Jump to content
David - UPC

Internet od UPC je ten nejlepší pro online hráče

Recommended Posts

Nejvyšší průměrné rychlosti stahování dat ve službě Steam v České republice dosahují zákazníci společnosti UPC.

Společnost UPC poskytuje v České republice online hráčům ve službě Steam nejvyšší rychlost stahování dat, která dosahuje v průměru až 52,5 Mb/s. To je víc než dvojnásobek celkové průměrné rychlosti stahování dat ve službě Steam v České republice, která představuje 23,4 Mb/s.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

• Internet 500
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, CA Modul
  • Praha

Gratuluji. Ještě byste mohli vyladit Youtube, občas kouknu na live stream a laguje to hrozně a jr jedno, zda je to live přenos z Čech nebo ze zahraničí.

Internet 200+ s Horizon Komfort+

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox, Bezdrátový modem CBN CH7465
  • Kolín

Může to být náhoda, může být chyba na druhé straně. Běžná videa se přehrávají v pořádku, ale pokud koukám na live přenos, jsem rád za kvalitu 144p a i ta se občas sekne. Pokud zkontroluji rychlost připojení, tak mám správně 200Mbit/s. S touto rychlostí by to mělo jet v HD kvalitě bez mrknutí oka.

Dělá mi to u všech, co sleduji

Internet 200+ s Horizon Komfort+

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox, Bezdrátový modem CBN CH7465
  • Kolín

Nechci Vám to kazit, ale pro hráče je na prvním místě klíčový ping a ten má UPC maximálně průměrný i ve srovnání s mnoha bezdráty. Než příjdou takové rádoby silné řeči, tak by bylo fajn, aby kolega z vesnice neměl na 5 GHz spoji poloviční odezvu než já na kabelu 😄

Schválně jsem si udělal test na server v Brněnském datacentru.

Bezdrát 1 - 10 ms

Bezdrát 2 - 12 ms

Bezdrát 3 - 14-16 ms

UPC: 22-30 ms

Edited by Dragokazov

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Modem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul
  • Ostrava

Gratuluji. Ještě byste mohli vyladit Youtube, občas kouknu na live stream a laguje to hrozně a jr jedno, zda je to live přenos z Čech nebo ze zahraničí.

No u těch live streamů to bude na 99 % na druhé straně, tedy toho kdo streamuje. Live streamy vznikají většinou z nestabilního mobilního připojení, které nestíhá uploadovat a zahazuje pakety.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • CA
  • Brno

Nechci Vám to kazit, ale pro hráče je na prvním místě klíčový ping

Presne tak.
Taky nevidim, co ma spolecneho rychlost stahovani (byť ze Steamu, ale nevidim duvod, proc by se Steam mel v rychlosti stahovani jakkoliv lisit od cehokoliv jineho) s online hranim.
To vypada, ze marketigovi jupici v UPC nevedi zhola nic o zakladnich principech online hrani. Zrejme si mysli, ze rychlost stahovani aktualizaci pres Steam je to nejdulezitejsi... :-\

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Tam je jen nešťastné to přídavné jméno "online", jinak je to samozřejmě fajn. V dnešní době, kdy jedna hra má klidně 50GB i víc je velice příjemné stahovat takovým fofrem. Plno lidí od konkurence, o zámoří nemluvě, si o něčem takovém může nechat jen zdát.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 2 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • HD Mediabox, modem
  • Kladno

Jenze co se tyce objemu dat, tak je spojeni s hranim uplne irelevantni.
Nejvetsi podil na objemu dat ma jednoznacne video a pak fotky.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Tak jsem si chtěl po delší době něco ze Steamu stáhnout a když jsem viděl, jak to reálně jede, tak jsem si zas vzpoměl na tuhle vtipnou reklamu.  Vypadá to, že nejen ping, ale ani už to stahování moc nejde co? Linka 240/40

steam down.png

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Ostrava

je to tak, stahovani se sice u nas ve Zline stale drzi.. ale kdyz porovnam pingy, ktere mam oproti o2 minimalne 2x tak velke ve vsech hrach, tak nevim no.. chtelo by to s tim neco delat.

• Internet 200
  • -
  • TV Komfort
  • HD-DVR MEDIABOX
  • Zlín

Tak nevím, co paříte, ale CS:GO a Path of Exile naprosto v pohodě. Ať už stahování aktualizací, tak samotné hraní.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

No vzhledem k tomu, že ping je 20 ms ještě než vůbec opustí síť UPC, tak fakt nemůže mít dobré odezvy někam ven.. A to je ještě noc, přes den je to o několik ms více. Schválně jsem si udělal tracert na jeden můj server v Brněnském DC s přímým peeringem do NIX. Vtipné je, že kamarád na 5 GHz spoji u venkovského ISP má 12 ms až na server..

1  router.lan (192.168.1.1)  1.514 ms  1.649 ms  1.862 ms
 2  * * *
 3  ip-86-49-54-209.net.upcbroadband.cz (86.49.54.209)  8.807 ms  8.969 ms  9.419 ms
 4  cz-prg02a-ra2-vla2112.net.upc.cz (84.116.221.50)  18.223 ms  18.393 ms  20.727 ms
 5  cz-prg02b-ri1-ae18-0.aorta.net (84.116.138.145)  19.871 ms  19.641 ms  20.157 ms
 6  213.46.180.78 (213.46.180.78)  19.373 ms  18.060 ms  17.605 ms
 7  vl1385.cr3.r3-1-4.dc3.cejl.brq.masterinter.net (83.167.254.155)  20.420 ms  21.794 ms  21.152 ms
 8  vl1400.brno-cejl-c1.r1-1-2.dc1.cejl.brq.masterinter.net (83.167.254.128)  21.816 ms  20.936 ms  20.660 ms

Při reálných hrách co hráváme (například Siege), když jsou servery v zahraničí je to klidně rozdíl o 50 ms (samozřejmě ve prospěch kamaráda na bezdrátu)

Jinak dovolil jsem si teď projít náhodně pingy pár uživatelů na jednom mém hodně velkém TS3 serveru (10 Gbit přímo do serveru a přímý peering NIX):

Můžu ve špičce dát dohromady klidně data pětiset lidí, určitě to vyjde zajímavě. Jinak je zajímavé, že dvě Ostravské přípojky s jiným rozsahem mají takto odlišný ping, vypadá to na pěkný bordel v síti UPC.

UPC (Ostrava) 22 ms

Bluetone.cz 18 ms

O2 DSL 15 ms

dscen.cz 15 ms

UPC (Ostrava) 14 ms

jmnet.cz 13 ms

itbusiness.cz 11 ms

uvt.cz 7 ms

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Ostrava