Přejít na obsah

Recommended Posts

před 12 hodinami , mirek.pansky@gmail.com napsal:

Přečtěte si studijní práci Technického učení v Brně, pak si realně obejděte lidi co mají údajně 300/30 (500 jsem nikoho neviděl ani papírově) a změřte si to na neheknutým měřáku a uvidíte sám jak to lidem, v lepším případě běží maximálně do 150 Mbs.

Jo a pak si také přečtěte něco o historii fyziky, elektrotechniky atd. 

Něco z historie fyziky i elektrotechniky vím, vím dokonce jak funguje přenos signálu v koaxech.

Pokud budu měřit přenosovou rychlost linky, tak si ji vždy budu měřit na eth kabelu, nikoli na WIFi a tam těch 300/500 (dokonce jsem viděl reálný test DOCIS 3.1 s rychlostí 1,8 Gbps) změříte.

Jo a neměřím to na nějakém stupidním měřáku, ale stahováním dostatečně velkého souboru z uložiště

Proto je mi divné, jak je možné, že vlastně ta DVBC TV od UPC (nebo dokonce DVBT v klasických domácnostech) funguje.

Podle vás nemůže koax přenášet více jak 150 Mbps dat - to jsou vlastně 3-4 DVBC muxy nebo 6-7 DVBT/T2 muxů. Jak k nám tedy ty ostatní programy dostanou?

Mohl byste mi to prosím vysvětlit?

Pro info v rozvodech UPC je nyní 31 DVBC muxů s celkovým BR 1,4 Gbps, 7 DVBT muxů s BR 210 Mbps a až 24 DOCIS kanálů s BR 1,2 Gbps

Upraveno uživatelem technik
  • lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

před 14 hodinami , mirek.pansky@gmail.com napsal:

Přečtěte si studijní práci Technického učení v Brně, pak si realně obejděte lidi co mají údajně 300/30 (500 jsem nikoho neviděl ani papírově) a změřte si to na neheknutým měřáku a uvidíte sám jak to lidem, v lepším případě běží maximálně do 150 Mbs.

Jo a pak si také přečtěte něco o historii fyziky, elektrotechniky atd. 

Jednoducho povedane, pises hluposti. Mam internet s deklarovanou rychlostou 500 Mbps a realne tu rychlost dosahujem. 

A co sa tyka toho obmedzenia 150 Mbps, skus si precitat aspon toto, aby si nebol za trubu. https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

• lokalitaBA Raca
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCompal, CAM Smit, Kaon SA700, SA900

Sdílet toto téma

Tak mozno si doplna zakladne vzdelanie v odbore.. Shannonov teorem je z 1948, Viterbiho algoritmus kodovania z 1967.. oboje vyuzivane v DOCSIS modemoch, WiFi, mobilnych datach (CDMA/3G/LTE) ci DVB-S/T! Viterbiho pracu som cital este v rustine koncom 80. rokov (Rusi v casoch zeleznej opony nakupovali zapadnu vedecku literaturu a prekladali do rustiny, tie preklady boli velmi kvalitne.. na rozdiel od dnesnych "prekladov").. a dotycny pan je zakladatelom istej firmy Qualcomm (spolu s bratmi Jacobsovymi), bez nich by neexistovalo CDMA (cize po nasom 3G UMTS/HSPA) ani LTE..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku