Přejít na obsah
Matyyyyyy

Stráta packetov, problém pri multiplayerových hrách

Recommended Posts

Zdravím ... už strácam nervy , cca 6 dní mám problémy s internetom čo sa týka pc online hier. Csgo , R6 siege , Pubg , Overwatch atd atd. Pri každej hre rollbacky , sekanie a ikonka stráta paketov. Samozrejme že na problém som si musel prísť sám ... nový kábel som kúpil nepomohlo , skúšal som resety modemu , vypínanie modemu nič nepomáhalo až som sa začal hrať v nastaveniach modemu a prišiel som na problém. Ak mám napojený Set top box v modeme mám hrozné problémy. Ak mám vypojený tak problémy nemám a všetko ide krásne. Set top box a modem som dnes vymenil za nové a ani to nepomohlo tak neviem ... mám taký pocit že od kedy ste dali nový softvér do set top boxov od vtedy to blbne tak ak vás môžem poprosiť tak skúste to nejak vyriešiť lebo už je to na zlbáznenie. Prikládám foto ako dôkaz. Poprípade keby niekto vedel poradiť bol by som vdačný. Na fotkách je pripojený PC a Set top box.

42922833_269563517011193_2009639618982445056_n.jpg

42797479_980545588819083_424092123143340032_n.jpg

42919046_489920121525076_6209855954998001664_n.jpg

42989871_334769460628081_6350047905197326336_n.jpg

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníHitron , Set top box

Sdílet toto téma

Hmmm, nevim jak/jestli to souvisi, ale vsiml jsem si, ze stejny "problem s Ethernet pripojenim" (jeste kdyby tak to idiotske rozhrani pro lamy taky reklo JAKY by ten problem mel byt!) mi hlasi modem taky. Modem je v rezimu bridge, tj. do nej je pripojeny jen muj router, set-top box nemam...
Ale do routeru mam pripojenou TV... ktera ma jen 100Mbit, stejne jako (asi) ten set-top box...
Tak me ted napadlo, jestli ten modem nema nejakej problem s tim, ze v siti jsou i jina nez 1 Mbit zarizeni...

Nebo ze by ten "problem s Ethernetem" v mem pripade znamenal, ze chudak modem se nedokaze psychicky vyrovnat s faktem, ze je odpojena jeho routerova cast?!

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

Neviem nejak extra som sa tomu nevenoval do teraz vsetko islo ako malo tak som nic neriesil ale teraz to je hroza moc sa do sietii nevyznam takze za to tu pisem chcem nejake vysvetlenie alebo opravu lebo na toto fakt nemam nervy ....

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Compal je u ethernetových portů dost vybíravý. Nesnáší, pokud je připojený počítač vypnutý, nesnáší, pokud je  do ethernet portu připojeno cokoliv jiného, nežli pc, … Naopak je mu jedno, v jakém módu pracuje, ethernetový test spolehlivě zčervená vždy. Prostě má své mouchy, smiřme se s tím, nedrážděme ho a buďme rádi ….

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

nejde mi prt.screen na klávesnici pretože je broken ale neboj viem screeny robiť len som to písal na rýchlo kedže som sa ponahľal preč 🙂

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

2 minutes ago, Matyyyyyy said:

ale neboj viem screeny robiť

No nevim nevim... kdyz ani nevis, ze se foti/toci NALEZATO...
'sem myslel, ze nastojato foti/toci jen vypatlany blondyny...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

A co konkretne cekas?
UPC rozhodne NIC za zaklade tveho prispevku nezmeni... treba proto, ze to tady nikdo z nich (kompetentni k takovemu rozhodnuti) necte. Tzn. se nedockas ani zadneho vysvetleni.
A jinou radu ti taky tezko kdo da... protoze tak nejak neni co radit. Kdyby ses misto hrani her trochu vzdelaval v sitich (jak sam rikas, v problematice se nevyznas), tak bys to tusil.

Upraveno uživatelem Evzen
  • lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Ja mám káblom pripojený klasický počítač, receiver a telku. Ethernetový test mám ale zelený len v prípade že všetky zariadenia, okrem PC sú  vypnuté. Akonáhle aspoň jedno ide test je červený a je tam všeobecná hláška že Nejaké zariadenie môže obmedzovať konektivitu vo vašej sieti...

Problémy pri online hraní nemám ale ja väčinou hrám len Team Fortress 2.

Stb nemám, používam len modul v telke.

Upraveno uživatelem kotlik
  • lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCOMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660

Sdílet toto téma

To by fakt nasvedcovalo tomu, ze jakmile je v Ethernet siti zarizeni, jedouci na mene nez 1 Gbit, tak se to modemu nelibi... A nedejboze to mozna opravdu nejak ovlivnuje rychlost/kvalitu spojeni (coz by z technickeho hlediska nemelo, neni k tomu technicky duvod).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Modem je Compal predpokladam.. aky mas tam tarif, presnejsie kolko down/up kanalov mas aktivnych (nemam Compal, netusim, ci sa to da niekde zobrazit vo web rozhrani)?

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Mám asi rovnaký alebo podobný problém. Strata packetov každých približne 5 minút na jednu minútu. Viď. http://prntscr.com/l21fgo Nepomohol reštart modemu, vybranie routra aj modemu zo zásuvky na hodinu. V PC problém nie je. Testované na desktope aj dvoch notebookoch. Na notebookoch cez rôzne káble aj wifi, žiadna zmena. Iba na 192.168.0.1 je ping stabilný. Košice, sídlisko mier. Robí to už viac ako týždeň. Predtým 3 týždne bez problémov. Mám to zapojené od prvého septembra. Pripojenie mám prípojka - modem - router - pc cez kábel. Vie niekto poradiť?

• lokalitaKošice
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCH7465LG-LC

Sdílet toto téma

Ten log z pingplotter je ukazka "kvality" a "riesenia" od Intelu (pumagate).. UPC s tym nenarobi nic, problem je vo firmware Compal modemu (a spackanom navrhu modemu od sudruhov z Intelu, dychavicny Atom CPU nestiha pri vacsom pocte DOCSIS kanalov).. a Intel to tiez zameta pod koberec.

Jedine riesenie je vymena za modem s inym chipsetom (Broadcom) ako Cisco 3208/12, Technicolor 7200, co je velky problem.. UPC SK teraz aktivne vymiena starsie modemy (Technicolor, Cisco) za Compal srot..

Treba ale povedat, ze BFU s tymto na strankach Facebooku, Instagramu, Pokecu a podobne nema problem.. ani streamovane sluzby typu Horizon, Netflix, iba zopar nestastnikov, ktori hraju online hry alebo sleduju stav linky ma problem! Takze podla toho vyzera aj postoj providera.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Před hodinou, darktemplar999 napsal:

Mám asi rovnaký alebo podobný problém. Strata packetov každých približne 5 minút na jednu minútu. Viď. http://prntscr.com/l21fgo Nepomohol reštart modemu, vybranie routra aj modemu zo zásuvky na hodinu. V PC problém nie je. Testované na desktope aj dvoch notebookoch. Na notebookoch cez rôzne káble aj wifi, žiadna zmena. Iba na 192.168.0.1 je ping stabilný. Košice, sídlisko mier. Robí to už viac ako týždeň. Predtým 3 týždne bez problémov. Mám to zapojené od prvého septembra. Pripojenie mám prípojka - modem - router - pc cez kábel. Vie niekto poradiť?

Riesim to cez fb s upc broadband slovakia uz tyzden dnes mi ponukli nejaky buisnes router hitron tak ti potom napisem ci pomohlo

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Tak ale doteraz to išlo normálne, to len tak prepne modemu po mesiaci a už je na vymenu?

6 minutes ago, Matyyyyyy said:

Riesim to cez fb s upc broadband slovakia uz tyzden dnes mi ponukli nejaky buisnes router hitron tak ti potom napisem ci pomohlo

Este hodinu pred výmenou routra skús či ti problem neopravili, aby sme si boli istý že pomohla výmena modemu a nie niekde u nich chyba. Dik, tak daj potom vediet.

• lokalitaKošice
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCH7465LG-LC

Sdílet toto téma

Aj mne slo vsetko okej rok bez ziadneho problemu ale teraz tyzden do zadu hroza a des co sa to deje ... toto sa mi dehe pri kazdej hre 

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Inak modem aj st top box som mal vymeneny uz len tak pre info keby si chcel vediet ... menil som asi 3 dni do zadu za novy modem aj set top box keby si mal v plane tam ist to vymenit tak sa neobtazuj 😂

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Blbosti ja som uz skusal vsetko chyba je niekde u nich ale kde to ani oni nevedia... toto je ich chyba nie nasa a radenie sposobom stlac reset nech si nechaju za tyzden som modem resetol asi 534 krat 😂a na infolinku ti je zbytocne volat ja som tam volal 5krat a len rady stlac reset vyber modem zo zastrcky dpc technicka podpora jak lusk 😂

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Zkoušel si vyměnit propojovací kabel mezi modemem a Set top boxem?

ten set top box se vypíná do jakého režimu? Eco - pomalý start, nebo rychlý start?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

je to jedno prišiel som na to že či mám set top box odpojený od modemu alebo nie aj tak mám problém s internetom ... 

imageproxy.php?img=&key=d305baf7b64a8f8bneviem no je to podľa vás dobré či nie ? 

Bez názvu.png

ipv6.png

43109629_2145544005702654_3533192603388346368_n.png

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku