Jump to content
foreteller

Kaon 700 samospúšťanie

Recommended Posts

Mám čerstvo vymenený Kaon 700. Predtým som mal asi 2 roky Kaon 900. Pôvodný 900 mi vymenili nakoľko sa sám spúšťal. Ale presne to isté robí aj vymenený Kaon 700. (Mám ho 3 dni ). Prejavuje sa to tak je vypnutý v režime rýchleho štartu. Po čase cca 50 min. sa sám spúšťa. Nemám pripojený HDD , ani nemám nastavenú pripomienku. Vedeli by ste poradiť ? Ďakujem.

Edited by foreteller
  • Starší služba
  • Starší služba
  • TV Komplet
  • Cisco
  • Trencin

Sam se spousti i kdyz ho vypnes uplne. Nekdy je to denne nekdy ob den. Proc to dela nevim, ale diky tomu ze to sviti jak ***** tak mi to taky vadi.

• Internet 200
  • -
  • TV Komfort
  • Modem, HD Mediabox
  • Praha

Mě se spouští pravidelně každou noc ve dvě hodiny ráno, setobox zkontroluje aktualizace softwaru a nových kanálů a poté se po několika minutách sám vypne.

někdy se ovšem stane že set-top box se nevypne a zůstane v jakémsi zaseknutém stavu, na displeji svítí číslo kanálu, ale na televizoru není žádný obraz a kanály nejdou přepínat, Jediné co lze provést je setobox natvrdo vypnout dálkovým ovladačem, tak že se delší dobu podrží tlačítko pro vypnutí.

Že by se mi set top box sám zapl v jinou dobu se mě ještě nestalo.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

39 minutes ago, tomus said:

někdy se ovšem stane že set-top box se nevypne a zůstane v jakémsi zaseknutém stavu

Tohle se mi dřív taky stávalo jen občas, ale od posledního upgradu firmwaru (někdy před týdnem či dvěma) zůstavá zaseklý každý den bez výjimky. 😩

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav

No tak to ste ma upokojili. Som myslel , že to mám jediný na svete. Aspoň z vyjadrení technickej podpory UPC to vyplynulo. Ponukali reset za resetom :-D. 

• Starší služba
  • Starší služba
  • TV Komplet
  • Cisco
  • Trencin

Ano, taky se mi děje výše uvedené. Celkem pravidelně. (Tipuji, že to souvisí s tím, že mám nastavené úplné vypínání Kaonu - tj. ne ten mod "vypnutí", kdy se jen odpojí TV výstup).

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Kaon 700, Modem Technicolor
  • Zlín

Zdravím Vás,

tak jsem se po delší době konečně rozhoupal a zaregistroval zde na upczone. Důvod byl právě takový jako zde popisujete. Mám UPC interent a TV od roku 05/2017. Ke sledování TV jsem dostal set-box HD MediaBox. Byl jsem se vším spokojený až do minulého roku, kdy zřejmě provedli update firmwaru set-boxu. Od té doby mám problémy se samospouštěním. Ze začátku to dělalo občas, ale teď je to ve fázi kdy to je každý den a několikrát se mi stalo, že se spustil i přes den. Asi 3x jsem psal na technickou podporu, kde mi bylo řešeno, že je to televizí a také tím že se aktualizuje seznam programů. Bylo mi doporučeno ať setobox přepnu do úplného vypínaní nikoliv uspání. Toto byla rada odborníka ... Řekl jsem si, že toto snad nemyslí vážně?!

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem jim psal již 2x a už se ani neuráčili odpovědět.

Chci se zeptat Vás ostatních jak jste to vyřešili? Začínám zvažovat, že s takovou podporou od nich asi brzy odejdu ...

P.S.: Ještě doplním postřeh. K zapínání dochází pokud setobox vypnu před půlnocí. Pokud jej vypnu po půlnoci tak je to ok. Setobox je vždy ve stavu kdy jde pouze vypnout. Pokud jej vypnu ovladačem, tak se natvrdo rebootuje.

• Starší služba
  • -
  • TV Klasik
  • Modem COMPAL CH7465LG, HD Mediabox
  • Kroměříž

Ja mám to isté. Neriešim to, len to trpím 😞 a dúfam, že to opravia. Minulý rok som mal v lete beta firmware a ten fungoval super. Testovalo sa tam nové pretáčanie a nejaké iné zmeny, ktoré pravdepodobne vypustili medzi ľudí v jesenných aktualizáciách. A v nich ešte trochu vylepšili UI, aj to pretáčanie a preskakovanie, ale updejtami prišlo aj viacero podstatných chýb. Hlavný problém je zvýšenie citlivosti na dialkové ovládanie, predpoladám že kôli pretáčaniu. Ale to v bete fungovalo dobre aj keď vtedy bola citlivosť na dialkove nezmenena. Teraz ma práca s dialkovým vytáča, otravuje ma stále sa vracať, keď mi napr v EPG preskočí o tri strany namiesto o jednu, alebo sa mi prepne program o tri, namiesto o jeden. Tiez pretacanie pokaslali, pri piatich sipkach pretaca najpomalsie, ale tak ze skoro vôbec. A to restartovanie a zapinanie STB mám tiez. Nocný restart po vypnuti mi nevadi, po restarte je STB zase v standby. Ale velakrat sa mi stalo, že ked pridem poobede z roboty, tak je STB zapnute a to mi uz trochu vadí.

Mam taký pocit, ze vsetko, co je vo fw pokazene a nevedia to opravit, oznacuje podpora za vlastnost - ci to vypinanie a restartovanie STB, ale napríklad aj to prišerne citlivé ovládanie - za to by si programatori naozaj zasluzili trstenicou po prstoch 😞 

DVR STB Kaon KCF-B3000HCO, modem uBee

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVW3226, Kaon KCF-B3000 a KCF-SA900
  • Bratislava

Já mám u set top boxu nastaveno vypínání do Eco režimu pomalý start, každou noc ve 2:00 se set top box sám zapne a kontroluje aktualizace poté se opět sám vypne, někdy se ale stane že se nevypne a zůstane v zaseknutém stavu běžet až do rána.

Momentálně už několik týdnů testuju vypínání set-top boxu tím způsobem,  že na dálkovém ovladači držím tlačítko pro vypnutí tak dlouho dokud nezhasne display na set-top boxu a zatím se nestalo že by setobox zůstal do rána zapnutý, takže to vyzkoušejte i vy.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

15 hours ago, mbrazdil said:

Asi 3x jsem psal na technickou podporu, kde mi bylo řešeno, že je to televizí a také tím že se aktualizuje seznam programů. Bylo mi doporučeno ať setobox přepnu do úplného vypínaní nikoliv uspání. Toto byla rada odborníka ... Řekl jsem si, že toto snad nemyslí vážně?!

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem jim psal již 2x a už se ani neuráčili odpovědět.

A co konkretne ocekavas, ze se zmeni tim, ze jim budes opakovane psat o tom samem problemu? Momentane mozne reseni ti uz popsali, tak co cekas, ze by jeste meli napsat?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Problém je v tom, že ta rada je nesmyslná. Já mám stb nastavený do ECO režimu, tedy s úplným vypínáním, a stejně se mi každý den ráno v 2:42 zapne a snaží se něco stahovat. A zatímco dříve po tomhle samozapnutí zůstaval v tom zaseklém zapnutém stavu (kdy na nic nereaguje a musí se vypnout dlouhým držením vypínače) max. jednou týdně, posledních několik měsíců je to naopak, tak jednou týdně se sám správně vypne a 6x zůstane zaseklý.

@tomus Ono tohle vypnutí natvrdo není moc zdravé (hlavně pokud máte připojený USB disk), je to v podstatě ekvivalent vytažení napájení, a mělo by být použito především jako nouzové vypnutí, když už žadná jiná možnost nefunguje. S tohohle vyplývá jediná rada pro @mbrazdil, která skutečně zabere - když vypnete televizi, vytáhněte napájecí kabel ze stb 😉 Nebo pak opravdu jen ten odchod jinam, kde nemají takhle strašné stb...

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Mladá Boleslav

59 minutes ago, marena said:

Problém je v tom, že ta rada je nesmyslná.

Muze bejt. Ale co jinyho cekas, ze ti helplajna rekne, kdyz s tim opravdu NEJDE v tomto okamziku NIC delat?

Zlatej CA modul! Advanced funkcionalita CA je zjevne nad schopnosti lepicu kodu, procujicich pro UPC, takze se v tom nikdo nevrta a proste to funguje.
Nahravani mam primo v TV a to je tak vsechno, co potrebuju. Nejake nesmysly ala zpetne zhlednuti opravdu v tak nefunkcni podobe, v jake to soudruzi z UPC provozuji, fakt nepotrebuju.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

2 hours ago, Evzen said:

Nejake nesmysly ala zpetne zhlednuti opravdu v tak nefunkcni podobe, v jake to soudruzi z UPC provozuji, fakt nepotrebuju.

Se vším ostatním naprosto souhlasím, ale s touhle větou souhlasit nemůžu. ZZ je to nejlepší, co za posledních x let UPC zavedla a zcela to mění koncept sledování televize. Já už naživo sleduju jen některé sportovní přenosy (a to zdaleka ne všechny, nejméně polovinu si pouštím později). Tak 90 % věcí vidím jen přes ZZ. Že to občas zlobí, to je pravda, ale mně (a musím to zaklepat na dřevo) teď vše jede už pár měsíců bez problémů.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Mladá Boleslav

Potiz je v te spolehlivosti. Kdyz to spolehlive funguje jen zanedbatelne mnozine uzivatelu a naopak existuje statisticky vyznamna mnozina uzivatelu, ktera s tim ma dlouhodobe problemy, tak je to sluzba na pytel.
A presne o tom jsem psal.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

před 7 hodinami , marena napsal:

Problém je v tom, že ta rada je nesmyslná. Já mám stb nastavený do ECO režimu, tedy s úplným vypínáním, a stejně se mi každý den ráno v 2:42 zapne a snaží se něco stahovat. A zatímco dříve po tomhle samozapnutí zůstaval v tom zaseklém zapnutém stavu (kdy na nic nereaguje a musí se vypnout dlouhým držením vypínače) max. jednou týdně, posledních několik měsíců je to naopak, tak jednou týdně se sám správně vypne a 6x zůstane zaseklý.

Set top box se mě pochopitelně každou noc také sám zapíná. Ale pokud ho vypínám jak jsem popisoval- natvrdo, tak už se nestává že by po aktualizaci zůstával zapnutý.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Dnes prebehol update fw, citlive dialkove vyriešené, nesprávna rýchlosti pretáčania pri 5-tich šípkach opravená, zdajú sa mi mierne rýchlejšie reakcie v EPG a pri pretáčaní a preskakovaní. Reštarty neviem, uvidí sa za pár dní. Ale zatiaľ spokojnosť...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Mě by to taky zajímalo, protože u mě upgrade nejspíš neproběhl. Přetáčení v ZZ na pětišipku je pořád nejpomalejší místo nejrychlejší.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Mladá Boleslav

Jak jsem psal víše, v odpovědi na příspěvek od "Marek-26", který byl ale smazán (příště asi použiji citovat, aby náhodou příspevek zase nezmyzel ..), protože opravdu neproběhl žádný upgrade.

FW se zkládá z více částí z nichž jedna obsahuje loga a informace o kódování jednotlivých programů. Tento soubor se upgraduje, při programových změnách a má označení Nastavení.

Proto se někomu mohlo zdát, že proběhl nějaký upgrade

FW je 3.06.01

Edited by technik
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

U mňa je to teraz takto. Neviem, čoho update prebehol, každopádne citlivosť diaľkového sa aspoň u mňa naozaj zlepšila, doteraz sa nedalo v EPG normálne pohybovať...

IMG_20190218_002421.jpg

Edited by kuko61

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Já samospouštění Kaonu řeším už od loňského léta kdy my bylo řečeno že o problému ví a bude opraveno další aktualizací.  Nic podstatného se nezlepšilo. Možná že už se zapíná jenom nahodile a ne každou hodinu. Teď vypínám při odchodu pokaždé dlouhým stiskem tlačítka power ale když se vrátím domů, tak box je zapnutý v pohotovostním režimu. Další věc je že je teď šílená prodleva při přepínání kanálů. Box nestíhá reagovat na povely z ovladače. Přeskakuje to pak klidně přes dva kanály. To dříve taky nebylo.

CV-5000 CINX , Verze SW V1.19 CZ HW 04-25C-50

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox
  • Plzeň

Nemám z toho radost. Odchází mě můj věrný Kaon B3001. Bootuje 15 až 20 minut. Je otázkou času, kdy dobootuje definitivně. Má na to nárok, je již v hodně pokročilém důchodovém věku ... a nikdo, ani ten velký, s krásným displejem a digitálními hodinami, můj věrný Kaonek, tady nebudeme věčně.

Ovšem když tu čtu, jak "skvělým" přístrojem je ten malinký, s čouhající kartou, Kaonek ...... je mě mdlo. Jako náhrada za dožívající B3001 je to návrat do dob hluboké minulosti. I ten Handan byl skvělým pokladem. A při představě, že ten "skvělý" Kaon s tou čouhající kartou, bude v dětském pokoji, kde převážně na TV kouká moje paní, neboť prostě: seriály, seriály, .... (jednou z toho zblbne ... jestli se už nestalo...)., a to poslouchání - ono to nejde, ono to zlobí, on je to krám, udělej s tím něco .... no zkrátka, mám se ve stáří na co těšit.

On ten Vodafone asi bude opravdu výhra (a klid do domácností)

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

Jojo, to znám, taky mi takhle odcházel... Ale malý Kaon zase má ZZ a to pak jde koukat i na seriály, co šly jindy. To už paní vůbec neuvidíte :-D

S tím Vodafonem bych byl opatrný, můžeme sice doufat, že konečně dostaneme nezmrvené EPG a boxy, které umožní seřazení kanálů a budou na ovladač reagovat dřív, než za pár sekund, ale často takovéhle převzetí firmy bývá změnou k horšímu. No, musíme se nechat překvapit.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Mladá Boleslav