Přejít na obsah
Návštěvník Tom

Zasekavani obrazu ...

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Zdar. Vcera mi spustili digi. Zjistil jsem, zatim nevim jestli to dela u vsech kanalu, nejvic u HBO, ze se mi asi kazdych 2-3 minuty zasekne obraz, objevi se hlaska o ztrate signalu a bezi to dal ... nevite cim by to mohlo byt? Dik za radu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.ph ... c&start=40

Už se to tu několikrát řešilo, pokud máš v STB FW 1.19 tak po trojím stisknutí "i" uvidíš tabulku s hodnotou Úroveň a Kvalita signálu. V okamžiku zaseknutí programu stoprocentně klesne kvalita na cca 10%. Bude to způsobeno nějakým propojovacím kabelem, třeba k další televizi.

Doporučuji jako první odpojit všechny šňury od výstupu STB a případné propoje k dalším televizím. Jako jediný by měl být propoj od zásuvky Karnevalu do STB.

Pokud to nebude dělat začni postupně připojovat kabely - jednom okamžiku to začne dělat a budeš mít ten špatný kabel. Ač je to divné mohou to prý dělat i kabely na výstupu STB.

Pokud to bude dělat hned, tak volal bych tu jejich linku

Když zavoláš na jejich linku tak ti to takhle poradí a možná tě budou při tom navádět

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Měl jsem přesně stejný problém - u programů na 426 MHx streamu občas vypadnul signál. Způsoboval to propojovací kabel zásuvka - STB. Ono ty tkaničky, které se dají koupit v elektru, asi za moc nestojí...

Doporučuji si vyrobit vlastní - kvalitní koax + celokovové IEC konektory.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můžete se však také setkat s pulsním rušením v pásmu 426MHz. Většinou za to může špatná izolace kabelů vedoucích od rozvaděče až k účast. zásuvce. Viz. Váš případ, avšak až od zásuvky k STB :P

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

moje zkušenost je přejít na F konektory. O něco dražší řešení, ale bezproblémové. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník
moje zkušenost je přejít na F konektory. O něco dražší řešení, ale bezproblémové. :D

Souhlasím. Mám tyhle konektory doma a obraz je i na analogu výrazně lepší a bez rušení.

S klasickými konektory to bylo špatné a ani se neprodávají v rozumné kvalitě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Profigoldy však nepatří k těm nejlevnějším.

Obvykle nic kvalitního není levné, tak už to bývá. Já jsem nad tím sám dlouho přemýšlel, moc neveřil, že by kabely tak pomohly, poté uvažoval také nad separátními F konektory a kvalitním koax kabelem, ale právě problémy s různými IEC (účastnická zásuvka a přístroje) a F konektory, a nutností jejich konverze mě nakonec přesvědčily k rozhodnutí pořídit vysoce kvalitní hotové kabely od ProfiGold se zlacenými konektory a ferity na obou stranách.

Výsledek je mimořádný, kvalita signálu, která předtím cyklicky rotovala mezi 95-98%, je nyní takřka stále na 99%, ale hlavně se velmi zvýšila kvalita signálu v analogovém paketu za STBčkem, kde jsem měl poměrně značné problémy s kvalitou za jednoduchým feritovým rozbočovačem. Nyní naprosto perfektní, myslím, že se investice cca 700 Kč za 2 PG kabely rozhodně vyplatila.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Presne tak. co je vetsinou levne tak nestoji za nic. pred tim jsem koupil asi deset metru normalniho koaxu a obraz byl hrozny tak jsem sel znova a koupil jiny a zase hruza. nakonec jsem koupil profigold a byl pokoj. tak jsem si naobjednal vsechnu kabelaz od nich a vsude byli videt velke rozdily. Drazsi to bylo,ale urcite se to vyplati i obraz z dvd na tv se zlepsil tak o 25% diky jejich scartu a to nemluve set-box a tv taky super.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...