Jump to content
Sign in to follow this  
Jant

Připojení klimatizace k WiFi

Recommended Posts

Zdravím a omlouvám se, že použiji toto vlákno pro svůj problém.

Minulý týden jsme si nechali do bytu namontovat klimatizaci Sinclair. Po skončení montážních prací se mechanici snažili klimu spárovat s modemem, wifi a mobilem aby se dala ovládat i na dálku. Bohužel se jim nezadařilo a odešli s tím, že se poradí ve firmě a v krátké době mi to zprovozní.

Nyní se však ukázalo, že po mém uhrazení faktury se jim do toho nechce a po telefonu se vymlouvají na moje možné problémy s modemem a pod. i když internet a wifi mi fungují perfektně.

Jsem v situaci, kdy jako běžný uživatel bez patřičných vědomostí nevím kam se obrátit aby vše fungovalo jak má.

Budu moc rád za jakoukoliv pomoc či radu.

Díky Honza

Edited by Marek-26
Příspěvek oddělen do samostatného tématu.
  • Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Technicolor TC7200, HD Mediabox
  • Brno - Štýřice

Nastavit wifi na klimatizaci nemuze byt nic sloziteho, jakou aplikaci na telefonu na ovladani pouzivas ?
Na modemu mas zapnutou kterou wifi sit 2,4 ,nebo 5 GHz ?

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Tomus, díky moc za odpověď.

V mobilu  mi nainstalovali aplikaci Ewpe Smart a ta nemůže klimatizaci vůbec najít a na modem kterou má Wifi síť se zatím nikdo nepodíval.

Obávám se, že řešení tohoto spárování je nad moje síly, mám obavy abych nenadělal více škody než užitku. Skutečně patřím jen k běžným uživatelům jakéhokoliv zařízení.

Sice nevím kde, ale budu muset sehnat někoho kdo se mi na to mrkne.

Každopádně ještě jednou díky za reakci a kdyby byla nějaká možnost mi pomoci, budu moc rád.

Honza

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Brno - Štýřice

Díky za odkaz,  jel jsem dle pokynů, sice se nezadařilo, ale posunul jsem se o kousek dál.

Napsalo mi to, že přidání zařízení se nezdařilo a závorce je psáno, že síť 5 GHc není podporována.

Návod jsem si uložil, bude se hodit.

To už by mi mohl možná pomoci technik od UPC, kterého bych pochopitelně rád zaplatil.

Edited by Jant
Doplnění textu
  • Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Brno - Štýřice

Technici od UPC mají jiné starosti než nastavovat klimatizace, právě proto jsem se ptal jestli tvůj modem ma zapnutouwifi sit 2,4 ,nebo 5 GHz.

Takže musíš jít do nastavení modemu A přepnout jeho wifi na 2,4 GHz. 

tady je návod jak se síť 5G zapíná Takže ty to uděláš přesně naopak vypneš ji A zapneš 2,4 gigahertz.

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/internet/technicolor-tc7200/nastaveni-a-zabezpeceni/navod-na-aktivaci-5-ghz-wi-fi-pasma/

jinak bych doporučoval nechat si od UPC vyměnit modem za modernější modem zn. Compal, který umí používat obě pásma současně což ten tvůj technicolor neumí.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Díky za další rady a postupy, snad se nějak doberu ke zdárnému konci.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Brno - Štýřice

Problém je vyřešen, díky moc za trpělivost, rady a odkazy.

Honza

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Brno - Štýřice

Jen by asi ostatni potencialni hledaci reseni uvitali, kdybys taky napsal, JAK jsi ten problem vyresil!

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

U mě byl problém, že klimatizace nepodporovala síť 5 GHc,  přepnul jsem ji dle odkazu na  2,4 GHc.                                                                                              https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/internet/technicolor-tc7200/nastaveni-a-zabezpeceni/navod-na-aktivaci-5-ghz-wi-fi-pasma/

Při párování jsem postupoval podle dalšího odkazu.                                                                                                                                                                                      https://www.sinclair-solutions.com/files/xx-czech-cz/instalacni-manual-cz/sinclair-im-ewpe-smart-cz-v01.pdf      

Omlouvám se, že mě hned nenapadlo to sem napsat.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Brno - Štýřice