Přejít na obsah

Recommended Posts

Ahoj, mam Kaon 700 pronajaty od upc.

Kdyz chci zadat program treba cislo 15, ma tak pomalou odezvu ze se trefim az napotreti. Predtim dam 155 nebo uplne vyignoruje prvni cislo, je z toho 5 atd. I to prepinani stanice nahoru dolu trva snad 3 sekundy.

Zajimalo by mne, je tohle normalni? A jak to vypada ve srovnani s Kaon 900 ktery UPC se stestim take nabizi? A ve srovnani s "cihlou"?Jestli je to takovy slimak u kazdeho tak fakt nevim jak to vydrzite nerozmlatit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Je to normální. Něco tak pomalého jsem dlouho nezažil a po poslední aktualizaci je to ještě horší.
Někdy se to bugne tak, že nefunguje zpětné zhlédnutí a z EPG zmizí pořady, které se vysílali předtím. Následně je nutné box restartovat.

Ty aplikace jsou taky na 2 věci. Fungovat se s tím nedá. Odezva od zmáčknutí tlačítka na ovladači v aplikaci do provedení akce je někdy i 2s. Teď si představte, že máte psát např. na klávesnici. Než se domačkáte k těm písmenům tak je to utrpení.

Vzhledem k tomu, že je to tak "rychlé" už od doby co ten Horizon přišel, nepředpokládám, že by s tím UPC něco udělalo.

• lokalitaHranice
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, Modem Technicolor

Sdílet toto téma

Zdravím. Taky mám Kaon 700 a mám dost problémy se zpětným přehráváním. Nevím, kde může být chyba, ale skoro nikdy se mi nepodařilo cokoliv spustit na poprvé, vždy musím dělat různé restarty, vypojovat a zapojovat kabely a pak to někdy zázračně naskočí,l někdy taky ne. Vždy to jen píše Informace nejsou k dispozici. Taky máte tento problém?  Nebo půjde spíš o problém zařízení

Problém s přepínáním mám občas taky, zadám a žádná reakce, zkusím znovu a pak a skočí třeba 180 program, například

Upraveno uživatelem upcklient
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Ano, casto zmizi z EPG porady, je treba jej restartovat nacez asi stahuje update. Ano obcas je treba pustit program zpetne dvakrat nez se chyti. Obcas nejde zvuk pri zpetnem. Pretaceni na 5 sipek je pomalejsi nez na 3 sipky...

S tim vsim jsem se jiz smiril, ale prepinani programu s prodlevou 2 sekundy a neschopnost chytit zadani cisla nebo zesileni/zeslabeni zvuku hned napoprve to je nezkutecne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Po poslední aktualizaci firmwaru už absolutně nepoužitelný. Ještě pomalejší odezva než bývala. Nelogicky opačný směr přepínání programů šipkami pro přepnutí programu  (nahoru vyšší čísla) a kruhem pro procházení a náhgled programu (nahoru nižší čísla). U řady programů nemá EPG. Je zralý tak akorát vyhodit...

• lokalitaPraha 8
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Dobrá přpomínka - Bude @David - UPC nebo někdo jiný reagovat? Vysvětlí situaci okolo zařízení, jehož pronájem si platíme a přitom je téměř nepoužitelné?!

Btw. Obnovení továrního nastavení nic nevylepšilo...

• lokalitaPraha 8
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

tak dnes dopoledne ,predpokladam, v reakci na poslani cisla smlouvy Davidovi nekolik restartu a resetu hd mediaboxu a nedostupnost internetu po delsi casove obdobi.

Vzhledem k tomu ze jsem pracoval z domu  a internet k tomu potrebuji tak celkem "moc bezva", nikdo se mi predtim neozval.

Mozna to trochu pomohlo, jeste uvidim.

Ale muj nazor na zaklade dlouhodobe zkusenosti je asi takovy: Co se tyka toho Kaonu 700 , tak ja si myslim ze je to proste pomaly krap a UPC by melo zvolit neco lepsiho.

Upraveno uživatelem entes
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Pokud došlo k nějaké změně, tak asi úspěšně. Dnes jsem zkoušel za posledního hodinu 3x zpětné zhlednuti a zcela bez problému, vše funguje jak ma, program zpětného zhlednuti se hned nacetly. 

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Citovat

Ale muj nazor na zaklade dlouhodobe zkusenosti je asi takovy: Co se tyka toho Kaonu 700 , tak ja si myslim ze je to proste pomaly krap a UPC by melo zvolit neco lepsiho.

On existuje už delší čas novější model - Kaon 900. Ten ovšem u nás nedostane každý (jak se to nárokově rozděluje, podle čeho, koho - nemám tušení). Všem se prioritně cpe ta, i na pohled zastaralá, sedmistovka, z které čouhá kus karty z modulu. Spousta lidí (řekl bych valná většina) ani netuší, že nějaký Kaon 900 existuje (a přitom to není žádná extra novinka).

https://www.upc.hu/pdf/mediabox/Horizon_HD_felhasznaloi_kezikonyv.pdf

Tu devítistovku má i české UPC.

Citovat

A ve srovnani s "cihlou"?Jestli je to takovy slimak u kazdeho tak fakt nevim jak to vydrzite nerozmlatit.

"Cihlička" funguje perfektně. Klobouk dolů.

Jako druhý přístroj si ještě v jiné místnosti držím historický kousek Kaon B3001. Docela bych ho i vyměnil za novější - ale pokud nebudu mít záruku, že dostanu devítistovku, tak ani omylem.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Ten box je pomaly a nepouziva sa dobre hlavne človeku ktory nesedí kazdy den pred TV alebo denne tak hodku. Stale daco neide a nereaguje dobre. Viem ze vsetko je v cene ale toto je zla prezentácia UPC. Dostal niekto z Vas na žiadosť ten lepsi model 900?

• lokalitaKošice
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD media K700, wifi

Sdílet toto téma

Update po cca mesici od provedeni tovarniho resetu:

Prepnuti kanalu merene stopkami cislo:
3 na 8: 4:08s
8 na 3: 4:39s
3 na 127: 4:33s
Pri dalsim prepnuti na cislo 111 nebyla prvni 1 vubec vzata do uvahy ackoli svetylko na boxu potvrdilo prijeti signalu. Toto je bohuzel caste chovani i napr. pri pokusu o zesileni zvuku.

Obratil jsem se znovu na technickou podporu s zadosti o vyjadreni zda se jedna o standartni chovani tohoto zarizeni.
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Mám odkoupený Kaon 900 a vše je nyní totálně zpomalený. Je to naprostý krám, který mám jen proto, že dlouhodobě by měla vyjít koupě výhodněji než pronájem. Měl jsem Handan CV5000, který technicky odpovídal době svého vzniku, ale pokud jde o uživatelskou přívětivost, logiku ovládání, tak tvůrci Handanu použili to, co nosí na krku. To se u Kaonu nestalo ani náhodou.

Jako např. nyní, když je vše zpomalené, jen se přepnete v čísle, a odejdete z oblíbených kanálů /NEUVĚŘITELNÝ BUG, STÁLE NEOPRAVENÝ./ Když to chci vrátit zpátky, tak musím postupovat pomalu /po každém stisku čekat tak 3-4s/.

• lokalitaVelké
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníModem

Sdílet toto téma

Dobrý večer. Potreboval by som vašu pomoc už som bezradný.... dnes mi prišli spraviť internet. Modem som si zapájal sám. Vždy ked zadam stranku kde sa mam zaregistrovat a zadam prihlasovacie meno a heslo tak mi napise ze bud jedno alebo druhe je zle... co mam robit? 

• lokalitaLevice
  • internetInternet 150
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

před 20 hodinami , Filip5555 napsal:

Dobrý večer. Potreboval by som vašu pomoc už som bezradný.... dnes mi prišli spraviť internet. Modem som si zapájal sám. Vždy ked zadam stranku kde sa mam zaregistrovat a zadam prihlasovacie meno a heslo tak mi napise ze bud jedno alebo druhe je zle... co mam robit? 

Ja som mal podobný problém pri zmene modemu. Riešil som to cez podporu UPC na Facebooku, dotyčná slečna/pani to vybavila za cca 5 minút. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCOMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660

Sdílet toto téma

dostal jsem novy (repasovany) Kaon 700.

vyhoda je ze mam ted novy ovladac, takovy na zacatku a na konci zahnuty.

Jinak zatim to vypada ze s rychlosti to bude prast jak uhod.

A slecna na upc technicke podpore mi rekla ze rychlost Kaon 700 a Kaon 900 se zasadne nelisi, a ze beztak maji stejny firmware.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníKaon 700

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku