Přejít na obsah
mir69

HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk

Recommended Posts

Dobrý den, nesetkal se někdo s problémem se zvukem při zapojení HD Mediaboxu? Na jedné (novější tv Samsung) při zapojení přes HDMI kabel vše jede jak má, na starší tv - plasmě (LG 42PC1D) při zapojení přes HDMI kabel jede jen obraz, ale zvuk ne. Zkoušel jsem 3 různé HDMI kabely, žádný se na plasmě LG nechytá - stále jen obraz bez zvuku. Při připojení přes SCART jede i zvuk, ovšem obraz je v poněkud jiné kvalitě... Nějaké tipy, v čem by mohl být zakopaný pes (zvuk)? Děkuji, Mirek.

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Není zařízení (hardware) jako zařízení. Tenhle člověk měl stejný problém už v roce 2009. Z jednoho zařízení mu po HDMI šel obraz i zvuk. Z jiného zařízení už mu zvuk nejde. Nevyřešil to.

https://www.highdefforum.com/archive/t-105936.html

Zkus laborovat v menu STB (ohledně HDMI vs. audio). V menu TV toho moc v tomto smyslu nenajdeš.

Prohození s druhou zásuvkou HDMI na TV jsi to asi zkoušel, předpokládám

Kdyby jsi s tím nepohnul (zázraky se dějí)., tak na STB jsou audio výstupy a na TV máš audio vstup. Takže audio vést extra příslušným kablíkem. Nezapomenout se mrknout do menu obou přístrojů a provést příslušná "zafajfknutí"

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Díky za info, snažil jse se něco dohledat, na link z "highdefforum" jsem nenarazil. Na infolice UPC mi řekli, že to zcela jistě nebude v set-up boxu. Ten má menu docela jednoduché, zláště co se audia/zvuku týče.  HDMI vstupy jsem na tv samozřejmě projel oba dva, i veškerá možná nastavení... Jediná záchrana by bylo nějaké "hidden menu" na stb...  Asi to budu muset vyřešit extra kabely na zvuk.

Ale - teď když koukám na zadní panel - nějak tam ty audio výstupy postrádám...  :-(

HD_Mediabox_zadní_panel.jpg

Upraveno uživatelem mir69
  • lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Kdyby to nepomohlo, tak je ještě možnost  použít digitální audio výstup ze zásuvečky S/PDIF. K tomu ovšem budeš potřebovat převodník z S/PDIF na analog, tedy stereo výstup (levý kanál, pravý kanál). Něco takového:

https://www.mironet.cz/prevodnik-z-digitalniho-signalu-spdif-a-optickeho-toslink-na-2x-cinch+dp162316/

Vyrábí to několik firem, jsou různá provedení a různé ceny. Neporadím konkrétní, pouze neber ty nejlevnější, a ani ty nejdražší. Nějaký rozumný střed. Vstup stereo (L+R) bys snad v TV měl mít

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Jasan, ve Scartu jsou, možná někde vykopu kablíky s extra scartem a audiem, co jsem kdysi používal.

Dadko - zkoušel, ještě zkusím tovární nastavení, to je jediné, co jsem zatím nedělal.

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Jeste me napada - jestli se nepletu, tak pokud je "HDMI/DVI" vstup v rezimu "DVI", tak ocekava pouze obraz... a zvuk se predpoklada vedeny samostatne.
Tak jestli neni zakopany pes nekde tady - ze by to bylo prepnute do rezimu PC (tj. DVI)...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Ahoj, nevím, zda ti to pomůže, ale já jsem laboroval se stejným problémem u nějakého staršího Panáka (analogový tuner, SCART a HDMI vstupy, full HD LCD obrazovka - takový podivný hybrid). Zvuk se rozjel jen pokud byl dodržen následující postup: 1. Zapnout TV, 2. Přepnout TV do režimu AV na HDMI1, 3. Zapnout settop box. Pokud jsem to zapínal jinak tak zvuk nejel.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHANDAN CV-6000 DVR + vlastní CAM

Sdílet toto téma

Takže včera bez úspěchu :-(    Scart s audio výstupy jsem zkusil, obraz OK, zvuk  nula. Zkoušel jsem nastavit všechny možné nastavení, ale bohužel... Zkoušel jsem i postup Ivana, taky se zvuk nechytl...

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

HDMI přenáší obraz a také zvuk. S tím zvukem je to ovšem trošku komplikovaný. Aby HDMI přeneslo i audio informaci, používá se trik. Audio informace se kódují do videosignálu ve chvílích, kdy není obnovován, tedy není obnovena neaktivní část obrazu, která se nezměnila. Data se ukládají ve vyrovnávací paměti, aby pak zvuk mohl být reprodukován současně, i když není současně přenášen. To je otázka hardware. Software, tedy nějaké utility, nebo drivery, neexistují, protože hardware tímto nelze změnit.

Ta tvá TV je už postarší. HDMI se dost rychle mění, jak běží čas. Ten blok HDMI v STB a blok HDMI v TV (hardware je skrumáž různých součástek) jsou si s největší pravděpodobností nekompatibilní.

Zkus v menu STB změnit kvalitu obrazu. Jestli tam máš např. 1080p, zkus nastavit o řád dolů. Nevím, jestli to tvůj STB umožňuje - já mám jiný.

V nejhorším pak asi opravdu dojde na ten převodník S/PDIF na analog. (pořád jsme ovšem v teoretické úrovni)

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ahoj,

abych tomu rozuměl: zkoušel jsi propojení SCART - SCART a obraz jel a zvuk ne? Pokud ano, tak problém musí být jinde (např. nezesílený zvuk na settop boxu). Pokud jsi bral ze SCARTu jen zvuk, tak u toho Panáka co jsem měl v rukách, tak analogový zvuk šel nastavit jen na HDMI1 (kde šlo nastavit Auto - Digitál - Analog), u HDMI2 byl jen digitál.

Ivan

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ivo, Ivane, díky za postřehy. Ano, teď to jede SCART-SCART, a obraz i zvuk šlape. Tedy dá se na to jakš takš dívat :-) Pokud jsem měl (mám) HDMI - HDMI, jede jen obraz. Po zvuku ani památka. Samozřejmě je zvuk zesílený, a zkouším všemožné kombinace nastavení. Při zapojení HDMI - HDMI + zvuk ze SCARTu - do TV audio vstupu, taky jede jen zvuk. Ať už u jedoho, či druhého HDMI vstupu. Jedu zkusit přehodit rozlišení obrazu o řád dolů, v nastavení STB to myslím jde. M.

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Tak včera odzkoušeno, obraz OK, ale bez zvuku. Je to asi bohužel jak psal Ivo, nějaká moderní čínská součástka v novém HD Mediaboxu se ne a ne spárovat s tou v LG tv  :-)

Asi se bude muset nakonec vyzkoušet ten převodník z S/PDIF na analog ...

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Ahoj, s tím převodníkem byl bych opatrný. Pokud u vstupu HDMI na TV nelze zvolit zdroj zvuku (analog-digitál) tak se bojím, že ti převodník nebude k ničemu - z něho ti poleze analogový signál (stejný jak ze SCARTu) a ten k digitálnímu vstupu HDMI nebudeš mít jak přidat. Pokud by to šlo tak už ti zvuk jel kombinací HDMI-HDMI obraz, zvuk ze SCARTu do analogového vstupu (což jsi zkoušel jak jsi psal). Určitou možností je obraz pustit přes HDMI a zvuk přes nějakou věžičku, AV přijímač apod.

Ivan

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Jak uz jsem psal, podle manualu k te TV jsou oba vstupy "HDMI / DVI", tzn. TV umi k tomu HDMI obrazu vzit analogovy zvuk:
(obrazek ukazuje, ze v tomto pripade ma prijit kabel do TV do HDMI 1)
image.png.72ebc75f765de1b5418f713b4e781d70.png

For je v tom, ze ten samy manual taky ukazuje, jak se ma pripojit signal pres HDMI... takze neni duvod, aby to nefungovalo:
(obrazek ukazuje, ze v tomto pripade ma prijit kabel do TV do HDMI 2... a taky je dulezite to upozorneni v sedem ramecku)
image.png.470cba4feb24b6abc35c3cbb24315c01.png

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Jo, jo. Tak ten návod to vysvětluje (zkoušel jsem ho stáhnout, ale nějak se nedařilo). Asi bych se přiklonil k tomu prvnímu řešení DVI + analogový zvuk, i když pro analog to vypadá na kabel SCART + 2x CINCH - JACK 3,5. TV má HD ready (1024x768), takže v podstatě požadavek na přepnutí do 1280x720 je dopředu splněn, ale je pak divné, že to nehraje. Nicméně pořád bych se přimlouval před koupí převodníku vyzkoušet, zda to uspořádání dle prvního obrázku funguje (jako analogový signál mohu použít cokoli co hraje a má třeba konektor JACK 3,5, pak stačí kabel JACK - JACK).

Evžene, máš-li návod k té TV, mohl by ses podívat, zda tam není nějaké nastavení pro HDMI vstupy?

Díky Ivan

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Manual prilozen zde. Credits patri strejdovi Googlovi... mohl si ho najit kazdy, kdo mel zajem...
Zadneho nastaveni pro HDMI jsem si tam nevsiml, ale urcite je potreba si fyzicky pohrat primo s TV. Napriklad muj Samsung PS59D6900 prepina vlastnosti vstupu podle toho, jaky se mu priradi nazev 😮 :-O... Napr. overscan vypne POUZE kdyz se nastavi, ze jde o "PC", v ostatnich pripadech nepouziva 1:1 Pixel Mapping. (OK, to se netyka zvuku, jen jsem tim chtel naznacit, ze muzou existovat vselijake skryte vyjebavky)

LG42LC2D_Owners_Manual.pdf

Kazdopadne by to chtelo jeste zjistit podrobnosti moznosti nastaveni STB, jenze k tomu jsem zadny PORADNY navod nenasel, jenom same jedno- nebo dvoustrankove kokotiny pro blondate sekretarky 😞 😞
(Jo, to ten manual k LG, to je jina kava... tam je poctive popsano i nastaveni pres seriovy port :-O)

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Televizi (LG42PC1D) jsem používal mnoho let, bez problémů, v kombinaci se set up boxem Kaon KCF-B3000, který jede dodnes (u mě doma). Když jsem zapojil HDMI kabel do tv hdmi slotu (jednoho, či druhého - HDMI 1 / DVI anebo HDMI 2) v TV LG42PC1D, z obou šel bez problémů zvuk i obraz. Tv jsem si pořídil novou, a tuhle (LG42PC1D) jsem dal otci, aby, když se kouká třeba na fotbal, nekoukal do 40 cm obrazovky, kterou má v trucovně :-) No a k tomu jsem si říkal, že mu pořídím i obyč HD set up box, aby už i obraz za něco stál. Původně měl jseště klasický, starý SD set up box. Ale, jak jsem psal, zkoušel jsem snad všechny možné kombinace dle rad a tipů popsané tady výše. Nic nezabralo. Tedy co se zvuku týče. V tv není v nastavení nic, jak píše Evžen, jak nastavit HDMI, či nastavení audia pro analog vstup...

• lokalitaOstrava
  • internet-
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Ten Kaon B3000 si dosud držím také a používám ho k TV v děcáku. Tam je přes HDMI zapojen do TV Telefunken. Ten B3000 je už ovšem historický kousek a jeho blok HDMI bude asi mírně odlišný od toho nového Kaonu. Až ten historický B3000 odejde (má už dávno po životnosti), budu zřejmě stát před stejným problémem, neb ta TV také není zrovna nejnovější.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku