Jump to content
drew

Výpadky modemu po oznámení ,že se bude modernizovat síť

Recommended Posts

UPc mi včera poslalo dva maily, že za týden budou provádět údržbu sítě a že mám mezi půlnocí a šestou ráno očekávat výpadky.

Odpoledne mi začal vypadávat internet, laborováním jsem zjistil, že po dlouhém restartu (minutu vytáhnout ze zásuvky) se připojení obnoví a na svém počítači (připojil jsem ho do modemu napřímo přes kabel, abych vyloučil problem s routerem) dostanu veřejnou IP adresu a když spustím test rychlosti, nejdřív mi to měří nominální hodnoty mého připojení (150/10), ale v průběhu testu to buď při stahování nebo nahrávání klesne na nulu a internet pak přestane fungovat úplně (modem mi pak dokonce začne přidělovat privátní IP adresy z rozsahu 10.0.0.0/8 nebo dokonce 192.168.100.0/24).

Obrátil jsem se na UPC a ti mi napsali, že prý je na modemu hodně výpadků a že je potřeba výměna. Modem mám starý v osobním vlastnictví UBEE EVM 3230. Přijde mi to trochu podezřelá shoda náhod, i když na druhou stranu nevím, proč by mi UPC záměrně dělalo potíže, až do včerejška vše ale fungovalo výborně. Máte někdo nějaké podobné zkušenosti?

• lokalitaPraha 8
  • internetInternet 150
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM 3230

Bude to nejspíše jen hloupá shoda náhod. Kdyby to bylo v období, kdy se vrtají na síti, pak bych to tomu přisuzoval, ale chystá se jen nějaký upgrade.  Jestli je to možné, zkusil bych modem vyresetovat a zkontrolovat kabely mezi zásuvkou a modemem. Spíše bych to tipoval na signálový problém. Pokud bude kabel v pořádku, objednal bych si servis a v případě vadného modemu bych si vzal pronájmový modem a pokud by pak s ním bylo pár dní v pořádku, rozhodl bych se dále, zda si ponechám pronájmové zařízení nebo jestli si pořídím prodejní (ať už nové, či z druhé ruky).

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

No zajímavé je , že mám stejný problém a to , že nejprv administraci bylo pouze US a po restartu mám stále jen Download 68.36 Mbit/s a Ping 16.33  přitom mám tarif: Internet 300+

• lokalitaTeplice-Prosetice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal, HD Mediabox

Vy máte úplně jiný modem a jste v úplně jiné lokalitě. Včera jste tam měl rušení, dnes by již mělo být v pořádku. Je tomu tak?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal