Jump to content
tomus

UPC: Naši zákazníci si kvůli přechodu na DVB-T2 nemusí kupovat novou televizi

Recommended Posts

Kromě rychlého internetu šíří UPC přes svou síť také digitální televizi. Její výhoda je, že doručí kvalitní vysílání vašich oblíbených programů nyní i za rok, kdy bude televizní vysílání v České republice přecházet na nový formát pozemního vysílání, takzvané DVB-T2. Ten mnoho současných televizí neumí přijímat. „Když budete mít digitální televizi od UPC, nemusíte si dělat starosti. I do vašeho přístroje přes naši síť dovedeme všechny programy, navíc v HD kvalitě,“ říká Karel Smrž, ředitel externí a interní komunikace UPC.

Celý článek zde: http://cfoworld.cz/rozhovory/marketingovy-sef-upc-nasi-zakaznici-si-kvuli-prechodu-na-dvb-t2-nemusi-kupovat-novou-televizi-4932

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Ty kokos, to je PR jak vyšité. O tom, jak to bude konkrétně s DVB-T / DVB-T2 po technologické stránce ani čárka... Takže jsme se nic nedozvěděli.

No nic, např u TV Start se držím současného poznatku, kdy lze ladit jak v DVB-T, tak v DVB-C, jen se po naladění liší několika málo programy. Pokud DVB-T zaříznou, DVB-C snad zůstane beze změny. Už se mě na to docela dost lidí se základní TV Start ptalo (např. důchodci v rozšířené rodině).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge)

No, vlastně mi z toho vychází, že pokud máte digitální televizi od UPC (od nabídky Klasik výše), žádné změny se vás netýkají.

PS: V TV Start žádná DVB-C není. To, že v síti něco běží nekódovaně je věc jiná, ale kdyby se zítra rozhodlo to UPC zakódovat, pak nikdo nemůže říci ani popel.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

V každém případě to chce se neukvapit a vyčkat, než preventivně nakupovat nějaké "boxy". Nic to nemění na kecech v článku, ze kterých se nedá nic vyčíst.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Tak já předpokládám, že i TV nabídka Start zůstane beze změny a v DVB-T 1 se bude vysílat i nadále. Protože v opačném případě by klienti nejspíš utekli k pozemnímiu vysílání.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Teď jsem nějak nepochopil, jak to s tím útěkem myslíš.

TV Start je k UPC internetu prakticky zdarma. Resp. v balíčku za pár korun ale nedá se z balíčku odstranit. Máme ji ať chceme nebo nechceme, využíváme nebo nevyužíváme. Změna technologie vysílání TV (pokud ji UPC udělá) nebude mít žádný vliv na to, abych ukončil smlouvu s internetem. Současně však zatím neuvažuji, že bych od UPC pořizoval nějaké placené TV balíčky typu Klasik a výš s těmi jejich bedýnkami pro příjem, nahrávání a zpětné shlédnutí. Nepotřebuji to a nechci za to platit.

Mě stále zajímá jen jedna věc - jestli si budu muset pořídit nějaký univerzální DVB-T2 settopbox (a je pak zcela jedno, jestli ho využiju pro příjem ze vzduchu nebo pro TV Start), nebo mi bude UPC nutit nějakou podobnou krabici pro sledování základu, nebo jestli budu schopen TV základ sledovat na stávající TV bez nějakých vícenákladů. Jinými slovy mám starší LCD TV (sleduji na ní TV STart), která pochopitelně umí jen DVB-T a DVB-C a rád bych s ní vydržel, než sama zahyne, protože má stále docela slušný obraz.

No a tohle z článku nikde nevypadlo a nedozvěděl jsem se to ani na technické podpoře. Proto píšu, že jsou to jen PR kecy, jak je UPC superdobré a rychle se k nám přidejte , které mě v mém věku nezajímají.

Edited by sodekcz
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Před hodinou, sodekcz napsal:

nějaké placené TV balíčky typu Klasik a výš s těmi jejich bedýnkami pro příjem, nahrávání a zpětné shlédnutí

Jen pro jistotu - vis, ze pro prijem tech "vyssich" balicku nepotrebujes zadnou bedynku od UPC, ale staci si poridit CA modul s kartou UPC, ten pak zastrcit do svoji stavajici televize a hotovo?

Z nejakeho nepochopitelneho duvodu tuhle moznost ceske UPC pred zakazniky skryva a vsude hlasite vytrubuje jen moznosti s externimi bedynkami (jejichz problemy pri praktickem provozu prevazi ty vytrubovane radobyvyhody).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

V kuchyni mám malou starou "baňatou" televizi, která umí pouze analog. Mám na ni přivedený signál od UPC a kupodivu, základní programy šíří i v tom analogu. Až přestanou, tak TV přesunu k odpadkovému koši (a paní se bude plně věnovat vaření, k čemuž kuchyň slouží 😀 ). Takže ti, co mají základní nabídku k inetu, tedy obyčejný digitál (DVB-T1), tak jim samozřejmě nadále zůstane (určitě se nebude v kabelu šířit T2).

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Fa UPC asi málo zdůrazňuje, že se přechod na DVB-T2 netýká jejich klientů a není tedy potřeba ani řešit televizory nebo set-top-boxy s T2 tunery, protože v kabelu i nadále zůstane stávající signál v normě DVB-T (a pochopitelně DVB-C). Možná nějaká informace, např. spolu s vyúčtováním, by v tomto směru neškodila.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníUbee

V 8. 6. 2019 v 10:50 AM, Evzen napsal:

Jen pro jistotu - vis, ze pro prijem tech "vyssich" balicku nepotrebujes zadnou bedynku od UPC, ale staci si poridit CA modul s kartou UPC, ten pak zastrcit do svoji stavajici televize a hotovo?

Z nejakeho nepochopitelneho duvodu tuhle moznost ceske UPC pred zakazniky skryva a vsude hlasite vytrubuje jen moznosti s externimi bedynkami (jejichz problemy pri praktickem provozu prevazi ty vytrubovane radobyvyhody).

Díky, vím, zatím nechci ty vyšší balíčky.

Ivo, Adolf - to jsou věřené informace, že DVB-T zůstane? Nějaký zdroj? Mně to nechtěli potvrdit.

Edited by sodekcz
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Přechod na DVB-T2 má význam u pozemního vysílání, kde dojde k ořezání stávajícího televizního pásma a současné programy se musí nacpat do menšího prostoru. Proto se tedy použije efektivnější T2 oproti dřívějšímu T. Kabelovka UPC toto řešit nemusí, pásmo může využívat stále stejně. Navíc to bude marketingově využité, protože se dá snadno argumentovat, že kdo se připojí ke kabelové televizi, ten nemusí přechod na DVB-T2 řešit.

Edited by Adolf.Shitler
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníUbee

Stačí navštívit stránky UPC a tam je vše popsáno. Pro zákazníky UPC se po přechodu na DVB-T2 nezmění vůbec nic, nemusí nic řešit, Jak co se týče kódovaného DVB-C, tak co se týče základní nabídky start, která bude nadále fungovat stejně jako doposud, tedy pojede stále pod DVB-T i na starších televizorech. Není třeba kupovat žádné krabice, nic.  

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/televize/upc-tv/dvb-t2/

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníModem Compal

Škoda, že na stránkách UPC není dostupný oficiální seznam programů DVB-T Start včetně kanálů a frekvencí. Nebo jen špatně hledám ?

Edited by petrmet
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníWifi Modem Compal

1. DVB-T MUX 1 - 473MHz (K21 D) - ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT :D/Art, regiony+
  2. DVB-T MUX 2 - 482MHz (K22 D) - Nova, Nova Action, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov Tv, Óčko
  3. DVB-T MUX 3 - 490MHz (K23 D) - ČT1 HD, JOJ Family, Prima Max, Prima Comedy Central, Prima Krimi
  4. DVB-T MUX 4 - 498MHz (K24 D) - ČT2 HD, ČT Sport HD, Power Tv,, Tuty Tv
  5. DVB-T MUX 5 - 506MHz (K25 D) - Nova Gold, Relax, Šlágr Tv, Nova 2, Prima Zoom, Prima Love, regionalnitelevize.cz
  6. DVB-T MUX 6 - 514MHz (K26 D) - Barrandov Plus, Óčko Star, Kino Svět, Rebel, seznam.cz, Kino Barrandov, Sport 5, Šlágr 2
  7. DVB-T MUX 7 - 522MHz (K27 D) - Óčko Expres, Retro Music Tv, Mňam Tv, Noe Tv, ZAK, TV Slovácko, Polar Tv
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-