Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravim, neustale mi nefunguje zpetny prehravani na tv

Na tabletu aplikace hlasi ze mam moc pomaly net coz je pri rychlosti co mam mit absurdni

Uz me to nebavi a chtel bych zrusit smlouvu. Jde ro nejak kdyz mi nefunguji sluzby jak maji, nebo to je podchyceny proste tak ze mam smulu? Diky za odpovedi

Upraveno uživatelem carodejdobrodej
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zpetne prehravani je ze strany UPC deklarovano jako "doplnkova sluzba zdarma", takze jeji funkcnost bohuzel neni garantovana.
Z toho vyplyva, ze dozadovat se neceho na zaklade nefungujiciho zpetneho prehravani je bezpredmetne... bohuzel.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 hour , carodejdobrodej napsal:

Zdravim, neustale mi nefunguje zpetny prehravani na tv

Na tabletu aplikace hlasi ze mam moc pomaly net coz je pri rychlosti co mam mit absurdni

Uz me to nebavi a chtel bych zrusit smlouvu. Jde ro nejak kdyz mi nefunguji sluzby jak maji, nebo to je podchyceny proste tak ze mam smulu? Diky za odpovedi

Minimální zaručená doba připojení internetu je 95%.

Minimální zaručená úroveň kvality televize je 90%.

U Horizon není uvedený žádný údaj o garantované kvalitě. I když se jedná o bezplatnou doplňkovou službu, nemyslím si, že by to UPC zbavovalo odpovědnosti za dodání služeb. Kdyby vám obchodník fyzicky nabídl k objednávce dárek, tak by se i na ten dárek vztahovala záruka a musel by vám ho dodat. 

• lokalitaČeská republika
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor TC7200, 2x CA modul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami , carodejdobrodej napsal:

A Jakou rychlost máš na tom tabletu? Nedávno jsem řešil stejný problém a bylo to způsobené zarušenou wifi, stačilo na routeru přeladit na jiný kanál a už to zase běží jak má, takže hned všechno Nesváděj na UPC.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj, pocitacova negramostnost populace se projevuje cim dal vic.
Ze rychlost UPC tarifu je neco uuuplne jineho nez rychlost pres wifi... a ze rychlost, kterou si prectou nekde v GUI tabletu/telefonu (typicke cislo jako 72, 150 nebo 300 Mbit/s) je neco uuuplne jineho nez realna prenosova rychlost... to dochazi malokomu.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám (platím) tarif 300/20 Mbi/s, rychlost uploadu 20 Mbi/s. Skutečná rychlost uploadu je, podle výše uvedeného oficiálního serveru UPC, vždy 0 Mbi/s (nula).

Mohu to považovat za neplnění smlouvy ze strany UPC a vyvozovat z toho důsledky?

Upraveno uživatelem Retiree
překlepy
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je potreba zmerit realnou rychlost pri realnem a praktickem pouziti, zadne synteticke testy.
Napr. tohle jsem mel na tarifu 300+ vcera vecer pri stahovani JDownloaderem z FastShare (cca 7 GB, screesnhot ze cca dvou tretin stahovani):
image.png.4151b2985758c7df637fa9185fa5ed30.png

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To bude asi nějaká chyba, když si to vezmete logicky, uz jen to že někam vložíte svůj příspěvek, tak se musí data odesílat (uploadovat), takže určitě nulový upload nemáte. 

• lokalitaČeská republika
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor TC7200, 2x CA modul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Patri_k, nepochybně to bude asi nějaká chyba, nikoli však na mé straně účastnické zásuvky. Beru to logicky:

1. www.upc.cz jsou oficiální webové stránky firmy UPC, odkaz (nejen ve smyslu webové adresy) na server http://speedtest.dkm.cz/ je na oficiálním webu UPC, je tedy pro mě jako běžného zákazníka UPC také oficiální a tedy i směrodatný...

2. Problém uploadu na server http://speedtest.dkm.cz/ se projevuje dlouhodobě u mých čtyř (4) pc s W10 a zřejmě jen u mých pc. Soudím podle téměř nulové odezvy na přímý dotaz položený před časem na tomto fóru.

3. Po několika víceméně nepřípadných odpovědích mi operátor technické podpory odpověděl, viz odkaz, "bohužel se jedná o problém se samotnou stránkou, která upload někdy nevykresluje. Předali jsme požadavek na správci serveru pro napravení tyto chyby. Prozatím můžete zkusit změřit rychlost přes stránku speedtest.net. Pod tlačítkem GO zvolte server na Brno UPC CZ. ..."   

4. Uplynulo více jak půl roku bez odezvy ze strany UPC, je to důvod k odstoupení od smlouvy z mé strany, případně k žalobě na UPC a vymáhání náhrady za neposkytnutou službu ? Pro běžného (hloupého) zákazníka platí stále bod 1 !

Vyskytly se přechodné problémy s vložením příspěvku...

@sodekczTo měla být především ilustrace paradoxního přístupu UPC, ale budiž.... Z uvedených důvodů jsem nucen se domnívat, že problém uploadu (pouze na zmíněný server) na mé přípojce je způsoben záměrnou nebo nevědomou chybou v konfiguraci modemu či nejbližšího CMTS. Nejsem si jistý, ale u modemu Cisco 3212 jsem problém nepozoroval, až po jeho náhradě Connect Boxem Compal, o jehož instalaci jsem požádal z důvodů mé domnělé potřeby standardu 802.11 ac, který router WD nemá

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud jste neměl doma technika, který provedl měření na místě, nemáte vlastně nic. Nelze se odvolávat na nějaké webové měřiče. Rozhodně to není na odstoupení od smlouvy. A také je třeba počítat s režijí síťové karty, systému atd.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 4 hodinami , Retiree napsal:

Problém uploadu na server http://speedtest.dkm.cz/ se projevuje dlouhodobě u mých čtyř (4) pc s W10

Jaký používáš prohlížeč? Já to zkoušel v Opeře a tam to funguje, ale v Edge to nefunguje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Marek-26 nepochopil....

@tomus Na všech testovaných pc pouze Edge, neměl jsem a stále nemám důvod používat jiný prohlížeč (ač to asi mnozí nepochopí), trefil jsi hlavičku na hřebík. Kupodivu pod IE11 to chodí.... Takže můj technický problém díky Tomusovi je asi vyřešen, škoda, že jeho minulá odpověď (před cca 1/2 rokem) byla poněkud stručnější.

Základní problém, přístup UPC, však zůstává. Předpokládal jsem správně, že se jedná o problém systémový, nikoli však na zařízeních UPC, za což se pracovníkům UPC v osobě Marek-26 omlouvám 😁

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

"VOP UPC 2018:

§ 4.9. Kapacita

Aby nedocházelo k přetížení kapacity sítě, můžeme stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé Služby v určitém období. Pokud povolený objem přenesených dat překročíte, můžeme omezit rychlost přenosu u Vámi užívané Služby do konce určeného období."

Výše zmíněná citace všeobecných podmínek UPC za 1.

Za 2. nikde jsem nenašel kde je ten "povolený objem přenesených" dat a kde je to "určené období".

Za 3. jak chcete aby fungoval vynález 21. století na technologii 19. století?!! Koaxiální kabel vymysleli v roce 1880. Rádio vymyslel Tesla až o 15 let později!!!

Takže ten koaxiál vymýšleli pro úplně něco primitivnějšího než je rádio a teď do toho rvou internet na TV?!! A ještě na jeden kabel s omezenou kapacitou 150Mbs naroubujou až 10 účástníků!

Marné také není přečíst si studiji vysokého učení technického v Brně o koaxiálních kabelech, OPTIKA AŽ DO BYTU VÍTĚZÍ NA CELÉ ČÁŘE!!!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Koaxi%C3%A1ln%C3%AD_kabel

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 hour , mirek.pansky@gmail.com napsal:

... Takže ten koaxiál vymýšleli pro úplně něco primitivnějšího než je rádio a teď do toho rvou internet na TV?!! A ještě na jeden kabel s omezenou kapacitou 150Mbs naroubujou až 10 účástníků! ...

A kde jste pochytil tuto udivující informaci?

Jak tedy může UPC nabízet rychlosti 300 / 500 Mbps. které funguje?

• lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami , mirek.pansky@gmail.com napsal:

§ 4.9. Kapacita

Aby nedocházelo k přetížení kapacity sítě, můžeme stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé Služby v určitém období. Pokud povolený objem přenesených dat překročíte, můžeme omezit rychlost přenosu u Vámi užívané Služby do konce určeného období."

Tohle tam má UPC spíš pro sichr, ale v praxi se to ne aplikuje,

co se týká rychlostí přenosu na koaxiálním kabelu tak si nastuduj něco o technologii Docsis 3.0, kterou aktuálně UPC používá.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 20 minutami , retron napsal:

koax je proti té zvonkohře, na které frčí Cetin kosmická technologie 🤪

Koax je možná proti zvonkovému drátu lepší, ale do kosmu bych si radši vzal optický kabel!!!

PODA internet 250/80mbs mi běží 376 na 129Mbs !!! Tomu říkám dodržování rychlosti a ne jako u UPC kde mi 150Mbs věčně běhalo na 60-70Mbs v horším případě na 600 Kbs!!!

A to navíc za stejnou cenu jako u UPC !!!!

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
37 minutes ago, mirek.pansky@gmail.com said:

jako u UPC kde mi 150Mbs věčně běhalo na 60-70Mbs

Tak to bys mel hledat problem nejdriv PREDEVSIM U SEBE.
Jak jsem tady uz psal:

Upraveno uživatelem Evzen
  • lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 6 hodinami , Retiree napsal:

Zdá se, že popisovaný problém s uploadem na server http://speedtest.dkm.cz/ v MS Edge odstranila podzimní aktualizace Windows 10 October 2018

Potvrzuji, dneska jsem nainstaloval říjnovou aktualizaci a už mi to taky funguje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 7 hodinami , technik napsal:

A kde jste pochytil tuto udivující informaci?

Jak tedy může UPC nabízet rychlosti 300 / 500 Mbps. které funguje?

Přečtěte si studijní práci Technického učení v Brně, pak si realně obejděte lidi co mají údajně 300/30 (500 jsem nikoho neviděl ani papírově) a změřte si to na neheknutým měřáku a uvidíte sám jak to lidem, v lepším případě běží maximálně do 150 Mbs.

Jo a pak si také přečtěte něco o historii fyziky, elektrotechniky atd. 

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
30 minutes ago, mirek.pansky@gmail.com said:

pak si realně obejděte lidi co mají údajně 300/30 (500 jsem nikoho neviděl ani papírově) a změřte si to na neheknutým měřáku a uvidíte sám jak to lidem, v lepším případě běží maximálně do 150 Mbs.

A co ten muj screenshot?
Ja nepracuju pro UPC , nemam potrebu si vymejslet. Proste to funguje a tvoje konspiracni teorie jsou nesmysl.
Na tvoje trolleni dal nema cenu reagovat.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...