Přejít na obsah
JuraT

Připojení dalšího PC

Recommended Posts

Zdravím,
mám modem Technicolor který mi nedává dostatečně kvalitní wifi signál na druhou stranu bytu kde mám PS4. Problém jsem kdysi vyřešil natažením kabelu přes celý byt. Teť ale nastala situace, že v místnosti s PS4 potřebuji pripojit ještě další PC. Takže mám vytažený jeden kabel a potřebuji připojit dvě zařízení. Je prosím nějaký elagantní způsob jak tohle vyřešit? Access point, switch, router? Díky.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem TECHNICOLOR TC7200

Sdílet toto téma

Než takovou šílenost (lumca - navíc nutno zapojit v páru!), tak bych volil buď:

- přivést druhý kabel od modemu do druhého zařízení

- v místnosti, kde je třeba zapojit druhé zařízení, zapojit na konec kabelu "jakýkoliv" switch a z něj dále jednotlivé kabely do zařízení

(obě varianty předpokládají, že modem není v režimu Bridge)

Citovat

citace z internetu k uvedenému modulárnímu RJ45 distributoru: Je to použitelné pouze u kabeláže do cat. 5e (a u telefonů), kde se využívá toho, že jsou použity pouze 2 páry a další 2 páry leží ladem. Tento udělátor, velmi vznešeně zvaný distributor, jenom přesměruje jeden vstup na ty ladem ležící páry. Na druhé straně musí být ten samý distributor, který to zase rozdělí. Nemusí se tedy tahat dva kabely, ale k elektrickému slučování signálu (díkybohu) nedochází.

Takže ne, že by to nefungovalo, ale já bych si to do sítě nedal.

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon 700, Modem Technicolor

Sdílet toto téma

Přesně tak, pokud potřebuješ připojit pouze kabel bude ti stačit Switch, pokud tam budeš chtít mít i wifi, tak kup router, který se pak zapojí jako Switch.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Prodalo se toho stovky a všeobecná spokojenost bez jakékoliv reklamace! Laciné, jednoduché! A to běžný uživatel požaduje. A to, že je to na 5e? Koho z běžných koncáků zajímá nějaká 5e, 6e, atd.?

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Tys to "krapet" nepochopil (a ten pisalek na Internetu to nepopsal spravne)... Jde o to, ze tim se degraduje kabelaz na pouhy 100Mbit (tj. CAT5, nikoliv CAT5e)... takze to zacne zajimat kazdeho, kdo se bude divit, proc ma pres tuhletu hracku najednou zprdele pomaly nejen Internet, ale taky prenosy mezi pocitaci/NAS/atd. navzajem...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Znova opakuju, běžný uživatel má doma stomegové rozvody, protže vyšší rychlosti zkrátka nepotřebuje. Nedávno jsem byl v RD majitele PC firmy a měl - světe div se 100 mega Navíc x-krát jsem v nových domech (stavby 2016 - 17) viděl, že do místnosti vedl jeden kabel, ale zásuvky z něj byly udělány dvě. Jakpak to asi dotyční interneťáci udělali? Kdo neví - odpovím, 1. zásuvka červený + zelený pár, 2. zásuvka modrý + hnědý pár. Čili stejný princip akorát bez distributoru. Tím to z mé strany považuji za vyřízené.

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

běžný uživatel má doma stomegové rozvody, protže vyšší rychlosti zkrátka nepotřebuje

Spis protoze mu je delal totalni diletant, kterej si takovou nebetycnou kravinu myslel :(

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Naposled, běžnému koncákovi netové rozvody nikdo neinstaloval, buď si to dělali sami nebo syn/vnuk (ti dělají tu elektrickou školu), přítel od dcery/vnučky apod. A nač by jim byla vyšší rychlost když max brouzdají po netu a stahují pár mailů. Nehledě na cenu aktívních komponent, např. switch 100 mega - cena dvě kila, 1 giga  - cena třikrát až čtyřikrát vyšší. Po čem asi sáhnou? Kdo má sítě v objektu na úrovni (instalované profíkem) ten takové problémy neřeší, to řeší onen profík a jak si to on udělá dotyčného nezajímá, toho zajímá až výsledek jeho zadání. Tímto už končím, jdu zase tvořit hodnoty. Dotyčný z mé strany možné řešení dostal a jak se rozhodne - to je jeho problém.

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

buď si to dělali sami nebo syn/vnuk (ti dělají tu elektrickou školu), přítel od dcery/vnučky apod

No jak rikam, diletanti, kteri si mysli, ze to neni potreba... nebo vidlaci, kteri jedou jenom po cene... 😞
A pak breci na foru nebo volaji nasrani na UPC, jaktoze jim jede pomalu net, kdyz oni si prece plati 200Mbit...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Oni v drtivé většině ani neví jakou rychlost mají a vcelku je jim to i jedno. Na ty maily a brouzdání jim stačí i deset mega. A na druhou stranu vím, že takoví běžní koncáci by ani rozdíl mezi 100 a 200 mega nepoznali. A volat někde, že mám tolik a tolik a jde mě to méně... To už se fakt směju. Mám tady 100 mega rychlost a chodí mě to na měřičích kolem 85 mega. To mám jako volat někam na centrálu a stěžovat si? Zřejmě někdo nemá co dělat. Jak jsem psal, těch zařizení jsem různým koncákům prodal hafo a žádný problém. Je to za hubičku a funkční. Ale ať se každý zařídí sám podle sebe a svých problémů.

The end.

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

A volat někde, že mám tolik a tolik a jde mě to méně... To už se fakt směju.

Klidne se smej, ale realitu tim nezmenis.
Staci se porozhlidnout i tady po foru... lidi se 150Mbit (nebo i 54 Mbit) WiFi v notebooku, s routerem naladenym na default kanal 1 spolu s deseti dalsima sousedama... rozcarovanych, ze jim to nejede tech 200 Mbit, ktery si plati, je dost... A kdyby tu byl nekdo z callcentra UPC, urcite by mohl dat k lepsimu spousty "zabavnych" telefonatu...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

..... Jak jsem psal, těch zařizení jsem různým koncákům prodal hafo a žádný problém. Je to za hubičku a funkční. Ale ať se každý zařídí sám podle sebe a svých problémů.

The end.

Tazatel má na kabelu v místnosti nejspíš "samce" RJ45. Takže by musel řešit ještě nějakou spojku, jinak by mu bylo to tvoje zařízení k prdu. Další drobná komplikace pro běžného uživatele. Obyčejný switch by mohl být lepším řešením.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Co pořád kruci řešíte? Tazatel vznesl dotaz zda existuje zařízení řešící jeho problém a dostal odpověď, že existje! Laciné a jednoduché, navíc prověřené na stovkách dodaných kousků koncákům! To je snad logické, že je tam v určitém případě nutná klasická spojka 8/8, která jde navíc koupit (pokud není doma) v každém lepším elektru! Pokud o tom má uživatel základní povědomí, snadno si to zjistí, pokud tomu prd rozumí, musí si zkrátka někoho pozvat kdo tomu hoví nebo se domluvit s prodejcem co má a nemá doma a co tím pádem k tomu bude potřebovat nebo nepotřebovat! Pokud by tazatel hledal řešení se switchem (a není v PC lama) určitě by ho to napadlo jako první, no ne?! Typická česká diskse! Všude nacpat switchce, routry, ale na jednoduché a laciné řešení kydat hnůj!

The end!!

Upraveno uživatelem lumca
  • lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Vsude nacpat routery a switche, protoze tak je to jedine spravne, tak to standardne patri a tak je predevsim zajistena kompatibilita a korektnost fungovani!
A taky JEDNODUCHOST nasazeni... switch vezmu, zapojim do elektriky, zastrkam do nej kabely a FUNGUJU. Bez kupovani dodatecnych spojek, bez omezeni rychlosti, atd.

Tenhle udělátor je prave naopak reseni pro NE-lamy, ktere vedi, co delaji a ktere jsou si velmi dobre vedomy dusledku nasazeni takovehoto reseni.
Nikdo tady, pokud vim, netvrdil, ze to nefunguje...

klasická spojka 8/8, která jde navíc koupit (pokud není doma)

Hehe, to je legrace... ano, kdejaka lama ma doma v supliku spojku na ethernet...
Tak to je potvrzeni, ze zjevne nejsem lama, kdyz muj suplik, kde se hromadi veci od PC uz nekdy od pulky osmdesatych let, spojku na ethernet neobsahuje...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

lumca - praskne ti žilka :), však on si tazatel vybere, co mu bude vyhovovat. Co se zdá logické tobě, nemusí být logické jinému. Tak je potřeba zmínit různé možnosti, včetně jejich úskalí.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Tazatel vznesl dotaz zda existuje zařízení řešící jeho problém a dostal odpověď, že existje! Laciné a jednoduché, navíc prověřené na stovkách dodaných kousků koncákům!

Ano, jmenuje se switch... 😉

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Vsude nacpat routery a switche, protoze tak je to jedine spravne, tak to standardne patri a tak je predevsim zajistena kompatibilita a korektnost fungovani!
A taky JEDNODUCHOST nasazeni... switch vezmu, zapojim do elektriky, zastrkam do nej kabely a FUNGUJU. Bez kupovani dodatecnych spojek, bez omezeni rychlosti, atd.

Tenhle udělátor je prave naopak reseni pro NE-lamy, ktere vedi, co delaji a ktere jsou si velmi dobre vedomy dusledku nasazeni takovehoto reseni.
Nikdo tady, pokud vim, netvrdil, ze to nefunguje...

Hehe, to je legrace... ano, kdejaka lama ma doma v supliku spojku na ethernet...
Tak to je potvrzeni, ze zjevne nejsem lama, kdyz muj suplik, kde se hromadi veci od PC uz nekdy od pulky osmdesatych let, spojku na ethernet neobsahuje...

Co ty máš nebo nemáš v šuplíku je mi u pr....! Já jich mám několik desítek, protože jsou pořád někde potřeba. Klidně si cpi všude routry a switche, ale běžný koncák požaduje řešení, které je laciné a nevyžaduje žádné dodatečné aktívní prvky, které je potřeba ještě i napájet z NN sítě 230V. Divil by ses kolik koncáků se ptá kolik které zařízení "žere elektriky". Lidi dneska mají jiné výdaje než cpát do chřtánu peníze nadnárodním elektrospolečnostem! Uvědom si, že 99.99% uživatelů internetu absolutně nezajímá rychlost vnitřní sítě v jejich příbytku, ale to, že jim bude fungovat prohlížeč a max e-mail. A na to jim 100 megový rozvod bohatě postačuje. Ne každý je blázen trávící 25 hodin denně u PC a internetu a když ten nefunguje je z toho na prášky. Tímto tuto diskusi končím, jen se potvrzuje trend poslední doby, hledat ta nejsložitější řešení, která jsou pro 99.99% uživatelů služeb naprosto zbytečná!  Platí heslo, že

Ano, jmenuje se switch... 😉

Svatá prostoto...

Jdi si raději instalovat ty své switche, zřejmě ti to přináší osobní uspokojení!

The end!

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Divil by ses kolik koncáků se ptá kolik které zařízení "žere elektriky".

JJ, nad par watty switche lomi rukama, ale ze jim X hodin denne bezi prastara televize se spotrebou v desitkach wattu a k tomu jeste jede 24/7/365 mrazak koupenej v devadesatejch (a narvanej levnym hnusem, vyhodne koupenym v akci), se spotrebou v kilowattech, to jim jaksi unika...

Vsak v pohode, dodavej si tem svym sedlakum tyhle udelatory... kazda vec ma sveho kupce a svoji cilovou skupinu...
To bude pravdepodobne stejna cilovka, ktera nechava spravovat auta u "Lojzy vodvedle", kterej to udela kladivkem a majzlikem za flasku, nez aby to dali nekomu, kdo tomu opravdu rozumi, da tam originalni dily misto levnych cinskych nahrazek a taky si za praci rekne o odpovidajici odmenu (a tim rozhodne nemyslim tzv. autorizovane servisy... tam se to takovyma Lojzama vodvedle jen hemzi).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pánové, tímto bych diskuzi utnul, jelikož se dostáváme mimo dotaz tazatele a začínáme být OT a příspěvky krom invektivů mají nízkou informační hodnotu.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku