Přejít na obsah

Recommended Posts

Z nejakeho duvodu jsem mel za to, ze cely tenhle slovni maraton je proto, ze NECHCES menit stary dobry EPC3208 za ten novy bily kram... (protoze za jine CISCO ti to rozhodne nevymeni).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

A oni mi dají zdarma nový zdroj,když už mám ten modem několikrát zaplacený?O novém modemu zatím nic nevím,protože jsem ho nepotřeboval.Asi si budu muset přečíst dané vlákno...

• lokalitaBrno-Líšeň
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD mediabox

Sdílet toto téma

Novy zdroj ti nedaji, nabidnou ti jedine vymenu celeho modemu za ten novy bily s wifi routerem.
Nic jineho.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pro zajimavost dneska vymenili znamemu v Praze modem ze cerny (asi) Technicolor. Volali jim porad na vymenu, takze si zajeli na centralu a dali jim na vyber mezi bilym na stojato a cernym na lezato

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Zatím vyčkávám,protože je vše OK.Kdyby se to opakovalo,tak zkusím ještě vyměnit zdroj.Podle diskuze zde ten Compal není žádná sláva,i když bych ho používal jen v režimu Bridge...

• lokalitaBrno-Líšeň
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD mediabox

Sdílet toto téma

"Povinna nutna vymena starsieho ubee evw 3226 za novsi compal ch7465lg"...uz niekolko tyzdnov zneprijemnuju zivot mailami,telefonatmi.Parametre modemov viacmenej tie iste a ja som s ubee spokojny.Maju moznost vypnutia,ako sa vyhrazaju,pokial nesuhlasim s vymenou?V arogantnosti by tato fa mohla davat skolenia...nasrat.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

On 9/20/2018 at 10:56 PM, tomus napsal:
Cisca 3208 začíná UPC pomalu vyměňovat za Compaly, aby jsi neinvestoval do zdroje a oni ti modem zakrátko nevymenili.

Však jo,zatím nic nepodnikám,protože šlape OK.

Akorát teď jsem si všimnul,že nyní mám hodnoty Power Level plusové,kdežto při předchozích dvou scanech byly mínusové.Znamená to něco?

modem 3.jpg

• lokalitaBrno-Líšeň
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD mediabox

Sdílet toto téma

včera volal technik UPC, že je u nás na sídlišti a jestli jsem doma, že by vyměnil mou 3208 za nový modem. Vysvětlil jsem mu, že jsem s modemem maximálně spokojen, výpadky neznám, rychlost mám co si platím 300/20 a tedy nevidím jediný důvod pro změnu... Na můj dotaz, jestli je výměna nutná z jejich strany (nevím, přechod na nějaké nové protokoly či co apod, prostě něco, kvůli čemu modem musí vyměnit) odpověděl, že nikoliv a jestli nový modem nechci, že si to poznamená do papíru a vše ok... Poděkovali jsme si navzájem a já tímto pouštím z hlavy...

• lokalitaDěčín 27
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníHD Mediabox / Cisco-epc3208

Sdílet toto téma

Ano, zatím ne. Ale proč by asi UPC plácalo peníze a měnila zdarma u klientů zařízení, které jim stále vydělává za nové, které musí koupit?

Jestliže nemáte žádnou technickou překážku, nechal bych si být Vámi modem vyměnit.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

1 hour ago, Marek-26 said:

Ale proč by asi UPC plácalo peníze a měnila zdarma u klientů zařízení, které jim stále vydělává za nové, které musí koupit?

Predevsim proto, ze predpoklada, ze zakaznici jsou lamy, co nechapou, ze modemy maji sve rychlostni limity... tak aby pak nenadavali, ze jim to nejde jak ma, kdyz prejdou na tarif 500 Mbit.
S tim, ze zakaznik vi, co dela, se nepocita.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

ritchi: službu jako takovou ti asi nevypnou. Dokud se zásadně nezmění technologie, máš šanci si ho nechat. Na druhou stranu pokud je modem v pronájmu, je to jejich majetek a oni o něm mohou rozhodovat.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

No a hlavně když se pak rozhodneš sám že chceš modem vyměnit, tak ti za výměnu můžou naúčtovat poplatek dle ceníku 400kč.

Akorát by mě zajímalo jaká cena se pak platí za pronájem nového modemu, protože za původní modem bez wifi se platí měsíčně 50 Kč, kdežto to za Wifi modem je poplatek 70kč, zůstane cena stejná na padesáti korunách nebo se navýší na 70 Kč?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Mě také přišel e-mail od UPC, že mám starý modem, který mně bude vyměněn za novější a cituji "Rádi bychom Vás ujistili, že tato výměna je zcela bezplatná a nemá žádný dopad na Vaše smluvní závazky". V současnosti mám v pronájmu Technicolor TC7200, který jsem dostal výměnou za UBEE před dvěma léty, doposud platím cenu pronájmu za modem bez WiFi 50 Kč.

Smysl výměny mně nebyl jasný, proto jsem se na něj dotazoval a obdržel jsem následující odpověď "prosíme o prověření, zda se zpráva o nutnosti výměny modemu týká Vaší smlouvy č. xxxxxxxx? Zde je veden standardní typ Wi-Fi modemu v pronájmu, který není nutné měnit". Zaslal jsem následující odpověď V současné době mám k dispozici modem TECHNICOLOR TC7200 u kterého nevyužívám Wi-Fi, pro připojení využívám vlastní router Netgear R6250.", načež jsem obdržel odpověď odjiného operátora "na Vaší smlouvě evidujeme starší modem. Zařízení, které Vám bude dodáno je od nás nejnovější s tím, že se snažíme, aby toto zařízení využívalo co nejvíce našich zákazníků."

Nyní čekám, kdy se se mně ozve technik, který má provést výměnu a jaký modem mně nabídne.

• lokalitaHavířov - Město
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Dobrý guláš. Levá neví, co dělá pravá. Z toho by se jeden zvencnul. Někdo nařídil měnit, tak mění za každou cenu. Rozkaz zněl jasně ...

(díky za uvedení poplatků na správnou míru, netušil jsem ...)

Upraveno uživatelem sodekcz
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

No dyk jsem to psal, co je pravy duvod plosne vymeny hlava-nehlava...

A muzeme se jeste dohadovat o dalsich duvodech jako snaha zbavit se hromady kramu, nakoupenych kdysi po kontejnerech... aby, az se materska firma zepta na ucelnost techto vynalozenych nakladu a kolik se jich stale nevyuzitych vali ve skladu, se pod odpovednymi manazery nezakejvala zidle... apod.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

On 9/21/2018 at 10:03 AM, tramin napsal:

Akorát teď jsem si všimnul,že nyní mám hodnoty Power Level plusové,kdežto při předchozích dvou scanech byly mínusové.Znamená to něco?

modem 3.jpg

Signál na downstreamu narostl o 4 dBmV, což je spíše dobře, pokud je v rozmezí od -12 do +12, ta je to v pořádku, ale kolísat by to moc nemělo,  raději to občas sleduj.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku