Jump to content
hlavsar

Rozpadání obrazu

Recommended Posts

zrovna ,když tu byl technik byl problém se zvukem .Byl tady v úterý ve 12 hodin.Problém viděl na vlastní oči. Jediné co mě zaráží je pokaždý jiný problém s multiplex  16. 

Edited by Pavel m
  • lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, ,CA modul, HD DVR Mediabox

V 25. 6. 2019 v 4:13 PM, tomus napsal:

Každý televizor umí změřit kvalitu a úroveň přijímaného signálu, některé televizory měří i chybovost, Tak si to tam někde v menu Najdi a mrkni na to co to ukazuje.

Tedy pokud přijímáš tv signál přes CA modul. 

Na ty hodnoty které naměří televizor ses díval?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

tak pomálu to trvalo 1 měsíc ,ale problém s programy multiplexu  16 jsou pryč  všechno funguje.Je zajímavé nic jsem v bytě nedělal.To bylo dennodenní psaní na technickou podporu. To bylo řečí to máte určitě v bytě.

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

tak problém se zvukem a zastavování obrazu se vrátil multiplex 16 .Kde hledat problém ????V UPC už si neví rady .Dělají to všechna zařízení v bytě jak HD DVR ,HD Mediabox ,CA Modul.

Poznámka 2019-07-06 084149.png

Poznámka 2019-07-06 084246.png

WIN_20190706_09_00_13_Pro.jpg

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

U mne byl "narušitel" internetu z vedlejšího baráku. 

Rušil to mnoha domácnostem, tak že internet byl skoro nefunkční. Naštěstí byl po nějakém čase odhalen. 😀

Viz vlákno zde. 

• lokalitaLitoměřice
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS

Na těch obrázcích žádný problém vidět není, tam vypadá vše v pořádku, jak to máš doma vlastně zapojené? uvádíš 2 set top boxy a jeden televizor s modulem,.máš tam nějaký rozbočovač? 

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

dnes výpadek internetu 11:30 až 12:00 hodin a opět slabší signál 

Poznámka 2019-07-07 084149.png

před 18 hodinami, tomus napsal:

Na těch obrázcích žádný problém vidět není, tam vypadá vše v pořádku, jak to máš doma vlastně zapojené? uvádíš 2 set top boxy a jeden televizor s modulem,.máš tam nějaký rozbočovač? 

Děláno technikem servisní organizace přes UPC .Kontrolováno 25.6.20019 technikem od UPC neshledána žádná závadu.

WIN_20190707_12_18_34_Pro.jpg

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

nakonec poslaná výpověď.Nikdo nechce řešit problém ,už je to pomalu měsíc.Technik na místě si neví rady,závadu viděl i slyšel.Hold ,kvalitní přistup techniku na UPC + v terénu.No nic alespoň ušetřím peníze konkurence už větří příležitost .Už pomalu přešlapují u dveří.

Edited by Pavel m
  • lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Kašli na výpověď, tím to nevyřešíš, objednej si znovu návštěvu technika UPC a ať přijde v době kdy to zlobí,  nikdo jiný to nespraví a s takovýma výmluvama, že je v chyba v televizoru, když to blbne na třech zařízeních současně ať na tebe nechodí. 

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Chcem sa spítať či aj u vás pravideľne pozorujete na Hobby tv HD sekanie /zamrznutie obrazu ? Na inom programe  tu na Slovensku neregistrujem žiaden problém iba na Hobby TV HD.

• lokalitaSvätý Jur
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

před 23 hodinami, tomus napsal:

Kašli na výpověď, tím to nevyřešíš, objednej si znovu návštěvu technika UPC a ať přijde v době kdy to zlobí,  nikdo jiný to nespraví a s takovýma výmluvama, že je v chyba v televizoru, když to blbne na třech zařízeních současně ať na tebe nechodí. 

Technik tady byl dnes já u toho nebyl osobně.Všechno změřil ,žádnou chybovost nenašel.Je zajímavé protože ,jsem mluvil s technickou podporou a vydělal chybovost ale v neděli.Tak opět za  všechno může televize.Je zajímavé ,že 5 dní to fungovalo a teď zase výpadky zvuku.

může my nikdo vysvětlit .HD DVR  (cihla ) vlastní tuner ,HD Mediabox vlastní tuner ,televize LG OLED55BPLA vlastní tuner.Je zajímavé ,na všech zařízení to zlobí .Mám ještě jednu LG46UJ 7507 tam to taky zlobí.Tady nikdo asi kecá ,a nebo technici v Praze mají špatně nastavený signál ze satelitu Thor  kde je distribuce programu Discovery .

Edited by Pavel m
  • lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

To by to zlobilo všude, já to třeba nepozoruji, ale bohužel mezi 18-19 nestíhám časově sledovat TV. Později večer jsem to neviděl

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

Standa

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Já sleduji skoro každý večer kanály Discovery a nějakých problémů jsem si také nevšiml, takže na zdroji to zřejmě nebude.

Pokud technici vyloučili problém u tebe doma, tak může být závada někde poblíž Tvého bydliště, nebo v části města, ale to by museli mít tedy problémy i tvoji sousedé, zkus se poptat v okolí zda s tím někdo nemá problém.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Tak jsem dneska sledoval Discovery Science HD od 18 hod a zadne vypadavani zvuku ani rozpadavani obrazu nepozoruji

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

Standa

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

tak od poslední návštěvy  technika zlobí zvuk na programech Animal Planet HD,  DTX HD , ID HD  ostatní v multiplexu fungují .Koukám ,že se změnila hodnota Power jde teď do minusových hodnot.Co znamená ten POWER??

Poznámka 2019-07-11 150430.png

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Power je úroveň přijímaného signálu v dBmV, mínusové hodnoty jsou zde běžné , pokud tam není řekněme více jak mínus 10 tak to nepředstavuje žádný problém.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

tak od pondělí ,žádné výpadky obrazu ani zvuku na multiplexu 16.Ale koukám každý den ,jsou jiné hodnoty na modemu na cihle.

Poznámka 2019-07-18 123238.png

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

tak bohužel problém s multiplexem 16 se objevuje nepravidelně ale pořád ale nějaké zlepšení je už to dělají pouze programy Animal Planet HD ,DTX HD, ID HD ostatní programy na stejném multiplexu nezlobí.Nevím ,už kde hledat problém dělá to jak cihla tak CA Modul v televizi tam to dělá méně .Byla aktualizace televize SW FILE 5.10.10. ale to nějak problém nevyřešilo. Jediné co mě ještě napadá ,zkusit výměnu seto boxu místo cihly vzít malí box.Nebo nějak donutit posílení signálu ???? 

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

To je trochu divné, Pokud by byl problém se signálem, musely by blbnout všechny kanály v multiplexu.

Pokud se problém projevuje jak na Mediaboxu taky na televizoru s modulem, tak bude problém už na zásuvce, takže výměna set top boxu na to nemůže mít žádný vliv.

Zkus se poptat sousedů, zda s tím třeba taky nemají problém.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

tak od minulého týdne se to nějak usadilo .Jeden den to ráno vypadávalo ,nešel ani pořádně internet .Od té doby se to nějak usadilo ,tak uvidíme co to bude dělat.Možná technici něco opravily na trase.

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-