Jump to content
pavelupc

UPC televize - Klasik (zdarma k internetu)

Recommended Posts

Dobrý den všem a zdraví v novém roce na úvod.

Mám internet od upc a k němu využívám zdarma jejich televizi (pro neznalé stačí připojit koax.kabel mezi TV a přípojkou na krabici, kde je internet, do zdířky od TV a máte televizi která neřeší nějaké DVB-T2 či 3.-))

Zajímá mne, zda máte třeba tel. kanál od Seznam TV, nebo Prima Max, nebo nějaké jiné zahraniční, než mám já- orf 1,2, ATV, joj family. Nebo jsou třeba programy, které nesleduji-nemám v seznamu, ale jsou přístupné. Vypadl mi třeba Mňam TV, což bych rád zpět, ale zkoušel jsem skenovat programy a nějaký volný jsem nenašel.Občas se stane že upc přejmenuje nějaký jiný kanál a vrazí tam jiný, ale u tv mňam jsem nenašel kam, zda vůbec.

díky

Zde je ten zmiňovaný seznam, třeba někomu pomůže, rádia jsem nesepisoval.

image.png.6331eb36d018eace81a8c0ced1e3a348.png

• lokalitabrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízení?

Myslim, ze Klasik neni zdarma, ale je placeny a je potreba STB nebo modul s kartou.
K internetu je zdarma nabidka START, ale ta je v DVBT(asi ladeni "antena") a jsou tam i ty programy co zminujes.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

Standa

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Klasik určitě není zdarma k internetu. To je TV Start (opsáno z faktury). Rakousko jsem tam určitě neměl, ač bych rád. Zkusím to doma čerstvě prověřit. Max a Seznam jsem měl, laděno jako anténa (stejně jako flacek).

K tomu, že není nutné se stresovat z DVB-T2, bych si nebyl tak jistý v kramflecích. Zatím to šlape na DVB-T, ale UPC se nevyjádřilo, jestli a jak dlouho to budou podporovat.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge)

Po rychlé kontrole:

Mňam, Seznam, Max mám. Rakousko nemám. Nemám tam ani žádné jihočeské lokální programy ani Otrokovice. Nové kanály se mi ladí většinou samy. Mám obsazeno celkem 44 TV kanálů. Že by mi třeba to Rakousko někde uteklo?

Kde máš přípojku?

Edited by sodekcz
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Jirka666, tam bohužel nejsou frekvence 474 - 522 MHz na kterých u UPC běží DVB-T.

Každopádně v tom výpisu mého naladění frekvence jsou, takže nechápu co se tomusovi nezdá.

Edited by xtonda
překlep
  • lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC

před 19 hodinami , Standa napsal:

Myslim, ze Klasik neni zdarma, ale je placeny a je potreba STB nebo modul s kartou.
K internetu je zdarma nabidka START, ale ta je v DVBT(asi ladeni "antena") a jsou tam i ty programy co zminujes.

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

Ano, je to tak. Dle toho seznamu má naladěné nekódované programy v DVB-C.

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCOMPAL

1. DVB-T MUX 1 - 473MHz (K21 D) - ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT :D/Art, regiony+
  2. DVB-T MUX 2 - 482MHz (K22 D) - Nova, Nova Action, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov Tv, Óčko
  3. DVB-T MUX 3 - 490MHz (K23 D) - ČT1 HD, JOJ Family, Prima Max, Prima Comedy Central, Prima Krimi
  4. DVB-T MUX 4 - 498MHz (K24 D) - ČT2 HD, ČT Sport HD, Power Tv,, Tuty Tv
  5. DVB-T MUX 5 - 506MHz (K25 D) - Nova Gold, Relax, Šlágr Tv, Nova 2, Prima Zoom, Prima Love, regionalnitelevize.cz
  6. DVB-T MUX 6 - 514MHz (K26 D) - Barrandov Plus, Óčko Star, Kino Svět, Rebel, seznam.cz, Kino Barrandov, Sport 5, Šlágr 2
  7. DVB-T MUX 7 - 522MHz (K27 D) - Óčko Expres, Retro Music Tv, Mňam Tv, Noe Tv, ZAK, TV Slovácko, Polar Tv
  • lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

482 MHz - 8 MHz = 473 MHz 😁

Po opravě prosím smaž !

Edited by Retiree

exKarneval

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Služba TV Start (k internetu "zdarma" 🤣) je oficiálně poskytována pouze v DVB-T.  Ale v DVB-C lze naladit některé nekódované programy (většina je totožná se službou TV Start - s výjimkou HD programů např. Prima Max, Krimi, Seznam) - ale to nemusí být na věky.😪 

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCOMPAL

V DVB-C naladis vsechno, akorat je vetsina zakodovana. Predpokladam, ze kdyby se vrazil CA modul s kartou do TV, tak by jelo vse...

Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Ten seznam na začátku diskuze, co jsem napsal 2.1., je v menu televize - Vysílání - Anténa -Kabel. Mám televizi panasonic. Mám to zadarmo k internetu. Přiznám se že název Klasik jsem asi neuvedl správně.

Zkusil jsem nastavit v menu televize- Vysílání - Anténa - Anténa.  Seznam programů je kratší, bez rakouských. Je tam ale Joj a mňam tv, max prima. Seznam tv tam není. Jinak je to množství programu kratší. Rádií je taky pár. Teď přes "anténu" nejsou kanály které chytám vzduchem. Nevím, nechci to vypojovat a testovat.

oprava-  Teď mě napadá, zda přes "anténu"  nejsou v podstatě kanály, které chytám vzduchem. Nevím, nechci to vypojovat a testovat.

doplňuji ještě - UPC když vypne nějaký program, tak mi automaticky nenajde náhradu, prostě tam zůstane prázdno. I nové kanály mi to samo nenabízí, musím dát celkové ladění a pak si seřadit seznam kanálů znovu.

• lokalitabrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízení?

před 22 minutami , pavelupc napsal:

doplňuji ještě - UPC když vypne nějaký program, tak mi automaticky nenajde náhradu, prostě tam zůstane prázdno. I nové kanály mi to samo nenabízí, musím dát celkové ladění a pak si seřadit seznam kanálů znovu.

To je vlastnost TV a možná chce jen zapnout.

• lokalitaÚstí nad Labem
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor, CA modul

Vyzkoušel jsem ladění přes DVB-T a potom přes DVB-C. (Doteď, než jste mi to vysvětlili, jsem nevěděl, že můžu laditjak DVB-T tak i DVB-C na TV Start).

Je to tak, jak vyplývá z diskuze v tomto vláknu. DVB-C mi naladí hodně stanic, mnohé jsou kódované. Při porovnání nekódovaných stanic jsou mezi oběma systémy skutečně drobné rozdíly, což je trošku škoda. Ideální stav by byl mít možnost v obou systémech naladit ty stejné (všechny) nekódované stanice.

Takže teď to chce se rozhodnout, co člověk preferuje a co na úkor jiných stanic oželí.

Jinak tím vlastně neplatí moje domněnka, že by mohl nastat nějaký problém se zrušením DVB-T u UPC. Předpokládám, že DVB-C snad nechají i pro TV Start a tím pádem ty základní stanice by mělo jít přijímat bez omezení. Což je pozitivní, nechci zatím kupovat novou bednu a nechci pořizovat DVB-T2 set top box.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Myslím že v dohledné době UPC určitě na DVB T2 nepřejde, Bylo by s tím víc problémů než užitku.

A co se týká TV Start, Tak tam prostě můžeš sledovat všechny kanály které jsou nekódované ať už běží v dvb-c nebo v DVB T, akorát v DVB-C se skladba nekódovaných kanálu v průběhu času může měnit, Takže co je dnes nekódované může být klidně zítra zakódováno a naopak.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

No, mělo by stačit jim napsat. Změnu myslím můžete provést max. 1x měsíčně. Pokud to chcete hned, je lepší zavolat.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal