Přejít na obsah

Recommended Posts

Zdravím,

Dnes mi přišel mail od UPC, že mi nutně potřebují vyměnit modem, abych měl lepší rychlost, lepší wifi, lepší všechno, z čehož ani jedno nepotřebuji. Už jsem tedy odpovídal na mail, ale přecijen tady se mi to zdá trochu technicky pokročilejší, tak se ptám.

Mám pronajatý EPC3925 v bridge mode, za ním svůj vlastní router a wifi řešení. V pohodě dosahuji deklarovaných rychlostí tarifu. Nic mě netrápí, nic nepadá, vše stabilní. Nutně potřebuji mít veřejnou IPv4, ideálně přímo na ifacu mého routeru.

Má výměna nějaký konkrétní důvod? Je to kvůli IPv6 a DS-lite? Ideální modem pro mě by byl opravdu pouze modem, bez čehokoliv, co by kecalo do L3... :-)

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC (bridge mode)

Sdílet toto téma

Ta výměna bude z toho důvodu že tento modem umí v router módu maximální rychlost 150 Mb a ty uvádíš že máš rychlost 300 Mb, v Bridge módu ale modem těch 300 v pohodě udělá. Místo něj dostaneš pravděpodobně modem Compal, který jsi přepneš do módu Bridge a budeš fungovat stejně jako s původním modemem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Presne tak... taky jsem mel donedavna Cisco EPC3208, na vsechny ty "uzasne" sluzby UPC ala videoteka a podobne hovadiny zvysoka kaslu a nepotrebuju je, takze kdyz mi byl v podstate vnucen Compal, ta prvni a jedina vec, co jsem s nim udelal, bylo prepnuti do bridge modu a dal provozuju vsechno jako driv... vcetne puvodni IP adresy ('bo ta je pridelena az memu routeru za bridgem), takze pohoda.
A navic muzu opravdu dosahnout vyssich rychlosti nez s puvodnim modemem... protoze tarif 300+.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

tak u EPC3208 chápu, to byl poslední stabilní modem, ikdyž už také pomalu odcházejí do křemíkového nebe, ale lpět na poruchovém pískajícím EPC3925 nemá smysl

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Skor vzdy to bol pri EPC3208/12 vadny napajaci adapter (15V/1,5A) ako samotny modem.. celkom spolahlivy je aj Technicolor 7200 (v2) v bridge mode - ten obsahuje poslednu verziu Broadcom chipsetu s fullband capture tunerom (t.j. jednotlive DOCSIS kanaly nemusia nasledovat po sebe.. to je podmienka starsich tunerov v EPC3208/12/3925).

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Obecně vzato, pokud je modem v majetku UPC, tak jej mohou z provoznich důvodů vyměnit kdykoli pokud je to bez dodatečných nákladů pro mě.
Pokud se vśak výměnou změni např cena pronájmu, musím se změnou souhlasit ..

Tohle by ale asi mohl upřesnil nějaký právně vzdělaný diskutující

Odesláno z mého MT pomocí Tapatalk

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Presne tak, pri pouhe vymene modemu se stavajici konfigurace nemeni... tj. kdo ma IPv4, bude ji mit i po vymene.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

Pokial nema najvyssi program 500 Mbit, tak nie je jediny dovod pre Compal - 20+ W spotreba je dost vysoka (Cisco ci Technicolor ma okolo 9 W), vacsinou taky modem/router bezi 24h denne.. a o problemoch intel puma paskvilu (ktory je v Compale) tu bolo napisane viac nez dost.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Přirozeným vývojem uživatelům s pronájmem stejně moc jiných variant nezbude, než utrpět porážku Compalem. Je to aktuální model, kdoví kolik jich má UPC na skladě a kdoví kdy bude k dispozici něco jiného. Příliš mnoho neznámých. Moc to řešíte.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Ode dneška mám Compal. Dokonce mi technik zajistil i zachování původní veřejný IPv4.

Jenom když jsem to přepnul do bridge mode, tak se to zachovalo tak jako zvláštně ... nejdřív router za ním dostal 192.168.100.31 s lease time 20 sec. A pak dostal původní veřejnou a modem se se mnou přestal bavit na svojí adrese 192.168.0.1. V manuálu nebo někde jsem se dočetl, že v bridge mode se jeho IP mění na 192.168.100.1. Nejdřív mě trochu zmátlo, že neodpovídá na ping, ale web rozhraní tam frčí.

Tak uvidím, jak to bude běhat. Zatím to jede tak nějak stejně jako ten starej.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Dneska druhé zděšení, kdy si někdo nebo něco řeklo, že v 10 dopoledne je fajn čas pro aktualizaci firmware v modemu. Což jsem samozřejmě zjistil až po 10 minutách, co to všemožně blikalo, nešel net a nedalo se k tomu připojit. 

Po tom, co mi to skoro 3 roky fungovalo prakticky jen s několika málo výpadky, jsem na tyhle věci citlivý. 😄

Upraveno uživatelem HonzaCZ
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Dnes u mě proběhla nucená výměna modemu UBEE3206 za Compal. Člověk, který výměnu dělal, moc na technika nevypadal. Na jakýkoliv dotaz neuměl odpovědět, jen přišrouboval koaxiál, připojil napájení a řekl, že během 30 min by se to mělo rozeběhnout, že musí běžet, protože toho má moc. Internet se po 15 minutách rozeběhnul, po dalších 20 minutách spadnul, pak se znovu rozeběhnul. Rychlost je po kabelu tak 170 Mb, i když mám tarif 300. Dám tomu nějaký čas, snad se to spraví. Ale mate mě, že svítí pouze kontrolka napájení, ostatní blikaly jen na začátku, pak zhasly. Je to normální ?

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníWifi Modem Compal

Sdílet toto téma

Ale mate mě, že svítí pouze kontrolka napájení, ostatní blikaly jen na začátku, pak zhasly. Je to normální ?

Jo, to je normální. Svítí jenom dole bílá, když je v režimu router, nebo zelená, když je v režimu bridge/modem. Ostatní svítí jenom chvíli po restartu zeleně nebo když se něco děje, tak červeně.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Díky za odpověď. Když už UPC vydává nějaké příručky, mohl by je předtím zkontrolovat. Na str.8 se píše :

Wi-Fi

Červeně: Porucha bezdrátové funkce

Zeleně: Bezdrátové rozhraní je nyní aktivní.

Bliká zeleně: vyhledávání připojení k internetu, vysílání nebo příjem dat prostřednictvím internetu.

Zeleně: Připojeno k internetu

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníWifi Modem Compal

Sdílet toto téma

Po zapojení nového modemu po výměně byla taky rychlost nízká a kolísala, ale další den se to spravilo a jedu klasickou 300+ rychlostí, jako u starého modemu.

Nyní jsem ale zažil šok, resp. více šoků v kaskádě.

1. ČEZ měl výpadek elektřiny, sice jen na pár sekund, ale je to něco, co u nás už pár let neznám.

2. UPC to nerozdýchalo a následující asi 3 hodiny nešel internet

3. z důvodu bodu 2 se špatně nakonfigurovala interní síť, která kvůli tomu nefungovala, nešlo tedy ani na televizi přehrát film z NASky a jako bonus se router opakovaně restartoval ...

To jako když se modem/router na WANu nepřipojí k internetu, tak musí odstřelit interní síť?

Proč se musí restartovat? Vždyť stačí restartovat WAN rozhraní, připojovací službu, nebo tak něco..., interní síť, DHCP atd.. přece musí fungovat i bez konektivity.

Já to jako člověk z IT nechápu, asi se opět vrátím k Bridge režimu a vlastnímu routeru, s tím bych takovéto problémy neměl.

Zdálo se mi ale blbé mít v provozu 2 zařízení, které dělají v podstatě totéž, no.. asi nedělají totéž, UPC evidentně neumí router a interní síť...

• lokalitaOstrava, Přívoz
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníwi-fi modem compal

Sdílet toto téma

Já zas nechápu tyhle výkřiky do tmy. Není žádný mišmaš, když zařízení umí oba režimy. Ano, zákazníci to tak chtějí a každý to používá dle svých potřeb (Router/Bridge). Spíš je problém, že tady není k dispozici kvalitní odladěné zařízení a Compal má své mouchy. Spousta běžných uživatel je zpravidla nepostřehne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

To nebyl výkřik do tmy, ale reakce na příspěvek kucerapetr.

Já tady nebudu obhajovat nebo vysvětlovat svůj názor, on to každej, kdo chce, pochopí, jak to myslím.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku