Jump to content

Zmena IP adresy

Recommended Posts

2 hours ago, Standa said:

Zmena MAC za routerem vam moc nepomuze. DHCP si pamatuje MAC modemu ...

Tak jaktoze jsem schopen opakovane ziskavat dve ruzne externi IP adresy, podle toho, jestli nahraju do sveho routeru stock firmware (tj. jednu MAC adresu WAN portu) nebo Gargoyle (tj. druhou MAC adresu WAN portu)?

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Standa měl na mysli router, který je integrován v modemu od UPC, jeho MAC adresu nelze nijak změnit a tudíž ani přidělenou IP adresu, pokud máš modem v režimu Bridge a za ním svůj router tak je to něco úplně jiného.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

Aby ste ma pochopili co tym sledujem. Modem potrebujem prepnut do rezimu bridge, na PC cez vyssie spomenuty sofrware zmenim mac adresu modem mi prideli novu ip adresu a nasledne prepnem modem spat do rezimu router. Potrebujem len jednorazovo zmenit ip adresu to je vsetko

Vypnutie modemu na cca 1/2 dna nesuvisi so zmenou ip adresy

Edited by upcman
  • Internet 150
  • -
  • -
  • ziadne
  • Kosice

Když vrátíš modem zpět do režimu router, vrátí se ti zpět ta původní veřejná IP adresa.

Dá se říct, že veřejná IP adresa se ti změní i v okamžiku, kdy přepneš modem z režimu router do režimu bridge. Protože jedna veřejná IP je přidělena na základě MAC adresy modemu (když je v režimu router) a druhá/jiná veřejná IP adresa je přidělena přímo počítači na základě MAC adresy počítače (když bude modem v bridgi).

• Jiná služba
  • -
  • -
  • Bridge
  • Brno
Aby ste ma pochopili co tym sledujem. Modem potrebujem prepnut do rezimu bridge, na PC cez vyssie spomenuty sofrware zmenim mac adresu modem mi prideli novu ip adresu a nasledne prepnem modem spat do rezimu router. Potrebujem len jednorazovo zmenit ip adresu to je vsetko

Vypnutie modemu na cca 1/2 dna nesuvisi so zmenou ip adresy
Souvisí s tím to, že skončí zápůjčka IP adresy a modem dostane novou z dostupného rozsahu.
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

tak ako bolo vyssie spomenute, poziadat o zmenu z ipv6 na ipv4 prostrednictvom zakaznickej linky. Po potvrdeni zmeny zo strany UPC, je potrebne vykonat tovarenske nastavenia modemu. Po vykonani tovarenskych nastaveni je potrebne sa dostat do administracneho rozhrania modemu a v menu rezim modemu zmenit na bridge. Nasledne sa modem zrestartuje a kedze pocitac mam pripojeny cez kabel, prideli inu ip adresu. Kedze modem vyuzivam ako router, obnovil som povodne nastavenia zmenou z bridge na router. opat doslo k zmene ip adresy.

• Internet 150
  • -
  • -
  • ziadne
  • Kosice
Guest Ondřej55

Zdravím, nevíte náhodou jak postupovat v případě cihly? Mám IPv4.

Změnil jsem MAC adresu síťové karty a přidělil zařízení novou lokální adresu, ale IP adresa se stále nemění.

Edited by Ondřej55