Přejít na obsah
Pavel m

Český rozhlas rozšiřuje digitální vysílání DAB+

Recommended Posts

3 hours ago, kraftwerk007 said:

Kolik lidí má doma DAB tuner?

Jeden z tisíce?

Kolik lidi melo v 80.letech CD prehravac? Presto se CD prodavala.
Kolik lidi melo DVD nebo BD prehravac?

Tohleto uvazovani je mimo misu. Nejdriv musi byt dostupny obsah, potom teprve budou lidi kupovat pristroje pro jeho konzumaci! Opacne to nefunguje.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

Jaký to bude zásadní přínos pro uživatele v síti UPC,kteří v současné době poslouchají rozhlas v síti UPC?

CD kupoval ten,kdo měl přehrávač.Nebo znáš někoho,kdo kupoval CD a neměl přehrávač?

Tady se bavíme o službě,která bude pro všechny-tedy i pro ty,kteří o ní nemají zájem.DAB je dostupný i v terestriálu.Kabelovka by z principu měla nabízet něco jiného.

Není lepší pro většinu uživatelů-tedy diváků-řešit a využít datový prostor pro překlápění programů do HD a časem do UHD?

Když má být nejdřív obsah,tak kde je např. nějaký UHD program?A přístrojů na příjem jsou prodány tisíce.....LCD TV jsem měl dříve,než UPC mělo nějaký HD program.

• lokalitaLiberec
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení2x CAM,modem Technicolor

Sdílet toto téma

Aby nedoslo k nejake mylce, ja nereaguju na potrebu zavedeni DAB programu do nabidky UPC (ja osobne bych to nevyuzil a radio pres UPC neposloucham vubec), ja reaguju na ty "nejdriv museji mit lidi zarizeni a pak teprve budeme nabizet obsah" nesmysly.

Když má být nejdřív obsah,tak kde je např. nějaký UHD program?A přístrojů na příjem jsou prodány tisíce...

Zapominas na podstatnou vec - UHD obsah je dostupny predevsim na jinych mediich nez TV vysilani.

LCD TV jsem měl dříve,než UPC mělo nějaký HD program.

LCD samo o sobe nijak nesouvisi s HD. Zrejme jsi chtel napsat "HD TV"...
Ale zase zapomnels, ze HD obsah byl dostupny predevsim na jinem mediu nez TV vysilani.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

UHD na jiných médiích-myslíš že každý stahuje něco z netu,nebo kouká na Youtube?Nedívej se na to,podle svých potřeb.

Většina diváků chce zapnout bednu a koukat.Nějaké stahování je nezajímá.Satelitní vysílání pomalu začíná něco nabízet.Kabelovka má proti sat.vysílání obrovskou výhodu s prostorem pro datový tok,pro tyto programy.

HD obsah tu není zas tak dlouho-TV(fullHD) mám přes 8 let a v té době,jediný obsah byl na netu-warez.BD byl v plenkách.Jediný program v UPC byla promo smyčka HD+.

• lokalitaLiberec
  • internet-
  • televize-
  • telefon-

Sdílet toto téma

UHD na jinych mediich myslim napr. Netflix apod. To je, pokud vim, hlavni UHD platforma.
Online sledovani je vubec preferovana platforma teto doby. Na klasickou TV se divaji uz jen konzervativni vykopavky jako jsem ja.

1 hour ago, kraftwerk007 said:

Většina diváků chce zapnout bednu a koukat.Nějaké stahování je nezajímá.

Viz vyse. Ti, co chteji "zapnout bednu a koukat", bohuzel nemaji zajem o UHD. Tem bohate staci HD (a ani to nemuseji mit tak straaasne nutne jak by se mohlo zdat).

1 hour ago, kraftwerk007 said:

HD obsah tu není zas tak dlouho-TV(fullHD) mám přes 8 let a v té době,jediný obsah byl na netu-warez.BD byl v plenkách.Jediný program v UPC byla promo smyčka HD+.

Nojo, nemuzes posuzovat podle uboheho UPC. Ja jsem uz tak pred 12-15 lety stahoval z netu HD filmy, nahrane z americke kabelovky - tenkrat tam byly dostupne set-top boxy s firewire rozhranim, pres ktere se dalo vysilani nahravat (nebo stahovat nahravky z interniho HDD? uz nevim), popr. s ethernetem pro pripojeni do domaci site kvuli sdileni nahravek. Takze asi tak.
Jo a BTW, v te dobe jsem samozrejme zadnou HD telku nemel, dokonce ani HD monitor... takze jak rikam, nejdriv byl obsah, pak teprve prisel hlad po odpovidajicim prehravacim hardware.

A jeste neco - ten warez na netu, co zminujes, ten se asi vzal odkud? Samozrejme stazeny z originalnich medii, zeano... Takze obsah byl, ne ze ne...

26 minutes ago, Marek-26 said:

Byl obsah ve formě filmů na DVD nosičích a následně Blue Ray disky.

Blu-ray... bez toho "e".

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Sám píšeš,že jsi stahoval z netu nahrávky z americké kabelovky-tedy warez.

Jak můžeš něco stahovat z originálního média?To není warez?Od kdy se to může?

Legální UHD v ČR ti v současné době poskytne asi jen Netflix.Vše ostatní je warez.

• lokalitaLiberec
  • internet-
  • televize-
  • telefon-

Sdílet toto téma

Zda se, ze ti unikla pointa puvodni debaty - ze je nesmyslna uvaha "nejdriv museji mit lidi prehravace a pak jim teprve nabidneme obsah".
O legalni dostupnosti obsahu v tom ci onom regionu se nebavime. Bavime se obecne o tom, ze nejdriv musi byt - a to jakkoliv - dostupny obsah... a ten teprve vyvola v lidech hlad po prehravacich toho obsahu.

Legalni UHD ti u nas nabidne i kdejaka kamera ci fotak. To je taky zdroj obsahu! Lidi si natoci kdejakou ptakovinu ve 4k a pochopitelne si to pak chteji taky ve 4k prehravat ==> kupuji 4k zobrazovadla.

4 hours ago, kraftwerk007 said:

Sám píšeš,že jsi stahoval z netu nahrávky z americké kabelovky-tedy warez.

Unikla ti pointa - ze i tehdy BYL DOSTUPNY HD OBSAH... i kdyz legalne jen v urcitych regionech (v tomhle prikladu v te Americe v kabelovce). Ale byl. Az s nim prisla poptavka po HD zobrazovadlech. Ne naopak.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

před 4 hodinami , kraftwerk007 napsal:

Jak můžeš něco stahovat z originálního média?To není warez?Od kdy se to může?

By ses divil, co se smělo před 20 - 25 lety a teď už nesmí. 

před 13 hodinami , Evzen napsal:

Nojo, nemuzes posuzovat podle uboheho UPC. Ja jsem uz tak pred 12-15 lety stahoval z netu HD filmy, nahrane z americke kabelovky

V USA byla kabelovka už na konci 50-tých let. K nám to přišlo až po revoluci. A za ten krátký čas se tu v kabelovce udělalo hodně práce. O ubohosti bych nemluvil.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Jaaj.. v USA bola farebna televizia v casoch, ked sme u nas na koristnych nemeckych ikonoskopoch a obrazovkach z druhej svetovej vojny robili prve pokusy s elektronickou cb televiziou v sucasnom sd rozliseni (625 riadkov) 🙂 Finalna podoba farebnej sustavy NTSC bola schvalena v 1953 (a predtym este od 1949 mechanicka farebna televizia CBS s rotujucim farebnym kotucom pred obrazovkou).. a bola tak dobre navrhnuta, ze vydrzala dalsich 60 rokov do nastupu digitalu! Kde sme boli vtedy my, my sme mali akurat menovu reformu 😁

Kablovka sa zacala presadzovat v Europe (zapadnej) az od konca 70. rokov, dovtedy boli tak maximalne spolocne anteny v cinziakoch so zosilnovacmi, zlucovacmi a konvertormi.. a rozvodom po bytoch.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

před 2 hodinami , Evzen napsal:

Legalni UHD ti u nas nabidne i kdejaka kamera ci fotak. To je taky zdroj obsahu! Lidi si natoci kdejakou ptakovinu ve 4k a pochopitelne si to pak chteji taky ve 4k prehravat ==> kupuji 4k zobrazovadla.

Tohle ani nebudu komentovat-to si opravdu myslíš,že si někdo koupí za 40 nebo 100K televizi ,aby tam primárně přehrával videa z telefonu?

Zbytečná diskuze.......

• lokalitaLiberec
  • internet-
  • televize-
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ze bys to neudelal ty nebo ja v zadnem pripade neznamena, ze to spousta jinych lidi neudela...
Krome toho, UHD TV se da koupit i pod 10k!

A stale to nic nemeni na tom, ze nejdriv musi byt CO prehravat a pak teprve se resi NA CEM to prehravat. A to bylo puvodni tema, na ktere jsem reagoval.
Jen mizive procento lidi si koupi nejake prehravadlo a pak ceka, az na nem bude co prehravat... Zvlast v dobe, kdy ceny novinek v elektronice muzou byt relativne vysoke... ale co je hlavni, pak rychle klesaji kazdym dnem.

Upraveno uživatelem Evzen
  • lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

to máš asi pravdu, ale mě by spíš zajímalo co bude né to co bylo, a že by to nějákej UHD chtělo to snad souhlasíš..... kdo má zájem tak se k tomu dostane to je taky pravda

• lokalitaLiberec
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCA modul 3x + 802.11 ac Wi-Fi

Sdílet toto téma

Nejsa majitelem UHD zobrazovadla, neni UHD TV program moji prioritou 😉
Krom toho mam za to, ze UHD ma smysl az na odpovidajicich uhloprickach, tj. kdyz vezmu v uvahu, ze moje 60" TV je tak-tak na HD, mela by odpovidajici UHD TV mit uhlopricku 120"... a na cenove prijatelnou TV tohoto rozmeru si jeste budeme muset nejakou dobu pockat... a pro cenove prijatelny UHD projektor, schopny mi tuto uhlopricku vytvorit z projekcni vzdalenosti 2,5 m (max. tak daleko ho potrebuju mit, aby nerusil v interieru) to plati jakbysmet.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

tak ted ti opravdu nerozumím, kraftwerkovi doporučuješ krásný kousky za 10litrů.....ale jdem zpátky na začátek pro kabelovou TV si myslím by byl větší přínos jeden nebo dva TV programy ( třeba i demo)  v UHD, než rádio je snad jasný...

• lokalitaLiberec
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCA modul 3x + 802.11 ac Wi-Fi

Sdílet toto téma

1 hour ago, Honza333 said:

tak ted ti opravdu nerozumím, kraftwerkovi doporučuješ krásný kousky za 10litrů...

Znovu - ze bych si to nekoupil ja neznamena, ze si to nekupujou jini (kdyby si to lidi nekupovali, v obchodech by to nebylo; zvlast ne v tech nasich).
Reagoval jsem na kraftwerkuv vykrik o kupovani UHD TV za 40 nebo 100k.

1 hour ago, Honza333 said:

pro kabelovou TV si myslím by byl větší přínos jeden nebo dva TV programy ( třeba i demo)  v UHD, než rádio je snad jasný...

Samozrejme, z meho pohledu ano a nikde jsem to nezpochybnil.
Jak uz jsem psal, moje reakce je od zacatku mirena na nesmyslnou myslenku "DAB tuner skoro nikdo nema, takze DAB nema smysl", tj. zobecneno, "nema smysl poskytovat nejaky obsah, dokud nema hromada lidi pristroj na jeho konzumaci".

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Mám necelé 2 roky Hama DIT2010M Pro, ale používám výhradně internetové rádio. Ale sem tam proladím DAB a z českých nic nechytnu. Z Německa něco kolem 50 rádií DAB. Myšlenka DAB jak píše Evzen se tu zasekla a nemá téměř smysl, ten vývoj je opravdu tragický a když si poslechnu místní FM stanice a skladbu šířené hudby tak mě to ani nezajímá i s ohledem na myšlenku hodit to do DAB. //  DAB v nějaké elektronice jako věže,autorádia a podobně, je spíše vyjímka. Internetové rádio je jiný kafe. Co se týká rádií v kabelovce tak jelikož vlastním CAM tak kvůli tomu mít zapnutou TV je nesmysl a další věc jsou tam některá rádia dost uřvaná, přebuzená. Úplně stejný náhled mám na rádia šířená po DVB-T, k čemu?

• lokalitaSokolov
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

27 minutes ago, becvys said:

DAB v nějaké elektronice jako věže,autorádia a podobně, je spíše vyjímka. Internetové rádio je jiný kafe.

Presne tak. Podle me nema DAB v dnesni dobe smysl, protoze Internet a mobilni pripojeni a internetova radia.
DAB vznikal v dobe, kdy se o takhle zasitovanem svete malokomu snilo, ale vyvinulo se to vsechno proste jinak.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku