Jump to content
Marek

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s

Recommended Posts

Ale to je v nemeckej unitymedia sieti 🙂 To som dal len ako ukazku, ze originalny fw od Arrisu ukazuje aj OFDM kanal, v upravenom fw pre Liberty/UPC nic take nie je (ako som daval screenshoty vyssie), su tam iba DOCSIS 3.0 kanaly (pricom v info modem pise, ze je v rezime DOCSIS 3.1).

Napisal som na technicku podporu UPC SK, preco to tam nie je..

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Co myslíte, máme i my češi nějakou naději, že se toho dočkáme třeba po sloučení s Vodafonem?

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

Nedá sa povedať či áno alebo nie, ale myslím si že je tam šanca určite, Vodafone nezastaví vývoj, práve naopak, potrebuje to aj kvoli 5G a hocičomu inému, takže sieť bude musieť napredovať s dobou

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465LG
  • Košice

V poslednim(?) newsletteru z UPC byla uplne dola takova cervena noticka o slouceni s Vodafone, zminujici "vytvoreni zcela nove Gigasite", nebo tak neco...
Tezko hadat, co tim chtel basnik marketér říci...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Gigasite, Gigacity - to pouziva Vodafone v DE, Tmobile v AT pre DOCSIS 3.1 (spociatku hybridnu s DOCSIS 3.0 uploadom, neskor full duplex) siet..

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Určitě se dočkáme. Už za dob Liberty Global započaly přípravy. Je třeba vyměnit spoustu HW atd. Otázkou je, kde se dočkáme nejdříve :) už se těším na komentáře jednoho člověka že Zlínska, až se to spustí prvně někde v Praze :-D

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Síce sa to netýka 1Gbit tarify ale, UPC SK tarifu 150Mbps/10Mbps upravila na 250Mbps/25Mbps, a Tarifa 300Mbps bola zrušená, takže opäť sú dostupné 4 rôzne tarify pre bežných zákaznikov, možno sa bude konať v blízkej budúcnosti rušenie "prevádzky" starých tarif

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465LG
  • Košice

Nemá niekto informácie či sa plánuje v nejakej blízkej dobe rozširovať ED3.1 i niekde mimo západu? Síce som mohol dávno presadnúť na 500vkovú tarifu, ale rozmýšľam že keby už spustili ten Gigabit tak by som si urobil dobre 😄, vraj pred spustením Gb v bratislave bolo možné sledovať že sa modemy prelaďovali na iné freq. , ale zatiaľ v Košiciach som nespozoroval nič podobného

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465LG
  • Košice

Neviem, ci to malo suvis s ED 3.1, asi pred polrokom som zistil, ze stary Technicolor bol na kanaloch 17-24 v pasme okolo 660 - 720 MHz, dovtedy boli ba kanaly 1-16 v oblasti 240 az 360 MHz.. OFDM kanal 25 (ED 3.1) je v BA nad 720 MHz (myslim, ze 96 MHz/pripadne 64 MHz, nie som si isty.. treba pozriet spektralnym analyzatorom, keby som mal modem s ED 3.1 Broadcom chipsetom, ten obsahuje taku funkciu a stranku, kde zobrazi spektrum celeho pasma v kabli).

Gigabit bezi dobre (a hlavne nie je taky velky vykyv latencie paketov ako pri Compale, Puma 7 prijemne prekvapila),  ale firmware modemu este treba odladit (po par dnoch je prazdny log a niektore polozky nefunguju, po reboote zase vsetko OK na par dni, vobec nezobrazuje OFDM kanal, iba ED 3.0 kanaly), obcas sa sekalo WiFi a vypadavala lokalna ethernet siet (aspon podla rozpravania kolegu) - to neviem potvrdit, mam ho v bridge mode (a tam je stabilny, co sa tyka toku dat), ale vraj ked WiFi funguje, je o dost lepsie a rychlejsie ako Compal.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Radsej by mohli pridat v UPC SK upload kanaly - 4 su malo, hlavne ked ponukaju 50 Mbit upload.. fullduplex DOCSIS 3.1 tak skoro nehrozi, netusim, ako to chcu riesit.. uz teraz pri vacsom vytazeni upload klesa.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Zdravím, rád bych přidal příspěvek ohledně těch gigabitů, na FB odebírám Liberty Global a UPC ve Švýcarsku před pár dny spustilo už taky 1Gbit. To, co mě ale celkem dost překvapilo, že dokonce se 100Mbit uploadem:

image.png.3f48048d71336eef85c25cc62ee26cc5.png

O den později oznámili, že dále také Telenet v Belgii spustil gigabit, ale tam teda jen se 40Mbit uploadem:

image.png.8dd99dc576850d2c66f6c20aaa7f37c4.png

Edited by TSY
  • Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG, CA Modul, Gigaset A415
  • Praha

Ked si uvolnili frekvencie v dolnej casti spektra, mozu mat aj 8 DOCSIS 3.0 upload kanalov.. Unitymedia/Vodafone (DE) ma bezne v sieti 6 az 8 upload kanalov.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

U vas v CZ asi budete uz mat tento modem (Vodafone Station) na gigabit.. aspon tu v DE ho uz davaju v Unitymedia (ex UPC).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

HW je identicky s tym, co ponuka UPC SK/PL ci Tmobile AT - len ina krabica (a prisposobeny fw), pozeram firmware release notes od Arrisu, su pre celu skupinu DOCSIS 3.1 Puma 7 modemov/routerov, spomenute su tam obidva (Vodafone aj Liberty verzia), samozrejme GUI sa prisposobuje poziadavkam odberatela/operatora.

Skoda, ze operatori nedavaju samotne modemy (bez router/wifi casti) - taky Technicolor 4400 by bol idealny (Broadcom 3390, najlepsi chipset pre DOCSIS 3.1), alebo aspon Arris TM3402 (Intel Puma 7).. a vlastny router/modem nehrozi, to by muselo byt v zakone (ako je to v DE).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Ahoj, nie je to ohľadom Gbitu, ale nechcem zakládať ďalšie téma. Plánujem prestúpiť na 500Mbit/30Mbit tarifu, je teraz za výbornú cenu (nejakých 12€ je tam z 20€ zľava) Ale sú to ceny pre nových zákazníkov a neviem či sa dá i pre starého zákazníka nejako vybaviť táto cena nejakým opätovným zriadením viazanosti? U UPC sme nejaké 4-5 r. už, a ešte pred tým sme u nich boli, a medzi tým sme odišli ku konkurencii avšak sme sa vrátili kvôli nespokojnosti.(ku konkurencii sme prestupovali kvôli vyšším rýchlostiam ale sieť bola doslova opakom slova stabilná) (momentálne máme bez viazanosti)

A dotaz či tá cena 12€ by ostala potom vlastne celé obdobie viazanosti alebo to platí len určité časové obdobie?

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465LG
  • Košice

Tak čítal som si teda podmienky a ak som pochopil správne tak by s tým nemal byť žiadny problém kým uživatel splňuje podmienky a zároveň kým ich splňuje tak mal by platiť zvýhodnenú cenu.

A nižšie som si všimol že teda ponuka s udanou zvýhodnenou cenou (tých 12€ cca i s prenájmom modemu) je teda buď pre nových zákazníkov alebo pri využívaní vernostného obdobia. Kedže máme internet bez viazanosti tak teoreticky pre nás by tá cena neplatila. Tým pádom by sa dalo brať že dalo by sa nás brať ako nových zákazníkov ak by sme zobrali tú tarifu a chceli to s viazanosťou? Viem že už nejaké rozdiely medzi CZ a SK pobočkou sú ale predpokladám že v dobe keď patrilo SK pod českú pobočku tak to bolo rovnaké.

Samozrejme ešte sa pri riešení zmeny sa budem informovať na helpdesku, ale chcel som sa vopred informovať aby som tam zbytočne nepísal, ďakujem za pomoc 🙂 

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465LG
  • Košice

Pokial viem, tak UPC SK teraz dava 500 Mbit za cenu 250 Mbit tarify (t.j. 14 EUR/mesiac) aj existujucim zakaznikom, este je 2 EUR zlava mesacne pre vernych zakaznikov (kolega to dostal ako kompenzaciu za tri tyzdne nahodnych vypadkov).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava