3), tak byl Karneval mezi prvními, kdo jej nabídl ve své síti i pro své zákazníky. Taky by se mi líbilo, kdyby HBO vysílalo ve formátu 16:9, jenže pokud tak nevysílá, ani Karneval s tím nic nenadělá.

A nevěřte tomu, že lidi budou utíkat od kabelovek na satelit kvůli placeným kanalům a HDTV. Naopak, pokud jsem si všimnul, tak pokud někdo utíká od kabelu na satelit, tak je to k DIGI TV kvůli ceně. A tam o nějaké kvalitě obrazu ala HDTV si můžete nechat jen zdát a zvuk, v nejlepším případě maximálně stereo a i to je velmi špatné. Stačí číst diskuze.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites

BBC HD vysílá pouze pro UK a pro příjem v ČR by bylo potřeba anténa minilálně 4m a ošetřit autorská práva,

HBO HD (Cinamax HD a TNT HD jsem nikde nenašel :shock: ) vysílá v USA (družici na pozici 110W opravdu v ČR nechytneš).

Jediné programy, které snad lze rozumě chytat jsou NGC HD a Discovery HD - zatím asi bez autorského ošetření.

 

Pokud máš ale dobrý podnikatelský záměr (HD TV to určitě je), tak navaž spolupráci s jednotlivými výrobci programů, zaplať autorská práva pro ČR ( a SR asi taky ), nech odabovat a pokus se to tady někomu prodávat. Náklady na rok a program bez distribuce nebudou velké - tak kolem 1,5 M Kč :lol:

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komfort
 • modem
 • Praha

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste 2 stranka veci, Kolik lidi je ochotno si HDTV bez dabingu zaplatit, treba jenom s titulkama a kolik ti za 4 HDTV progamy jsou schopni zaplatit. Pokud sezenes 5000 lidi a kazdy bude ochoten za 4 HDTV kanaly zaplatit 1000 kc tak se nabidni na karneval, urcite radi hdtv zacnou vysilat :o)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...