Přejít na obsah
Návštěvník tomus

AP/Router Asus WL-500

Recommended Posts

Návštěvník

Mate nekdo zkusenosti s AP/Routerem Asus WL-500, potrebuju porobit wifi sit timto stylem:

10 pocitacu v siti pres tenhle router (WLAN i LAN) bez inetu a dalsi 2 (WLAN i LAN) pristup na inet. Mate rovnez prakticke zkusenosti s funkcnosti s netem od karnevalu? Diky

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dobra krabicka nema problem, KARNEVAL dobre ale posledni dobou jak se snazi rozrust zacinaj problemy, jde dolu ping a jsou castejsi vypadky.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Ad prakticke zkusenosti: Na foru toho neni dost ?

Myslel jsem funkcnost uvedeneho zarizeni s netem - ne netu jako takoveho. :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak to nemuzu slouzit, pane.. Fakt netusim.. Nejspis nejaky cinani po praci na poli s rejzi. :)

Sdílet toto téma

Návštěvník

mám taky dotaz, jde mi o ten USB konektor, když do něj strčím storage , bude to pak fungovat jako ftp ? ( ..pasivni pripojeni) .. JAk často se mění ip na karnevalu ? Pokaždé když resetnu modem ?

Sdílet toto téma

Návštěvník

[Za tu dobu co mám intrenet od Karnevalu tak se IP měnila jednou a to prý pro optimalizaci sítě ( místo B masky - C maska ). Myslím, že u noveho připojení už by jsi měl mít "skoro" trvalou adresu :D

Petr

Sdílet toto téma

Návštěvník

prosím ještě o info (asi tjk bude vědět) jak je to s tím neveřejným ip a tím usb storage , jde mi o to aby to ftp normálně fungovalo, co myslíte ?

Sdílet toto téma

Návštěvník

IP - standardne mas neverejnou IP adresu a proxy karnevalu ti prideluje verejnou sdilenou IP, za kilcomesicne je verejna - zalezi k cemu net pouzivas

USB - storage = klicenka ?, melo by to fungovat - ale ja jsem nezkousel

podle mne je lepsi externi box na disk cca 1.300 + disk (na tuto variantu se chystam), nebo rovnou externi disk

Sdílet toto téma

Návštěvník
IP - standardne mas neverejnou IP adresu a proxy karnevalu ti prideluje verejnou sdilenou IP, za kilcomesicne je verejna - zalezi k cemu net pouzivas

podle mne je lepsi externi box na disk cca 1.300 + disk (na tuto variantu se chystam), nebo rovnou externi disk

No mám obavu, že to nebude fungovat jak si myslíš. USB rozhraní na modemu je určitě jako slave a slouží k připojení k PC (kam nahráváš drivery). To jako kdyby jsi chtěl do USB portu připojit USB tiskárnu a mít z toho síťovou :D .Tak to bohužel nefinguje. Za modem musí přijít zařízení kterému musíš přiřadit IP. Modem funguje jako bridge.

Sdílet toto téma

Návštěvník

díky , hele ale mě jde o hluk (ticho) a ta kličenka je v poho, disky se točí a hučí :-)

Sdílet toto téma

No ono ma oboje svoje pro a proti, zalezi na co to chces. Dneska jsem koukal na gigovou klicenku za 3k5 bez dane, ale za ty prachy mam prakticky svuj 200 gigovej disk, takze je to fakt diskutabilni ...

Sdílet toto téma

Návštěvník
No ono ma oboje svoje pro a proti, zalezi na co to chces. Dneska jsem koukal na gigovou klicenku za 3k5 bez dane, ale za ty prachy mam prakticky svuj 200 gigovej disk, takze je to fakt diskutabilni ...

jasný no , kdyby mě šlo o kapacitu tak fatk nebudu kupovat 5GB klíčenku :-)

za týden mi tento skvost přijde už se těším :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Už jednou jsem ti napsal:

Opravdu ti to nebude fungovat jak si myslíš. USB rozhraní na modemu je slave a slouží k připojení k PC (do kterého musíš nahráváš drivery). To jako kdyby jsi chtěl do USB portu připojit USB tiskárnu a mít z toho síťovou tiskárnu. Tak to bohužel opravdu nefunguje.

Za modem musí přijít zařízení kterému musíš přiřadit IP adresu. Modem funguje jako bridge.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Teď nechápu, píšeš o připojování do modemu, ale já mluvím o tom asus routeru - ale možná ses přepsal

pokud ne tak , proč to o tom asus všude píšou ? Dyť to má i v nastavení

Sdílet toto téma

Návštěvník

pohoda - hlavně že si rozumíme, v pondělí by mi měl už přijít , napíchnu ho na modem a pak pojedu bezdrátově přes noťas a desktop jupí - konečně budu mít své vlastní ftp :-)

Hele myslíš, že:-)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Připojuju to do tohoto threadu ať se to zbytečně neduplicitní.

Právě ho doma instaluju, net na compu už mi přes něj fachčí (LAN1), ale teď se trápím s nastavením wi-fi. Nějak to nemůžu rozchodit na noťasu. Síť vidí, ale nejede to. Poradí nějakej síťař???

Předem díky

Suri

Sdílet toto téma

Návštěvník

AP wifi je obyc AP nebo router (tedy ma vlastni IP). Jako vzdy co se tu doporucuje je restartovat kabelovy modem aby si "olizl" MAC notebooku popr. AP. Pokud se podivas do config manageru na modemu (viz neky dred tady na foru) tak bys tam mel ty MAC adresy videt...

Nik

Sdílet toto téma

Návštěvník

Díky notebook jede. Nešlo to přes shared keys, pouze přes Open and shared keys.

Omezil jsem to tedy přes tu MAC adresu, snad to bude stačit.

Něco co se už moc netýká tohoto fóra:

Připojil jsem do USB aus routeru (wl-500g) tiskárnu HP photosmart 7760 azaboha jí nemůžu nainstalovat. Ale s tím asi takhle na dálku nikdo neporadí... No kdyby byl přesto někdo ochotný, tak sdělím víc detailů, popř. icq či msn....

Díky

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku