Jump to content
Garnett123

TV Start TC7200.U a LG smart tv

Recommended Posts

Zdravím potřeboval bych pomoc a poradit případně se zapojením UPC TV Smart . Mám router TC7200.U do něho koaxial F z krabičky ve zdi na internet a router propojen ethernetovym kabelem s TV. Internet mi funguje jak WIFI tak i internet v TV, ale uz nejde TV start naladit (pomoci aut. Ladění kabel nebo satelit) Ze zdi mám druhý koaxial F napojeny do TV ze zdi (předpokládám zásuvka účastnicka UPC co máme v bytovce), ale televize přes ladění nechce nic nalézt. Může někdo pomoci? 

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • TC7200.U
  • Neratovice

Podle návody na zapojení TV mám zásuvky typ číslo 1, tzn 3 zástrčky ve zdi 1TV 2 FM 3DATA. Data mám propojenou koaxiálem, ale ještě mne napadlo, jestli nemám propojit zásuvku TV koaxiálem typu F ze zdířky TV přímo to televize. Mám právě ještě vyveden ze zdi patrně z patra podemnou nebo v baráku 1 koaxiál myslím, ale ten mi nefunguje.

před 9 hodinami , tomus napsal:

Nevím jestli to televizor umožňuje ale zkus to ladit jako anténa, a ne jako kabel ale i v režimu kabel by to mělo nějaké kanály najít.

Zkoušel jsem všechny možné varianty, ladit jako Kabel, Anténa, Satelit a bohužel nic. Když dám klasickou pokojovou anténu a propojím s televizí (kde je zabudovaný seto box) tak mi to najde normálně klasické programy. Ale když ladím jako kabel a satelit tak nic. Zkusím tedy ještě krabičku propojit výstup TV přímo s televizí koaxiálem. 

Takovouhle krabičku mám výstup DATA propojen s routerem. Ale ze zdi mimo tuto krabičku, mi kouká ještě jeden koaxiál, který mám napojen do TV, předpokládám, že je to nějaká společná anténa v bytovce.

48380916_199937444290622_8642404605432430592_n.jpg

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • TC7200.U
  • Neratovice

Ano, měl jsem to taky tak, extra koax musí být zapojen přímo z TV výstupu účastnické zásuvky do televize!!!

• Internet 150
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • Modem Compal, HD Mediabox
  • Kroměříž, Slovan

38 minutes ago, Garnett123 said:

ale ještě mne napadlo, jestli nemám propojit zásuvku TV koaxiálem typu F ze zdířky TV přímo to televize

Tak samozrejme, ze musis pripojit TV antenu do televize, jinak pochopitelne nenaladis nic!

• Starší služba
  • Starší služba
  • Starší služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Ufff, do televize samozrejme NORMALNI konektor (tj. do odpovidajiciho NORMALNIHO TV vstupu), ne F konektorem do satelitniho vstupu!!!

Pokud tomu nerozumis, podivej se do manualu k TV!

Edited by Evzen
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Brno

Nerozumím proto sem tu 😄 díky a ještě se zeptám blbě mužu mít z té účastnické zásuvky jeden konec f konektor a druhý jiný do toho správného konektoru? Nebo existuje nějaká redukce f konektoru na ten správný?

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • TC7200.U
  • Neratovice

No sem bys ale nemel chodit misto cteni manualu... sem bys mel jit, az kdyz neco v manualu neni, nebo to nepochopis. Jako treba ted s temi konektory.

20 minutes ago, Garnett123 said:

mužu mít z té účastnické zásuvky jeden konec f konektor a druhý jiný do toho správného konektoru?

Ano, muzes. Konektor je jen zpusob spojeni, nic jineho neurcuje.
Popravde, F konektor na pripojeni antenni ucastnicke snury je dost neobvykly (jakkoliv je F konektor spravnou volbou co se tyce kvality spojeni) a takoveto ucastnicke snury (F male - IEC male) nejsou obvykle.
Takze snuru s patricnymi konektory si bud vyrobis sam (pak potrebujes na ten konec do TV neco takoveho: https://www.alza.cz/iec-konektor-fs-33-7-5ks-d4711330.htm, nebo takoveho: https://www.alza.cz/iec-konektor-televes-413210-pro-easyf-class-a-male-d2903217.htm, nebo takoveho: https://www.alza.cz/iec-konektor-televes-4130-male-d4518121.htm, nebo podobneho), nebo se ti ji podari koupit hotovou, nebo pouzijes nejakou co uz mas a dokoupis redukci na ten konec, ktery ti bude chybet ;-)... treba tady ten: https://www.alza.cz/f-iec-prechod-ff-18-5ks-d4784402.htm

Edited by Evzen
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Brno

Normálně kup redukci z Fka na IEC konektor, Pokud ji seženeš taky ji mám doma je to mnohem lepší varianta než tam bastlit nějaký nový konektor

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Řešil sem stejnou věc, používám TV Start k internetu zdarma, na zásuvce je F, na přijímači je IEC, jak redukci z F na IEC tak hotový kabel, kde je na jednom konci F a  na druhém IEC, měli v OBI. Taky nedoporučuju si to  konektorovat sám, konektory mají různé způsoby napojení na kabel a různou kvalitu, vybrat dobrý konektor a dobře ho napojit chce zkušenost (nebo strávit čas hledáním na netu) a zručnost.

• Internet 300
  • Starší služba
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany

Tak zrovna ty hotovy levny smejdy z OBI apod. jsou mnohem horsi nez kdyz si to clovek vyrobi z kvalitnich komponent sam!

Kdyz uz tam budes, tak radeji kup tu redukci z F na IEC, na tom neni moc co pokazit. Das to na tu svoji snuru na ten konec, co odpojis ze satelitniho vstupu do TV, a je to.

Edited by Evzen
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Starší služba
  • Brno

Pokud sis objednal UPC službu úplně nově, může ti technik dát rovnou ten správný a dostatečně dlouhý kabel na připojení televize. Když budeš v koncích, zeptej se u UPC.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno