Jump to content
Rixo

Nelze se připojit k síti 5 GHz

Recommended Posts

@Marek-26 Jelikož jsem to minulý týden řešil s tech. podporou a bylo mi řečeno, že to prostě musí jet, když dám tovární nastavení modemu + zresetuji sítě v TV a ono to pak fakt chvíli jelo, mám dotaz. Stačí ta změna firmwaru nebo je nutný tvrdý reset do tov. nastavení modemu + odebrat síť z TV a znovu ji přidat?

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • CA Modul 2x
  • Zlín, JS

Měla by stačit změna FW v modemu. Modem se poté restartuje s novou konfigurací. Ale otestováno to nemám, mám "hloupou" televizi.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

Ja som resetol modem vzadu tlačidlom + musel som aj v menu modemu dať reset na továrenské nadstavenia. 2.4GHz sieť sa chytila hneď ale 5GHz sieť stále nešla. Tú som musel z telky vymazať a zadať nanovo. Potom sa už chytila a drží.

@Marek-26 Sony Bravia XF90, ale už je to poriešené, myslel som že reset zadným tlačidlom je všemocný 🙂 Nebol, musel som dať aj továrenské cez menu modemu.

Edited by kotlik
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660
  • Žilina

Tak mě přišla verze 25 2p4. Jestli odstranila problém s TV sony nevím, ale že mě to odpojilo v půlce hraní,  vím jistě. Takže nasranej jsem dost. Update modemu ve 23:45 v pátek večer není opravdu ideální. 

Zítra dám vědět, jestli se připojí TV... 

Edited by shrap
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CH7465LG
  • Plzeň

Tak ja mám starú verziu stále a stále to nejde , mne neostáva iné vystačiť si na xboxe z 2,4 bohužiaľ, pretože už nemám voľný lan port 🙂

• Internet 300
  • -
  • -
  • Compal
  • Praha 10

Taky mi nic nedošlo, dnes TV připojím kabelem. Chápu, že se občas něco nepovede, ale tak dlouho to nechat v nefunkčním stavu, to si musí UPC opravdu být jisté svými zákazníky. Škoda, že jsem teď obnovil smlouvu

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • CA Modul 2x
  • Zlín, JS

6.12.18.25-2p4 přes noc dorazil, Sony Bravia KD-43XF7596 , Xbox One X , Hama DIT2010M Pro vše připojeno, funkční. HP Pavilion Gaming 17-ab201nc a Sony Xperia XZ1 compact jsem nezaznamenal problémy vůbec v minulosti.... 

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

Ano - Chytrá WIFI povolit kanálovou optimalizaci. To jsem nikdy neměnil, nebo jestli to tam je nově nevím. Nechodil jsem pravidelně do web rozhraní modemu až poslední dobou ... Nebyl žádný problém tak ani nebylo třeba... 🙂

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

Celkom by ma zaujímalo kde bol problém. Pripojiť sa väčšinou nevedeli len TV a herné konzoly. Mobily, booky  a podobne šli bez problémov.

• Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Žilina

Tak zatím u mne nová zkušenost. Já vypínám elektrické spotřebiče co nejsou potřeba, aby byly v chodu v mé delší nepřítomnosti, tudíž i modem od zdroje a po zapnutí se nepřipojí opět TV Sony Bravia a Xbox. Když přes webové rozhraní restartuji modem, poté se již připojí. Tak kdo ho má připojený nonstop tak mu to třeba nedělá problémy. Stále platí NTB a Xperia XZ1C nemají žádné potíže. Včera odpoledne jsem již kvůli tomuto menšímu problému udělal reset přes webové zařízení a to nepomohlo. Zkusím ještě resetovat přímo na modemu jak tu taky někdo doporučoval, až bude čas. Tak nevím jakou mají ostatní zkušenost s trvale připojeným modemem. Stále se bavím o verzi 6.12.18.25-2p4 🙂

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

Ja mám verzi CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH, dělal jsem reset do továrního nastavení v modemu a Android TV TCL pořád blbne 😡

• Internet 300
  • -
  • -
  • Compal CBN CH7465LG
  • Praha Žižkov oHRADA

@Ofer1790 Nestačí restartovat modem. Pošlete mi prosím číslo smlouvy nebo MAC adresu modemu do soukromé zprávy, zašlu Vám přednostně novou verzi FW.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

Tak nevím jestli se problém týká jen 5GHz sítě. Já mám ten stejný problém i na 2,4GHz. Na wifi připojeno několik zařízení a vždy jedno konkrétní mi odpojuje (mobil). Někdy se na chvíli připojí, pak se odpojí a nelze se již připojit, někdy takto cykluje dokola. Někdy se připojí, s hláškou, že internet není k dispozici, atd. pořád dokola. Přitom jiná zařízení na 2,4GHz v ten stejný moment jedou bez problémů. Verzi mám 6.12.18.25-2p4 . Zkoušeno resetováno do továrního nastavení (pomocí tlačítka na modemu), oddělení 2,4 a 5GHz sítě od sebe, nic...problém cca od Velikonoc...nebude problém způsobovat to chytré nastavení signálu?

• -
  • -
  • -
  • Compal
  • šumperk

To "chytré" nastavení signálu by na toto nemělo mít vliv. Verzi FW máte nejnovější. To odpojování se děje jen na WiFi doma? Co je to za konkrétní typ? Jakou normou se zařízení připojuje (802.11g, 802.11n ...)? Jaký máte zvolený kanál? Není u Vás příliš velké rušení onoho 2.4GHz pásma?

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

ano, problém je jen na domácí síti. Jinde funguje. Děje se nahodile, jeden den jede bez problémů, další den se připojuje a odpojuje. Děje se to i na 5Ghz síti, připojuje se LG G3. Signál je silný modem je prakticky za dveřmi. Ostatní zařízení v síti (2xmobil, 1x tablet, 1x chromecastú jedou bez problémů....

• -
  • -
  • -
  • Compal
  • šumperk

před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

To "chytré" nastavení signálu by na toto nemělo mít vliv.

Nooooo...

Mam doma dve cinske tableto-navigace (7", Android 4.0), ktere maji VELKE problemy se pripojit k WiFi, pokud bezi na kanale 10 nebo vyssim - bud to trva dlooouhe minuty az hodiny se pripojit, nebo se to nepodari vubec.
Jakmile nastavim kanal 9 nebo nizsi, pripojuji se bez problemu, na prvni dobrou a stabilne.
Kanaly samozrejme nejsou zarusene (a pokud, tak spis ty nizsi... treba na kanale 13 nebo 14 tady okolo nevysila nikdo... vetsina ma samozrejme nastavenou defaultni jednicku, ze...).

Takze pokud tam ta "smart" featura dela neco podobneho, co se tomu zarizeni nelibi...

Edited by Evzen
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Ono by dosť pomohlo keby sa takéto supersmartchytré funkcie dali vypnuť v rozhraní modemu samotným užívateľom. Keď sa to tam dá napevno potom sú z toho len problémy...

• Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Žilina

Možná že by to šlo vypnout podobným způsobem jako je popsáno zde:

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Vážení,

nová verze FW se již pár dní postupně zasílá na modemy, přednostně na ty s verzí CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH. Bohužel nelze zaslat všem najednou, ale denně je zasíláno tisíce aktualizací. V případě, že byste chtěli z důvodu nefunkčnosti připojení na TV či konzoli zaslat FW přednostně, můžete kontaktovat buď HelpDesk UPC nebo mi můžete napsat stále soukromou zprávu.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

Termín firmware pro zmiňovaný software nejspíš postrádá logiku, ale budiž. V každém případě by nebylo na škodu uvést označení oné nové verze firmwaru, které také není příliš logické....

Od 7.5.2019 jsem měl CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH, teď jsem zjistil, že (už) mám CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH

Edited by Retiree
doplnění...

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

A proč termín firmware postrádá logiku? Číslo nové verze bylo zde již uvedeno, a má jasně danou logiku. V čem ji postrádáte?

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha