Jump to content
Sign in to follow this  
Altex

Odpojování internetu, výskyt poslední týden

Recommended Posts

Zdravím, 

na začátek, jsem amatér co se týče sítí a konektivity. 

Poslední cca týden se mi stává, že internet normálně funguje a z ničeho nic se odpojí. Ve win 10 vyskočí na síti žlutý warning. Troubleshooting vždy restartuje adaptér, odstane novou IP konfiguraci a vše je OK. Předpokládám, že jde o SW error, je tak? Nebo je možné, že je to způsobené i samotným UPC a je to spojeno s nedávnými několika hodinovými výpadky sítě v mé lokalitě? Přetížení sítě?

Díky za help v diagnostice

• Internet 200
  • TV Start
  • Cisco EPC3208
  • Praha, Černý Most

No kdyby to bylo způsobené výpadkem UPC tak by se nejspíš restartoval modem což by jsi poznal podle kontrolek na modemu.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Tohle může dělat klidně i vadný ethernetový kabel / koncovka. Nejdříve bych si nechal od UPC zkontrolovat hodnoty na modemu, pak bych zkusil vyměnit ten kabel. Máte dost starý modem, kde odcházejí napájecí adaptéry a kondíky uvnitř, třeba se jen modem brzy odporoučí do křemíkového nebe. Ten modem máte v pronájmu či odkoupený?

• Internet 300
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Modem mám odkoupený (možná už 4. rok?), napájecí adaptér odešel loni. Možná je čas na upgrade na novější modem. 

Ke kontrolkám - všiml jsem si, že jdou dost zpožděné - teď když byly výpadky v mé lokalitě, tak si modem vesele svítil Online a blikat začal až po restartu zařízení. Zkusím vyměnit kabel a pozorovat situaci. 

• Internet 200
  • TV Start
  • Cisco EPC3208
  • Praha, Černý Most