Jump to content
Weiny

Nedostatky Handanu, taky Vás štve?

Recommended Posts

Už mám toho přijímače plné zuby a chci slyšet názory ostatních, protože nevěřím že pije krev denně jen mě, chci tu popsat spoustu důvodů i když některé někdo asi nepochopí ale zajímá mě jak to řešíte Vy ostatní, protože já jediné řešení vidím v jeho výměně za onen rekordér s HDD, jestli někdy vůbec bude...

Záměrně se nevěnuju problémům zde popsaným, tedy občasné pixelaci, chybě programování, občasnému zablokování se stanic či na několik sekund zatuhlému obrazu a dalším.

1. Nesnáším jeho schopnosti přijímat IR signál, a to nejen z orig. DO ale i z učícího universalu, chyba je v STB, vadí mi že jeho přijímač je hrozně slabý a musím DO namířit skoro přímo na něj či o jednu dvě stěny, jinak se nestane vůbec nic, ale co víc, 50/50 po jednom stisku přijímač pojme signály dva a skáče po dvou stanicích, kolikrát jej ani nemohu vypnout, protože se hned zase zapne, co to proboha je? Základ veškerého komfortu je tohle přepínání stanic, a pokud funguje jak píšu je člověk po pár minutách přepínání otrávený tak, že se na to raději vyprdne!

2.Nemá na DO funkci přepnutí signálu na scart, bývá to AV či podobně, tím pádem když chci použít PIP nebo se jen dostat ke zbytku analogu na TV (např. Animal, který v digitálu z neznámého důvodu není) musím jej vypnout (což kolikrát ani nejde), jeho start pak trvá spoustu času a další nervy, prož tam to tlačítko AV není? Tento problém více rozepisuji v příspěvku k DO hned vedle, je to asi největší nešvar STB a nechápu jeho tvůrce že to na DO nedali a nechápu Vás že to nikomu nechybí a nevadí. Zřejmě máte na TV ono tlačítko, možná si to pak telka přepne na sebe sama, má Loewe to ale nemá, dá se jen v menu zapnout či chci ono spínací napětí na scart aktivovat či ne a řídí si ho pak přes své DO ostatní komponenty.

3.Jednou či 2x za týden STB nejde dálkovým zapnout, prostě nereaguje na signál z DO a musím přijít k němu a ručně ho vypnout a zase zapnout, další vychytávka od výrobců, když se zakutám do postele, drapnu DO a nic, kolik si myslí že mám trpělivosti?

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! Prostě přepínám stanice, skočím na ČT2 (když byl fotbal), obraz se udrží jen tak sekundu dvě a vrátí se do poslední stanice co byla na TV v analogu. Nepomůže ani vypnout a zapnout. Skončil fotbal a už to šlo! Jakoby měl málo síly aby obraz zobrazil (zřejmě při větším počtu lidí sledujících onen kanál) a já se pak na onu stanici ani nemohu podívat.

5. Duální vysílání - co to je za paskvil? Když to na to přepnu nedá se na to dívat, když to uložím že chci jen mono CZ kanál, při dalším filmu či zapnutí i když je pořad stereo já mám pořád mono, protože si pamatuje ono uložení jednoho kanálu. Loewe to řeši mnohem chytřeji, že pozná duální vysílání a v něm nabídne mnou zvolené CZ kanál aniž bych to musel nastavit a další již stereo signál sama hodí do obou repráků, není to zase další věc kterou nedořešili?

6. Svítící kolečko na STB, co to je zase za kravinu, proč mi má svítit do xichtu takové rušivé světlo kousek pod obrazovkou? Vždyť je to nesmysl, všechny ostatní přístroje max. svítí malinkou ledkou když jsou v pohotovostním režimu a ta při zapnutí zhasne, právě aby nerušila sledování obrazu, tohle je k zbláznění, nehledě na to že když z něj chci nahrávat a nechám ho zaplý, nedá se v té místnosti spát protože je prosvícená natolik že to musím něčím zakrýt...

Našel bych ještě další, ale už mě nebaví psát, hlavně se nemohu dočkat až Karnevalu dojde co lidem nabízí za paskvil a příští přístroj bude opravdu na vyšší úrovni. Nebo ať tohle dávají dál lidem jen za kilo měsíčně navíc a lidem náročným jako jsem já nabídnou za nějaký poplatek přijímač z jiné kategorie, takhle mi nezbývá než se 3x za večer vytočit u blbé televize a to jistě na klidu v manželství moc nepřidá, nemluvě o sousedech, když je to v 11h v noci...

:evil:

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Otrokovice

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! Prostě přepínám stanice, skočím na ČT2 (když byl fotbal), obraz se udrží jen tak sekundu dvě a vrátí se do poslední stanice co byla na TV v analogu. Nepomůže ani vypnout a zapnout. Skončil fotbal a už to šlo!

A nestává se to náhodou v okamžik, kdy je na těchto stanicích vysílání 16:9. V tom okamžiku není na scart konektoru 12 V ale jen 6 V. Je to podle normy a tvůj TV to asi neumí. Je to jediná možnost jak rozumně přepínat 4:3 na 16:9.

Jak se stále rozčiluješ nad nepřítomností tlačítka vypinajícího toto napětí, není náhodou na originální dálce tlačítko na přepínání TV do AV a opačně. Byla by to první TV, která toto tlačítko nemá :shock:

Jakoby měl málo síly aby obraz zobrazil (zřejmě při větším počtu lidí sledujících onen kanál) a já se pak na onu stanici ani nemohu podívat. :evil:

A nebo, že by to byla cenzura - občas se na ten fotbal nedalo dívat :lol:

Standa

• -
  • -
  • -
  • modem
  • Praha

Ano, jak jsem ti již psal vedle, tato TV toto tlačítko nemá, nechává to na ostatních přístrojích.

Protože mám ve třech scartech televize připojeny tři spotřebiče (VCR, DVD a DVB-S), je umění je propojit mezi sebou a TV tak jak bych chtěl, teď do toho přibyl STB Handan se svou tunou nešvarů a problém je na světě.

Abych mohl nahrávat z něj i DVB-S a zároveň jej dostal do TV, musel jsem ho zapojit do AV2 ve VCR, RGB v háji a zřejmě tím i vzniká problém s přepínáním 16:9 přes scart, protože TV to umí, ale musí být dotyčný přijímač zapojen napřímo do TV a ne přes další komponentu. Takže snad abych sháněl TV se čtyřmi scarty! :evil:

Zkusím ještě přehodit satelit s STB, příjdu zase o jeho automatické přepínání na 16:9 a RGB u něj, ale aspoň zjistím že jestli ty výpadky při fotbale či širokoúhlých filmech na ČT1 byly tímto, což by to logicky vyvětlovalo.

Přesto mé ostatní připomínky k Handanu přetrvávají a ať mi nikdo neříká že například ono přepínání stanic po dvou či slabý přijímač IR záření pije krev jen mě :?

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Otrokovice

Osobně děkuju za takovou květnatou kritiku a jen více podobných hřebíčků do stavěné rakve tomu čemusi jménem Handan :!: Proto zatím nemám důvod opouštět prostředí systému DVB-S a to alespoň do té doby, než zásadovým strejdům z odpovídajících oddělení Karnevalu dojde, co to nakoupili za výběhový zmetek a bezostyšně jej nabízí ve své průkopnické vizi DVB-C !! Já je ale na druhou stranu chápu a proč taky nabízet masám něco technicky vyspělejšího, když jejich zákazníky nejčastěji zajímá, jak si mohou co nejlépe z digitálu pořídit analogový záznam svého oblíbeného pořadu na svém oblíbeném rodinném videorekordéru, že? Můžeme tisíckrát říkat "Karnevale styď se", ale co naplat, když tento jejich postup na masy funguje a pár oprávněně nespokojených hlasů z řad znalejších zákazníku alespoň na chvilku utěší slovy "lepší modely budou..". Jen bych dodal náš Karnevale, že jesli "lepší" = tektéž Handan, tak to si je raději zpátky strč... do skladu a nepokoušej naší trpělivost !! :twisted: A teď si můžete jejich nedodělek klidně obhajovat. Asi bych měl taktně doplnit, že Handan jako značka asi nebude špatná a jistě se vyrovná i jiné asijské produkci, ale stále si osobně budu říkat "proč zrovna nějaký Handan proboha :roll::?::?:

Konečně někdo kdo se taky ozve na mou obhajobu, už jsem si myslel že jsou snad všichni tímto strojem přímo nadšení a nechápou co se mi nelíbí, že mohu být rád za to málo a případně si koupit lepší televizi :?

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Otrokovice

Guest

Jakou máš verzi FW v Handanu, problém může být i v tom.

4 Weiny

1. Nesnáším jeho schopnosti přijímat IR signál, a to nejen z orig. DO ale i z učícího universalu...

To je pravda, z dálky by mě kolikrát fakt šlehlo. Pětkrát zmáčknu a nic. Potom samozřejmě mačkám jako blázen a přeskočí mi víc programů najednou.

2.Nemá na DO funkci přepnutí signálu na scart....

To je fakt blbý, že zrovna Loeve to nemá, většina TV tohle tlačítko má na svý dálce a tak se korejci asi rozhodli, že ušetří náklady.

3.Jednou či 2x za týden STB nejde dálkovým zapnout...

S tím jsem se ještě nesetkal.

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! ...

Několikrát se mi to taky stalo (asi 3 x odkvětna), ale nepozoruju, že by to bylo v souvislosti s 16:9.

5. Duální vysílání - co to je za paskvil? ...

To fakt nezvládli.

6. Svítící kolečko na STB, co to je zase za kravinu...

Zase ušetříš za elektřinu při čtení TV programu :lol::lol::lol: Ale měl jsem DVD Sencor a tam byla neskutečně dlouhá (asi 5 cm) jasně modrá dioda, která se pro změnu rozsvítila při vypnutí. Musel jsem jí odpálit, protože v noci bylo v pokoji tak jasno, že věci vrhaly stíny.

To Phar: Díky za příspěvek. Jen tak mezi námi, Loewe pokud vím je německá značka, mercedes mezi televizory, jak cenou tak provedením, ale mají i svoje mušky, jako třeba ono přepínání AV :cry:http://www.loewe.cz/spolecnost.php

A po zapnutí se rozsvítí sice malé ale taky otravné světýlko, vyřešil jsem to tak že jsem ho šikovně přelepil malou černou páskou. Což je jaksi v případě onoho lampiónu u Handanu nemožné... :x

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Otrokovice

Ja zase spis nevidim duvod, proc to cpat na ovladac set top boxu. Snad v prvy rade by mel mit prepinani sam televizor. A jeste nesnasim, kdyz nekdo pomlouva korejce. Stejne tak se ti muze stat, ze si koupis televizor od Loewe a nebude fungovat tak jak ma.

Po týdenních zkušenostech s STB Handan musím potvrdit již uváděné nedostatky. Relativně časté zatuhnutí, přeskakování programů a pod. Přijímám již několik let dig. satelit s přístrojem Kaon, ale něco podobného jsem tam snad nikdy neviděl. Nevím jestli se dají oba způsoby příjmu srovnávat. Každopádně je to nepříjemné. Při duplicitě analogové nabídky Komplet si někdy nejprve vyhledám program v analogu a pokud u něj setrvám, tak ho nastavím v digitálu. Kde jsou pak ale výhody digitálu, EPG.... Ne, ale teď vážně, obsluha toho přístroje chce pevné nervy.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice

Stale se pracuje na novych FW do Handanu, nektere nedostatky jiz byly v nejnovejsim FW 1.18 vyreseny, ale jeste stale to neni uplne ono, objevyly se zase jine chyby takze do obehu se asi tato verze zatim nedostane.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Tak mám nový postřeh, ten mě ale vytáčí ze všech nejvíc, ten krám se mi skoro každý den jednou hryzne, takže zůstane viset na jednom kanále a pomůže až to,že ze sebe sesypu dřímající vyděšenou ženu a s tunou sprostých slov to musím jít ručně zapnout a vypnout. Pomalu ale jistě mi dochází trpělivost, už se mě krve napil dost...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Otrokovice

Osobně děkuju za takovou květnatou kritiku a jen více podobných hřebíčků do stavěné rakve tomu čemusi jménem Handan :!: Proto zatím nemám důvod opouštět prostředí systému DVB-S a to alespoň do té doby, než zásadovým strejdům z odpovídajících oddělení Karnevalu dojde, co to nakoupili za výběhový zmetek a bezostyšně jej nabízí ve své průkopnické vizi DVB-C !!

Já ze stejného důvodu zůstávám u .... AVB-C (Analog Video Broadcast) :) a děsím se při čtení každé tiskové zprávy UPC o světlých zítřcích s DVB-C. A to jsem se na digitál těšil. :cry:

Přesně tak...já měl takovou radost, když jsem se dozvěděl, že UPC KONEČNĚ nabídne digitál a hned jsem to chtěl objednat, ale řekl jsem si, že počkám,až vychytají "ranní mouchy"...Potom jsem ale četl tu kritiku tady a jinde a nevím, jestli objednávat či ne.

Zatím mám od UPC kompletní nabídku analogu (už od doby, kdy to ještě byl Cabel Plus - vždy jsme měli full nabídku), ale už mi nestačí (chci nové programy, lepší obraz a přepínání audia)...pak jsem se začal těšit na HD vysílání, že bude do konce roku, jak slibovali, pač když už tu HD televizi přes rok právě kvuli tomu mám, tak bych byl dmnt abych to nevyužil, že. Ale jak jsem se včera dočetl, tak ono tento rok bude ho*no. Takže si budu jak debílek čekat, až se Malina s Borůvkama rozhoupou. Navíc, od ledna bude

analog dražší než byl a ještě k tomu zrušej u něj HBO, takže i kdybych nechtěl, musim si

ten digitál objednat :lol: ...Nic proti technicky rozvojovím zemím (ČR mám moc rád), ale naše zaostalost co se týče TV programů a služeb je jednim z důvodu, proč se časem budu stěhovat do USA. Žil jsem nějakou dobu po válce v Kuvajtu, a ač jsem bydlel na ambasádě, už od roku 92 jsme tam nejen my, ale na každé druhé střeše domu, měli parabolu s průměrem skoro 2m, přičemž jsme chytali několik set programů (odhadem přes 390), ale teď to teprv příjde...z celého světa...chytali jsme kanály z USA (FOX, NBC, ABC, CNBC, FOX NEWS, CNN, Cartoon Network US !, TNT), Německa (RTL, RTL2, P7, atd.), Polska, španělska, itálie, francie, všechny kanály z arabských zemí, z ruska (prvyj), anglie!....dokonce i z indie...a to prosím byl rok 93...(byl jsem tam do roku 2000)...a už před 14 lety bylo možné být na tom lépe než dnes...tak at mi UPC netvrdí, že

je problém spustit HD včas a použít kvalitní STB... :roll:

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Jack_6428: Ono by vysílání v HD mohlo už dávno být a lepší set-top boxy taky, jenže to by muselo mít UPC nějakou konkurenci. Když tu byl ještě Karneval, tak když UPC navýšilo rychlosti připojení na Internet, Karneval ho vždy následoval. A to k tomu v podstatě neměl důvod, protože zákazníků se zásuvkou od UPC a Karnevalu zároveň bylo minimum. Ale přesto nikdo nechtěl být druhý. Ale teď? :roll::cry:

No ale nechci odbíhat od tématu.

Guest

nejhorší je jak STB ignoruje povely z DO, i bez toho reaguje pomalu a když k tomu ještě náhodně vynechává povely, tak je to na rozšlapání . . .

nejhorší je jak STB ignoruje povely z DO, i bez toho reaguje pomalu a když k tomu ještě náhodně vynechává povely, tak je to na rozšlapání . . .

Zřejmě prostě nestíhá, holt má chlapec slabý výpočetní výkon. Ale nakonec je to ještě lepší než kdyby ty povely z DO ingoroval, ale ukládal do fronty a pak je po čase všechny vykonal. To se mi párkrát stalo u windowsů na slabých kompech a je to pak síla, když člověku vyskáče desítky oken a dialogů a podobnýho marastu. Ale jinak je pravda, že by ten krám člověk někdy nejradši nakop.

Někdy se mi taky stává, že když nereaguje, tak pak zareaguje přepne najednou o dva programy - víc ale ne. Nejradši bych to DO někdy rozšlapal.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • EPC3208, CA modul, HD Mediabox, HD PVR
  • Bílina

Poslední dobou jsem sledoval sekání STB (myslím tím reakci STB na signály ovladače) a zjistil jsem, že ráno se neseká a dochází pouze občas k menší časové prodlevě reakce na ovladač. Večer v hlavním vysílacím čase se seká a občas je to děsné. Víte někdo co to znamená? Máte stejné zkušenosti?

Guest

Už jsem koupil drahé baterky ,občas je prohodím,ale i tak má ovladač zpoždění-trvá to dlouho.Pokud to čte někdo z vedení UPC,snad s tím něco provedou,a dají o tom vědět zde,na tomto fóru.Je to vážně divné,že to dělá až letos,je to na nervy

Nemyslim si ze by na to mela vliv urcita hodina, ja mam vypozorovano ze ovladani se seka hlavne diky nacitani EPG - pokud prepnete na kanal v multiplexu, u ktereho jeste neni nacteno pomale (tydeni) EPG, tak zhruba 20. vterin trva nez se EPG nacte, po techto 20. vterinach se pak ovladani STB vetsinou na nekolik vterin zablokuje, u DVR STB se tento problem nastesti nevyskytuje.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Guest

Zkoušel jsem všechno - i stížnost na UPC - a nic, jako vždy.

Ale už jsem to vyřešil.

Po stlačení tlačítka na ovladači si naleju panáka slivovice, vyklopím ho do sebe a problémemy se zpožděním jsou pryč. Akorát mám od té doby rozmazaný obraz a nevím si rady.