Jump to content
Anonym

Horizon Go

Recommended Posts

V 6. 9. 2019 v 7:14 PM, becvys napsal:

No mám odzkoušené 3 služby všechny byly bez problémů. Ovšem stále je pro mne pohodlnější mít CAM s kartou. Určitě bych do budoucna ocenil mít Horizon Go i v Android TV, které nabídne zpětné zhlédnutí a se kterým jsem i přes mobilní data neměl negativní zkušenosti a byl jsem mile překvapen s funkčností navzdory všem stížnostem. Vše tedy probíhalo přes APP z Windows store + mobilní data. Třeba to vedení Vodafone vidí jinak to už je na jejich rozhodnutí pustit sólo Horizon ven pro zákazníky cizích internetových poskytovatelů. Za mě určitě aspoň HG do Android TV. 😏

Odpověď od vodaUpc Ano, musím Vám smutně konstatovat, že pro UPC Českou replubliku nebude dostupná aplikace Horizon Go pro Smart TV - je to rozhodnutí ze strany Korporátu, Liberty Global - s největší pravděpodobností je to proto, že akvitize UPC v Česku koupila společnost Vodafone. Společnost Vodafone na Slovensku není, Slovenské UPC tudíž stále spadá pod Liberty Global, proto u nych byla spuštěna aplikace Horizon GO pro Smart TV. Není to tedy o tom, že by bylo Slovensko, nebo Česko lepší, ale je to spíše otázka toho, pod jakou korporátní firmu aktuálně UPC Česko a Slovensko spadá.

Taktéž Vám věřím, že není zcela uživatelsky komfortní přepínat vstupy na TV. Naše Mediaboxy bohužel nepodporutjí Vámi uvedené funkce a do budoucna ani nebudou.

Horizon Go je dostupné pro zákazníky, kteří mají alespoň UPC internet, lze ho k internetu doobědnat za 99kč ve věrnostním portfoliu, v nevěrnostním portfolitu je to za 299kč. Pro nezákazníky není možnost objednání samostatného Horizon GO.

Zdrcadlení obsahu do TV je možné pouze z mobilní aplikace Horizon GO u Android, nebo IOS zařízení, vaše Tv musí mít buď integrovaný Chromecast (u toho integrovaného není potřeba přepínat vstup na TV), nebo jej musíte mít zvlášť dokoupený a zapojený v TV.

Věřím, že Vodafone přinese mnohem lepší Online TV jak pro mobilní zařízení, počítače, notebooky, taky pro Smart TV. O všem Vás budeme včas a řádně informovat. Zatím vše zůstává beze změn

V 22. 8. 2019 v 10:42 AM, becvys napsal:

Jak už jsem tu někde psal. Horizon go už dávno mohla být na Smart Tv včetně Android TV a UPC mohla aspoň získat zákazníky, kteří využívají internet konkurence a mít další profit z TV. Stejně jako Kuki, Digi tv, Skylink, sledovani tv, Lepší tv a dalších, kteří se rozrůstají jako houby po dešti.🙂

Odpověď vodaUpc Ano, musím Vám smutně konstatovat, že pro UPC Českou replubliku nebude dostupná aplikace Horizon Go pro Smart TV - je to rozhodnutí ze strany Korporátu, Liberty Global - s největší pravděpodobností je to proto, že akvitize UPC v Česku koupila společnost Vodafone. Společnost Vodafone na Slovensku není, Slovenské UPC tudíž stále spadá pod Liberty Global, proto u nych byla spuštěna aplikace Horizon GO pro Smart TV. Není to tedy o tom, že by bylo Slovensko, nebo Česko lepší, ale je to spíše otázka toho, pod jakou korporátní firmu aktuálně UPC Česko a Slovensko spadá.

Taktéž Vám věřím, že není zcela uživatelsky komfortní přepínat vstupy na TV. Naše Mediaboxy bohužel nepodporutjí Vámi uvedené funkce a do budoucna ani nebudou.

Horizon Go je dostupné pro zákazníky, kteří mají alespoň UPC internet, lze ho k internetu doobědnat za 99kč ve věrnostním portfoliu, v nevěrnostním portfolitu je to za 299kč. Pro nezákazníky není možnost objednání samostatného Horizon GO.

Zdrcadlení obsahu do TV je možné pouze z mobilní aplikace Horizon GO u Android, nebo IOS zařízení, vaše Tv musí mít buď integrovaný Chromecast (u toho integrovaného není potřeba přepínat vstup na TV), nebo jej musíte mít zvlášť dokoupený a zapojený v TV.

Věřím, že Vodafone přinese mnohem lepší Online TV jak pro mobilní zařízení, počítače, notebooky, taky pro Smart TV. O všem Vás budeme včas a řádně informovat. Zatím vše zůstává beze změn

• Internet 150
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Modem
  • Ostrava zabreh

Nevadí, alespoň máme do budoucna jasno. Svým způsobem jsem si to již vyřešil mini PC Intel Nuc - HDMI TV a APP z windows store jak Horizon GO tak konkurenční IPTV služby...  Díky 😏

Edited by becvys
  • Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

V poslednej dobe som si vsimol ze niektoré športové programy v Archive nejdu pozriet.

Dost ma to rozčuľuje, naco je ten Archív? 

Napr vcera na rtvs2 futbal EL SLOVAN BESIKTAS,alebo aj magazin EL minulu sobotu na rtvs 2. Píše ze program nwjde spatne prehrat...

Ide tu o nejake športové práva na spatne pozretie na EL? 

Alebo technický problém?  Dost nepríjemné, a najradsej by som asi okamzite od upc odisiel..

Toto ma vie silno rozculit.

• Internet 500
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • CA modul,Horizon HD mediabox,Horizon Go
  • Trnava-východ

tak u UPC určitě nebude,

u Vodafone snad možná příští rok s novou aplikací (pokud to vůbec mají ve svém route plánu)

Edited by technik
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

O2 spousti svoji aplikaci na Samsung TV a pristi rok na AndroidTV a dalsich platformach. Docela velka konkurence UPC Horizon Go. Myslim, ze by mel Vodafon zareagovat a Horizon Go uvolnit i u nas minimalne pro AndroidTV.

https://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/58269-o2-tv-na-chytrych-televizorech-samsung-spustite-i-bez-set-top-boxu 

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • 2x CA modul, modem Cisco
  • Praha

před 14 hodinami, mblatny napsal:

Mám dotaz - odkdy je Horizon Go k vybraným internetovým a TV tarifům zdarma?

K TV tarifum odjakziva (krome TV Start), k internetovym tarifum zdarma neni, ale jeden cas pamatuju ze u tarifu 300 a 500 nakratko byl.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Horizon go nefunguje v Microsoft Edge  Version 78.0.276.20 (Official build) (64-bit) ani  Version 79.0.308.1 (Official build) dev (64-bit).

Poznámka 2019-10-23 160058.png

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox, ,CA modul, HD DVR Mediabox
  • Most

Horizon Go je mozna TAKY samostatna aplikace... tady jde rec o webovem rozhrani.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Hmmm, ja mam zase za to, ze retardovane metro(sexualni) aplikace zadny soudny clovek na desktopu nepouziva :-\

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Psal jsem o retardovanych metro aplikacich, ne o normalnich desktopovych.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

před 6 hodinami, Evzen napsal:

Psal jsem o retardovanych metro aplikacich, ne o normalnich desktopovych.

Tak to tě musím zklamat, ale apka funguje naprosto bez problému (pokud pominu občasné nenajetí na první pokus) a je výrazně méně náročná při totožné kvalitě obrazu. I na totálním "shit" netbooku s 1Ghz CPU a 2GB RAM to celkem v pohodě funguje (webovou verzi bych ani nespustil 🙂 ). Na Firefox dokáže "vyžrat" i i5ku, což mi nepřipadá ani za mák normální, takže jde pak dost často vidět že je obraz přinejmenším zpomalený nebo se trhá. A sorry, ale na přehrávání 720p nebo kolik to jede si nebudu pořizovat 4Ghz 8jádro, když na té sestavě lze v pohodě pustit jakýkoli 1440p obsah. Rozumně to funguje akorát v Edge, ale ten zase není podporovaný na Xbox One, i když se jedná o stejný build jako na W10 - zakletá vesnice.

• Internet 150
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Modem Compal, CA modul
  • Orlová-Lutyně

před 12 hodinami, Razor napsal:

...je výrazně méně náročná při totožné kvalitě obrazu. I na totálním "shit" netbooku s 1Ghz CPU a 2GB RAM to celkem v pohodě funguje (webovou verzi bych ani nespustil 🙂 )....

V prohlížeči bohužel dobře nefunguje přizpůsobení kvality obrazu danému hardwaru a momentální rychlosti připojení. V linuxovém Chromu na 15 let starém notebooku mi Horizon Go nutí obraz v rozlišení 1 920 × 1080 a celkem nepřekvapivě dochází k sekání z důvodu vyčerpání systémových prostředků (jakékoliv jiné video jako třeba přes iVysílání či VOYO na stejném stroji jede OK). Na herním desktopu s W10 a UWP aplikací se na druhou stranu kvalita obrazu přepíná podle potřeby a při zahájení sledování je například kvalita nižší než SD. Šlo by s tím prosím něco udělat, UPC?

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CBN CH7465LG
  • Praha 9

Patrně nešlo, aplikace je majetkem Liberty Global, která prodala české UPC. Uvidíme s čím přijde Vodafone.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Tak já bych předpokládal,že české UPC bude mít na tuto aplikaci nějaký čas technikou podporu ze strany LGI,než  Vodafone zprovozní nějaký vlastní systém, přece není možné jet další co já vím rok,dva, na neaktualizovane aplikaci a vymlouvat se že s tím nelze nic dělat. 

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

před 3 hodinami, andrewz napsal:

V prohlížeči bohužel dobře nefunguje přizpůsobení kvality obrazu danému hardwaru a momentální rychlosti připojení. V linuxovém Chromu na 15 let starém notebooku mi Horizon Go nutí obraz v rozlišení 1 920 × 1080 a celkem nepřekvapivě dochází k sekání z důvodu vyčerpání systémových prostředků (jakékoliv jiné video jako třeba přes iVysílání či VOYO na stejném stroji jede OK). Na herním desktopu s W10 a UWP aplikací se na druhou stranu kvalita obrazu přepíná podle potřeby a při zahájení sledování je například kvalita nižší než SD. Šlo by s tím prosím něco udělat, UPC?

Právě jsem v rámci testování zjistil, že HGO v Chrome v porovnání s Firefoxem "vyžírá" CPU skoro stejně, ale jede naprosto plynule. Dále jsem porovnal Skylink TV (také využívá nějaký další plugin, či modul, který "žere" značné množství prostředků, ale jede o chlup lépe než HGO - možnost auto změny rozlišení) a O2TV (zde se žádný další modul nespouští a CPU dosahuje maximálně pouhých 30-40% - jedná se o mobilní i5 7200U). Z toho soudím, že by snad Vodafone TV mohlo jít spíše cestou O2TV, takže uvidíme.

Tak, či tak, by mě zajímalo, když všechny zmíněné verze mají být HTML5, co vyžadují dalšího, že dochází k takovému nárůstu vytížení CPU (Silverlight, Flash?). Předpokládám, že Chrome funguje mnohem lépe, díky integrovaným pluginům.

Kvůli koupi monitoru formátu 21:9, nemůžu již využívat aplikaci, takže jsem musel přejít na webovou verzi a nestačím se divit 🙂

• Internet 150
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Modem Compal, CA modul
  • Orlová-Lutyně

Heh, ze je ti neco dorucovano prostrednictvim HTML5, nerika zhola nic o tom, jaky konkretne videoformat je v tom kterem pripade pouzity... a i pokud je ve vsech pripadech pouzit stejny videoformat, jakym zpusobem je ten videoformat dekodovan v tom kterem pripade.

Nektery prohlizec muze umet dekodovani neketreho formatu akcelerovat pomoci videokarty, nektery ne... a i kdyby taky se muze lisit implementace toho dekodovani - nekde to proste muze byt napsano lepe, nekde hure... a tim padem to nekde muze vytezovat procesor vic, nekde min, nekde skubat, nekde jet plynule...

S tim O2TV je to stejna pisnicka - dokud nebudes srovnavat srovnatelne, tj. rozliseni, video- a audioformat a bitrate, je to srovnavani jablek s hruskama.
Napr. video/audio v MPEG2 a nejakem legracnim rozliseni (pozor, jde o skutecne rozliseni, ne o vysledne zobrazovaci rozmery - viz Pixel Aspect Ratio) bude pro prehravani vyzadovat podstatne mene prostredku a bude se prehravat mnohem plynuleji nez video v poctivem HD, H.264 a AC3...
(nevim, co pouziva O2TV a HGO, nikdy jsem to nezkoumal, je to jen priklad)

http://diveintohtml5.info/video.html

Edited by Evzen
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

před 2 hodinami, tomus napsal:

Tak já bych předpokládal,že české UPC bude mít na tuto aplikaci nějaký čas technikou podporu ze strany LGI,než  Vodafone zprovozní nějaký vlastní systém, přece není možné jet další co já vím rok,dva, na neaktualizovane aplikaci a vymlouvat se že s tím nelze nic dělat. 

Aktualizace a opravy předpokládám normálně půjdou, ale kecat do vývoje asi už nepůjde. To, že se v aplikaci nejdříve načte nízké rozlišení (asi aby jelo hned) a pak se to přepne do rozlišení dle rychlosti linky je prostě design té aplikace a to se patrně nezmění. Stejně tak bych se divil, kdyby konečně po letech byla přidána možnost výběru kvality.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 2 hodinami, Evzen napsal:

Heh, ze je ti neco dorucovano prostrednictvim HTML5, nerika zhola nic o tom, jaky konkretne videoformat je v tom kterem pripade pouzity... a i pokud je ve vsech pripadech pouzit stejny videoformat, jakym zpusobem je ten videoformat dekodovan v tom kterem pripade.

Nektery prohlizec muze umet dekodovani neketreho formatu akcelerovat pomoci videokarty, nektery ne... a i kdyby taky se muze lisit implementace toho dekodovani - nekde to proste muze byt napsano lepe, nekde hure... a tim padem to nekde muze vytezovat procesor vic, nekde min, nekde skubat, nekde jet plynule...

S tim O2TV je to stejna pisnicka - dokud nebudes srovnavat srovnatelne, tj. rozliseni, video- a audioformat a bitrate, je to srovnavani jablek s hruskama.
Napr. video/audio v MPEG2 a nejakem legracnim rozliseni (pozor, jde o skutecne rozliseni, ne o vysledne zobrazovaci rozmery - viz Pixel Aspect Ratio) bude pro prehravani vyzadovat podstatne mene prostredku a bude se prehravat mnohem plynuleji nez video v poctivem HD, H.264 a AC3...
(nevim, co pouziva O2TV a HGO, nikdy jsem to nezkoumal, je to jen priklad)

http://diveintohtml5.info/video.html

Souhlas, jen pro běžné zkouknutí něčeho zpětně, mě celkem nezajímá jaký je decoding a prakticky internetové televize jedou vesměs 720/1080 4/10 Mb/s, kodek netuším. Takže v těchto případech mě zajímá zda se budu koukat nerušeně v solidním rozlišení (bez zasekávání, bufferningu, apod.) a v tom je dle mého nejlepší O2TV - fungovala mi skvěle s minimálním vytěžováním HW jak webová verze, tak aplikace a to na několika NB i XONE. Naopak HGO, vyjma aplikací je v tomto tragická (ale aplikace také nejsou žádný med, např. Airplay streaming nefunguje skoro na žádné platformě (možná pouze na Apple TV, tu jsem jedinou nezkoušel), propojení přes DPALTM jsem taky nerozchodil na více zařízeních, Miracast, či WIDI, prostě nic. Když budu chtít top kvalitu, tak se rozhodně nebudu dívat na IPTV, či nějakou webovou konverzi.

• Internet 150
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Modem Compal, CA modul
  • Orlová-Lutyně