Jump to content

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s

Recommended Posts

to ano, ale ci ma vyznam nasadzovat mensie sirky OFDM kanalu..

speedtest pred chvilou.. zaujimave, ze ping klesol na 8 ms, vacsinou byva okolo 9-10 ms, merane cez router (NAT) a pripojenie Ethernet.

8388210976.png

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Predsa len bezi Arris modem v DOCSIS 3.1 mode a OFDM kanal ma cislo 25 (DOCSIS 3.0 kanaly su 1 az 24), tipujem, ze niekde nad 730 MHz, kde konci kanal 24.. zaujimave, ze ho nezobrazuje v zozname kanalov (obrazky vyssie), ale v logu sa objavila tato hlaska:

CM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2

co znamena, ze CMTS indikuje FEC lock recovery.

Stale mi neslo do hlavy, ako by so 17 kanalmi preniesli 1GBit (a profil je dokonca na 1,1 Gbit).. CMTS je podla MAC adresy Arris/Cadant, pravdepodobne E6000 (alebo novsie), ktovie, aka je sirka OFDM kanalu (tipujem na 96 MHz).

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Bratislava

Takze OFDM kanal je 64 MHz? Nemam spektralny analyzator ani DOCSIS 3.1 modem s Broadcom chipsetom (tie maju funkciu spektralneho analyzatora).. musel by som si od kolegu pozicat Technicolor TC4400.

V povodnom www rozhrani Arrisu zobrazuje aj OFDM kanaly (ako priklad z Arris modemu v Unitymedia).. to len "uprava" od Liberty/UPC je obmedzena.

arris.png

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Bratislava

Ale to je v nemeckej unitymedia sieti 🙂 To som dal len ako ukazku, ze originalny fw od Arrisu ukazuje aj OFDM kanal, v upravenom fw pre Liberty/UPC nic take nie je (ako som daval screenshoty vyssie), su tam iba DOCSIS 3.0 kanaly (pricom v info modem pise, ze je v rezime DOCSIS 3.1).

Napisal som na technicku podporu UPC SK, preco to tam nie je..

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Bratislava
  • 1 month later...

Nedá sa povedať či áno alebo nie, ale myslím si že je tam šanca určite, Vodafone nezastaví vývoj, práve naopak, potrebuje to aj kvoli 5G a hocičomu inému, takže sieť bude musieť napredovať s dobou

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG
  • Košice

V poslednim(?) newsletteru z UPC byla uplne dola takova cervena noticka o slouceni s Vodafone, zminujici "vytvoreni zcela nove Gigasite", nebo tak neco...
Tezko hadat, co tim chtel basnik marketér říci...

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno