Jump to content
Anonym

Horizon Go

Recommended Posts

Testoval jsem různé zdroje signálu na 4K OLED Philips, reference byl signál ČT1/ČT2 DVB-T2 ze Žižkova na 20cm interní anténu a co do kvality obrazu byly na první pohled viditelné rozdíly v pořadí:

DVB-T2, - odstup - HorizonGO (Airplay pres iPad do Apple TV 4K), sledovaniTV.app Apple TV 4K, - odstup- O2TV (4K box, plochý obraz jakoby přes digitální filtr šumu, utlumený zvuk)

bohužel na daném místě není DVB-C přípojka, OTTV přes VDSL20

jen škoda, že Horizon u nás zatím stále nepodporuje nativní aplikace Apple/Android TV, potvrdilo se, že co do kvality obrazu patří ke špičce

jediná výtka je, že HorizonGO má značné zpoždení vysílání, cca 15-20 sekund a to i přímo na kabelu, kde je to kolem 3-5 sekund, čímž konkurence netrpí

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 3x CA modul

Já jsem před týdnem koupil Chromecast 3 a Horizon Go na něm funguje bez problémů.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

před 5 hodinami, retron napsal:

Testoval jsem různé zdroje signálu na 4K OLED Philips, reference byl signál ČT1/ČT2 DVB-T2 ze Žižkova na 20cm interní anténu a co do kvality obrazu byly na první pohled viditelné rozdíly v pořadí:

DVB-T2, - odstup - HorizonGO (Airplay pres iPad do Apple TV 4K), sledovaniTV.app Apple TV 4K, - odstup- O2TV (4K box, plochý obraz jakoby přes digitální filtr šumu, utlumený zvuk)

bohužel na daném místě není DVB-C přípojka, OTTV přes VDSL20

jen škoda, že Horizon u nás zatím stále nepodporuje nativní aplikace Apple/Android TV, potvrdilo se, že co do kvality obrazu patří ke špičce

jediná výtka je, že HorizonGO má značné zpoždení vysílání, cca 15-20 sekund a to i přímo na kabelu, kde je to kolem 3-5 sekund, čímž konkurence netrpí

Live signál pro DVB-T2, SAT i pro kabelové operátory vyrábí sama ČT,

HEVC je náročnější než mpeg4, takže zpoždění by mělo spíše být u toho HEVC. Oboje je ve statmuxu, takže zase nějaké zpoždění

Signál pro OTT se prohání přes transcodery (encodery)  tím vzniká zase časové zpoždění. Zdá se mi trochu divné, že by O2 i sledování měly tak malé zpoždění (žádné)

• lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

přepínal jsem pouze zdroje na TV, neříkám, že tam není zpoždění žádné, ikdyž u O2 jsem si ničeho nevšiml, ale u Horizonu to bylo opravdu již znatelné (proběhl mezitím dokonce jingle)

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 3x CA modul

Caute, chcem sa opýtať, či sa dáta prenesené v sieti UPC na pozeranie TV cez Horizon GO rátajú do celkovo prenesených alebo nie (ako to má napr. Telekom). Ide mi o to, že zbytočne budem platiť (a ťahať káble) na druhý settopbox, ak si viem všetky programy pozrieť cez Horizon GO. Neviem presne, či UPC vôbec uplatňuje nejaký FUP limit a ani koľko dát žerie Horizon GO, ale plánujem počas týždňa pozerať tak cca 5 hodín denne + cez víkendy ešte viac (v podstate to mám len pustené ako background noise). Takže vie mi niekto napísať odpovede na moje otázky? Prípadne dopísať nejaké nevýhody, ak nejaké sú (UPC mi ešte len budú zapájať, preto som možno niečo prehliadol).
Vďaka :)

• lokalitaSabinov
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníTechnicolor

UPC žádné limity dat ve své síti neuplatňuje, Takže to můžeš mít puštěné klidně celý den. Nicméně na sledování televize si myslím je lepší použít setobox, protože je kvalita obrazu a obsluha je lepší než u Horizon Go.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Zdravím,

prosím o radu s aplikací Horizon Go na Androidu.
Nainstaloval jsem aplikaci na nový Android TV Box (A95X Max S905X2) a zprovoznil ji. Tj. aplikace byla funkční a přehrávala standardně vše.
Ale po restartu zařízení už Horizon nic nepřehraje a zobrazí hlášku "Video nyní nelze přehrát (412313)" ať dělám co dělám.

Pomůže zase jen tovární reset zařízení a nová instalace. Horizon ale funguje znovu jen do restartu.

Nějaký nápad, jak toto vyřešit, nebo aspoň co znamená tato chybová hláška?

• lokalitaPraha 14
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Už se to řešilo zde

Edited by Marek-26
Sloučení témat, smazání odkazu na toto téma.
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Děkuju. Zdá se ale, že zatím tento problém vyřešený není. Nechám to tu teedy otevřené pro případné nápady/náměty.

• lokalitaPraha 14
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Občas se tady někdo ptá, proč musí být přihlašovací údaje do služby Horizon Go shodné s těmi pro přístup do nastavení uživatelského účtu na Moje UPC, tak myslím že je to dost možná z toho důvodu aby nevznikaly inzeráty podobné jako je například tento:

http://www.letgo.cz/item/15238976

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

A ještě dotaz ohledně Horizon Go, jestli není v plánu trochu upravit aplikaci v ohledu co se týká dat. Tím myslím zvolit si variabilní nastaveni kvality vysílání jako to má například seznam tv či O2. Když si pustím mimo domov stylem telefon wifi hotspot a na ntb horizon go, program v HD spotřebuje 1,5 GB dat hodinově. Chápu, že bývalá ministryně Marta Nováková to ohledně spotřebovaných dat vidí jinak, ale já ne 😃

• lokalitaSokolov
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCAM/CBN CH7465LG

Tohle funguje v mobilní aplikaci, pokud se jede na mobilních datech. Když se tam nastaví nejnižší kvalita videa, Tak to bere zhruba 250 MB za hodinu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Jen u mobilni aplikace?
Takze to, ze i desktopovy operacni system (tj. i desktopova aplikace) muze byt pripojen pres mobilni pripojeni, se nepovazuje za podstatne?

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

No kdyby se dotáhlo to zpětné zhlédnutí, možnost si zvolit kvalitu videa a dokončení APP pro android TV pro CZ, tak by to bylo TOP. 🙂Třeba časem...

• lokalitaSokolov
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCAM/CBN CH7465LG

V 26. 4. 2019 v 1:04 AM, tomus napsal:

Občas se tady někdo ptá, proč musí být přihlašovací údaje do služby Horizon Go shodné s těmi pro přístup do nastavení uživatelského účtu na Moje UPC, tak myslím že je to dost možná z toho důvodu aby nevznikaly inzeráty podobné jako je například tento:

http://www.letgo.cz/item/15238976

A proč tedy musí být odlišné pro Wi-Free? Uvádět to jako důvod je nesmysl, když se u obdobně fungující služby chovají úplně opačně.

Navíc přístup do uživatelského účtu je prakticky k ničemu. Každá objednávka i změna služeb se stejně potvrzuje po telefonu.

Never argue with idiots. They'll drag you down onto their level and beat you with experience.

• lokalitaPardubice
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCisco EPC3925, CA modul

Třeba jen kvůli ochraně osobních údajů? Když máte přístup do Moje UPC, můžete změnit heslo k WiFree, měnit služby (objednání HBO nevyžaduje konfirmaci po telefonu, předtím v Moje UPC změním email, takže se o tom dozví ona osoba až z faktury). Klidně se tam dá změnit i kontaktní telefon. Pak můžu podvodem vše, kdyby UPC posílala zařízení kurýrem jako třeba na Slovensku, pak si třeba na danou osobu koupím zařízení (2020Kč za USB box nebo modem) atp.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Objednání HBO samozřejmě vyžaduje, stejně jako všechny ostatní objednávky, konfirmaci po telefonu. Proč si myslíte, že je v Moje UPC schované pod tlačítkem "Nezávazně objednat"?

Při každé objednávce jste dotazován na rodné číslo, to v Moje UPC samozřejmě uvedené není, takže změna telefonu by někomu také nestačila.

Co by bylo "kdyby" UPC ČR dělalo něco jako UPC na Slovensku rozebírat nehodlám. V tuhle chvíli to prostě nijak nebezpečné není a když se rozhodnu něco takového dělat, tak si přeci uvědomuji rizika s tím spojená a budu služby průběžně kontrolovat.

Prostě platí, co jsem psal. Uvádět to jako důvod a zároveň dělat u obdobně fungující služby pravý opak je prostě akorát příznakem schizofrenie...

Pravá ruka neví, co dělá levá...

Never argue with idiots. They'll drag you down onto their level and beat you with experience.

• lokalitaPardubice
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Máte pocit že to není nebezpečné? Že neplatí co jsem psal? A to, že to porušuje podmínky uzavřené smlouvy je Vám jedno? Dejte mi váš přístup do Moje UPC a uvidíme :o) samozřejmě mi nic nedávejte, ale tvrdit, že to není nebezpečné bych neřekl.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

před 26 minutami, Michal Pelikán napsal:

...a když se rozhodnu něco takového dělat, tak si přeci uvědomuji rizika s tím spojená a budu služby průběžně kontrolovat.

• lokalitaPardubice
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

před 47 minutami, Michal Pelikán napsal:

když se rozhodnu něco takového dělat, tak si přeci uvědomuji rizika s tím spojená a budu služby průběžně kontrolovat

To plati pouze pro inteligentni jedince.
Coz bohuzel NENI drtiva vetsina tzv. beznych obcanu.

před 16 hodinami, Michal Pelikán napsal:

Navíc přístup do uživatelského účtu je prakticky k ničemu. Každá objednávka i změna služeb se stejně potvrzuje po telefonu.

S timto kazdopadne souhlasim na 100%. Ten ucet UPC je UPLNE k prdu, protoze mi neposkytuje NIC, co bych nejak vyuzil. Platim pres SIPO, ktere jsem jednou nastavil a hotovo... nevidim vubec zadny duvod to delat jinak (i placeni inkasem z uctu se nastavuje jednou a basta) a opravdu by me uprimne zajimalo, co nekoho vede napr. ke kazdomesicnimu placeni pres jakesi legracni platebni tlacitko (ci co to UPC pred casem s takovou slavou inzerovalo).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Před hodinou, Michal Pelikán napsal:

tuhle chvíli to prostě nijak nebezpečné není a když se rozhodnu něco takového dělat, tak si přeci uvědomuji rizika s tím spojená a budu služby průběžně kontrolovat.

Kontrolovat to budete pouze v případě, že vám nikdo v Moje UPC nezmění heslo, Pokud mu předáte přihlašovací údaje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

A právě změna hesla (fakturované částky, nedodání faktury do mailu, atd.) je jeden z mnoha signálů, kdy máte kontaktovat UPC a "vzít si účet zpět", a zrušit případné změny služeb...

Kdo se rozhodne toto dělat, musí na tyhle věci prostě myslet. Větší riziko je, že vám na to UPC přijde, než že nějakým způsobem proděláte.

• lokalitaPardubice
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-