Přejít na obsah

Recommended Posts

před 2 hodinami, David - UPC napsal:

Vypadá to dost dobře. Je ale zapotřebí, aby se k tomu vyjádřili i jiní uživatelé zejména @Retiree, který výslovně něco takového (nebo podobného) žádal.

Já osobně bych k tomu měl tyto připomínky:

- Myslím si že by v celém tom xlsx souboru měly zůstat pouze listy s poslední verzí řazení dané služby jinak to může být matoucí.

- Pak ještě takové drobnosti:

- U DVB-T kanálů někde naspodu bych napsal, že šířka pásma je pro všechny muxy 8 MHz.

- U DVB-C kanálů bych zase někde naspodu uvedl, že pro všechny multiplexy je přenosová rychlost 6900 kb/s (např. na listu s názvem "razeni 1117 v1.40 cam"). Dále, za ty číselné hodnoty frekvencí, např. 634, doplňte všude MHz - ať je to jasné o co se jedná (i naprostému začátečníkovi).

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, Handan CV 5000

Sdílet toto téma

@David - UPC Ještě, zrovna teď jsem si tam všimnul, v tom seznamu DVB-T kanálů, první dvě faktické chyby:

- V muxu 522 MHz chybí kanál Óčko Expres

- V muxu 514 MHz není Óčko Expres, ale Óčko Star.

Víc jsem nekontroloval, možná jsou tam další chyby.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Asi bude vhodnější, aby se tu nikdo o jeho předešlém obsahu nevyjadřoval, že? A nechal si to každý pro sebe. ;-)

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

16 minutes ago, mirij napsal:

Je ale zapotřebí, aby se k tomu vyjádřili i jiní uživatelé zejména @Retiree, který výslovně něco takového (nebo podobného) žádal.

Nad očekávání, i když ja osobně si to, prakticky rovnou do excelu, můžu kdykoli naskenovat. Spíš co řeknou ostatní. Zatím jsem neprohlížel detaily, s připomínkami od mirij souhlasím. Já bych v podobné formě uvítal i Ceník služeb. A myslím, že nejenom já...

Poslední od mirij Oč jednodušší, než okecávat problém by bylo zaslat někomu (Davidovi) na UPC tabulku s vyznačením chyb/oprav

Ironii VPA jsem nepochopil

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

@David - UPC Ještě bych Vás chtěl poprosit, abyste se ve firmě zamysleli na tím jak tyto frekvenční přehledy pro veřejnost aktualizovat/vytvářet nějak automaticky. Jakmile u Vás technici provedou nějakou takovou změnu tak, aby se to ihned/co nejrychleji promítlo do těchto veřejných přehledů. Jak jste dnes mohl vidět tak jak DVB-C tak i v DVB-T jsou chyby.

Pokud byste tohle zvládli tak jste skutečně profesionální.

Upraveno uživatelem mirij
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

11 minutes ago, Retiree napsal:

Oč jednodušší, než okecávat problém by bylo zaslat někomu (Davidovi) na UPC tabulku s vyznačením chyb/oprav

Aha, takze zakaznik bude opravovat profesionala... bomba... :-\
Ze bych teda priste, az pojedu treba s autem do servisu, jim rovnou presne rekl, co s tim je, a ukazal jim, co a jak presne maji spravit... A pak jim za to jeste zaplatil...
Nova doba...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

Před hodinou, David - UPC napsal:

A ted to zbavit vsech tech nesmyslnych barvicek a cingrlatek a udelat z toho SINGLE-COLUMN ciste datovy zdroj.
Protoze tahleta marketingova omalovanka je pro puvodne zamyslene ucely (jen a pouze zpracovani obsazenych DAT) bez pomerne slozitych manualnich uprav nepouzitelna.

Upraveno uživatelem David - UPC
  • lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

co ty přesuny programu od 15.3. frekvence 674 se nějak vyklízí proč ?

Filmbox Family,National Geographic  v SD verzi kam zmizely ?

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, HD DVR Mediabox ,CA modul

Sdílet toto téma

40 minutes ago, Evzen napsal:

A ted to zbavit vsech tech nesmyslnych barvicek a cingrlatek a udelat z toho SINGLE-COLUMN ciste datovy zdroj.
Protoze tahleta marketingova omalovanka je pro puvodne zamyslene ucely (jen a pouze zpracovani obsazenych DAT) bez pomerne slozitych manualnich uprav nepouzitelna.

Já jsem spokojený, raději omalovánky než-li pouhé pdf. Ostatně předpokládám, že poskytnutý spreadsheet je meziprodukt výsledných pdf tabulek.

Teda spokojený jen částečně... upc.cz nepatří k mým oblíbeným stránkám, jen občas je navštívím, když hledám nějakou informaci. Když se pracně proklikám  na Frekvenční přehled, tedy tam, kde podobné informace předpokládám, žádné jiné nežli pdf tabulky tam nenacházím (zatím?). Jediný odkaz na diskuzním fóru asi nestačí...

Pozn. Celkem nedávno jsem si pořídil (výhodně, s úmyslem začít používat) MS Office 2016. Byl jsem šokován, připadal jsem si jako při přechodu z navyklé četby klasických knih na četbu komiksů a hraní s omalovánkami...

Upraveno uživatelem Retiree
formát textu
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Nechápu proč jste tam nechal listy s verze z roku 2017, dokonce je tam verze co teprve bude (duben 2018). Je to prostě matoucí. Měl by tam být vždy pouze aktuální stav. To existují případy kdy se zařízení "zasekne" na nějaké staré verzi řazení? To přece není možné. Ani jste neodstranil ty chyby co jsem tady napsal. Nechápu proč jste se mne předtím ptal na můj názor. Pravda, názor jsem napsal, ale nemusí být respektován.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

11 minutes ago, marena napsal:

Možnost vlastního třídění?! Neprovokujte! xD

Mareno, Mareno, proč reaguješ na něco, čemu zjevně nerozumíš, nikdo Tě k ničemu nenutí... Oficiální materiály UPC (podle Davida) mi zřejmě nevyhovují, chci je setřídit podle svých potřeb, David mi k tomu poskytuje podklady... 

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

@David - UPCA doplníte aspoň ten frekvenční přehled pro DVB-T (pro mě v jakékoliv formě, třeba jako pdf soubor na Vaše oficiální stránky) tak jak jsem Vás o to prosil na začátku? Já osobně nic jiného nechci. Samozřejmě teď aktuálně od Vás něco mám, ale mám na mysli jako trvale udržovaný aktuální dokument.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

19 minutes ago, Retiree napsal:

Mareno, Mareno, proč reaguješ na něco, čemu zjevně nerozumíš, nikdo Tě k ničemu nenutí... Oficiální materiály UPC (podle Davida) mi zřejmě nevyhovují, chci je setřídit podle svých potřeb, David mi k tomu poskytuje podklady... 

Ale já to chápu, to popíchnutí byla jen narážka na jejich revoluční cihlu, jejíž hlavní výhodu je to, že uživateli nedovoluje seřadit si kanály podle sebe. Na nápravě čehož se samozřejmě "pracuje". Už asi dva tři roky ;)

Ale nic, nechme to být, už jsem zase off-topic...

Upraveno uživatelem marena
  • lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

@David - UPCTen můj předchozí komentář platil zejména v době kdy v tomto vlákně byl/ještě existoval Váš komentář kde jste psal, že ten xlsx soubor stahujete a máme se řídit pouze oficiálním pdf souborem. Jinak, ano, já vím, že v tom xlsx dokumentu je záložka pro DVB-T frekvence.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Takze podtrzeno a secteno, jestli dobre vidim, prubeh byl opet typicky manazersky:
Jakesi "reseni" dodano, ukol oznacen za splneny...
Ze to "reseni" je v praxi uplne na ho*no, to uz dodavatele nezajima... a ti, co poukazou na nedostatky a odchylky od puvodnich pozadavku, jsou nakonec za ty spatny a neustale nespokojeny...

Ze by se nekdo chytnul za nos a uvedomil si, ze "kdyz uz neco delas, delej to PORADNE, nebo to radeji nedelej vubec", to ne...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

@David - UPC @Retiree Zveřejňuji xlsx soubor jak by ty tabulky také mohly vypadat. Je to vlastně zejména šablona, která se musí dovyplnit (je tam vyplněno pouze pár kolonek), ale umožňuje srovnání všech služeb dohromady a v podstatě jakékoliv řazení podle jakéhokoliv sloupce (pomocí těch zobrazených šipeček u každého sloupce; v Excelu je možné řadit postupně i podle více sloupců). Souboru UPC_channels.xlsx.pdf  je nutné po stažení umazat tu koncovku .pdf, kterou jsem musel k názvu připojit, protože .xlsx není povolená přípona souborů pro nahrání sem. Idea tabulky je, že pokud daná kolonka není vyplněná tak v dané službě daný kanál není.

Samozřejmě je možné tam přidat další sloupce, upravit názvy stávajících sloupců.

V tom prvním sloupci na listu Televize by měly být veškeré televizní kanály (jak SD tak HD). Já jsem jich tam vložil pouze pár (obdobně na listu Rádio).

Upraveno uživatelem mirij
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

@mirij  Vycházejme z toho, že někdo podobnou tabulku (čas od času) připraví k publikací na oficiálních stránkách UPC z titulu své placené funkce, nebo jaksi navíc, ze zájmu o danou problematiku (vzpomeňme, jak před pár lety UPC stránky vypadaly), ale především, ve formě srozumitelné běžnému klientovi. Ať tak či onak, vždy vychází z nějaké, již existující, nebo jím vytvořené tabulky. Nechtějme po onom člověku práci navíc, vždyť pro podobné účely byly vytvořeny různé formáty pro výměnu dat. Chce to jen po závěrečném Save as PDF ještě navíc pouze Save as CLS (např) a příslušný soubor nabídnout ke stažení. 

Se souborem typu CLS si už zájemce naloží podle své potřeby, ve svém oblíbeném programu. Já stále používám Excel 2003, který mimochodem v základu xlsx ani neumí, omalovánky jsem sice výhodně koupil s laptopem, ale autora  jejich podivné filozofie (včetně zlemplovatělých programátorů) proklínám

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel