Přejít na obsah
_user_

rychlé wi-fi, pomalý internet

Recommended Posts

Mám problém s připojemín přes wifi směrem ven. Mám od UPC modem s wifi UBEE EVM. Domací síť mi jede rychle, přenos dat na síti 2,4GHz je 7MB/s (ve windows hlásí 72Mbit), pokud přepnu router na 5GHz, tak se dostanu na přenos 17MB/s (windows hlásí 300Mbit). Jedná se o rychlosti ukládání dat mezi NB a NAS v síti. Z internetu však stahuji maximálně 2MB/s, při provedení testu na http://speedtest.dkm.cz/ se rychlost okamžitě vyšplhá na 20Mbit a tam setrvá po celou dobu testu, jako by ji něco omezovalo. Přeinstaloval jsem ovladače wifi pro NB, ale nic. Prosím o radu. díky

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba
  • zařízenírouter, CA modul

Sdílet toto téma

No to znamena, ze od UPC mas 20 Mbit pripojeni.
Pokud to tak nema byt, vypni a zapni modem, aby si nacetl novou konfiguraci. Pokud se ani potom rychlost nezvedne, volej na UPC.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet toto téma

Testoval jsem na jinem zařízení a tam problém není. Jina zarizeni ukazuji rychlost internetu az 150Mbit/s. Problem je pouze na novem NB Dell inspiron 17.

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Jestli mas mit 100 Mbit pripojku, jak mas v podpisu, tak ten udaj o 150 Mbit z "jinych zarizeni" bude blbost (nejspis hlasi rychlost, na jake se pripojuje k WiFi, ne skutecnou rychlost).

Bude potreba se podivat do podrobnosti nastaveni WiFi adapteru a napr. si tam zkusit pohrat s nastavenim sirky kanalu, pokud to konkretni ovladac umoznuje. Nekde v jinem threadu se o tom psalo a daval jsem tam i screenshot nastaveni Intel adapteru na mem Dellu.

Kadopadne ten cap na 20 Mbit je divnej, to cislo nesedi na zadne ze 'znamych' cisel (150, 75, 54, ...).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Ono je taky nutné počítat s tím, že přenosová kapacita zahrnuje jak download tak upload. Tzn. 20Mbit+ download a to samé upload je maximum, které proleze po 2.4Ghz. Určitě umí síťovka v NB 5Ghz?

• lokalitaKladno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, modem

Sdílet toto téma

No mne to zatim pripada, ze mas opravdu jen 20 Mbit pripojku.
Tem testum z jinych zarizeni prozatim moc neverim, dokud se neukaze, ze opravdu slo o skutecnou rychlost spojeni na vzdaleny server a ne jen o rychlost pripojeni k routeru.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pánové, malou násobilku ovládám, dělení mi taky nečiní větší obtíže, přesto bych uvítal dohodnout se na jednotkách, ve kterých budete publikovat své výsledky. Rovněž termín NB je velmi vypovídající, podobně jako Dell.

Nový Dell Inspiron 17 7773. Problematiku sice  neovládám, ale po koupi dával >100 Mb/s, pak jsem cosi optimalizoval a rychlost okolo 50 Mb/s. Opět jsem pátral, cosi přenastavil, rychlost opět přesahuje 100 Mb/s (nb ac umí, router bohužel ne). Takže, Evžen asi má pravdu, nicméně ve W10 jsou veškerá nastavení, sice stále víceméně stejná, ale čím dál skrytější a nedostupnější.... Přesto bych se zaměřil na Win a nastavení adaptéru ....

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

Ten nový notebook Dell nikdy nejel rychleji nez 20Mbit (2,1MB/s) směrem do domácí sítě, doma umí i 300Mbit (17MB/s) v Total Commanderu. Mám ho týden, ostatní zažízení jednou do 10MB/s směrem do vnitřní sítě, internet mám 100Mbit, možná už 150Mbit, jak to ted UPC navyšuje.

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

35 minutes ago, _user_ napsal:

Ten nový notebook Dell nikdy nejel rychleji nez 20Mbit (2,1MB/s) směrem do domácí sítě, doma umí i 300Mbit (17MB/s) v Total Commanderu.

Vysvetli... "do domaci site" je teda neco jineho nez "doma"?!?!
Jeden by rekl, ze by to melo byt totez...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

do domací sítě = stahování dat z internetu

doma = výměna dat mezi notebooky nebo notebookem a chytrého datového úložiště doma na stejné síti

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Správce zařízení (devmgmt.msc as admin) >> Síťové adaptery (Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165) >> Vlastnosti >> ???

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

To je teda hodne silena terminologie... to ti asi malokdo z okoli rozumi... ;-)

No takze to porad smeruje k tomu samemu - ze vlastne k Internetu mas pripojku jen tech 20 Mbit...
Jestlize v interni siti je notebook schopen prenaset rychleji, je prece JASNE, ze nejakym nastavenim sitoveho adapteru to NENI. Takze harakiri s preinstalaci ovladace bylo samozrejme uplne zbytecne...

EDIT:
Jeste pro jistotu - opravdu se bavime o DOWNLOADU 20 Mbit, ano? Nepleteme si to s UPLOADEM, jo?

Upraveno uživatelem Evzen
  • lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

U NB jsem obnovil tovarni nastaveni a rychlost na 2,4GHz je 80Mbit, přepnul jsem na 5GHz a rychlost 140Mbit, super vysledky. Behem 5 minut to znovu skocilo na 20Mbit, ted dokonce 5Mbit. Volal jsem do Dellu a asi bude spatna sitovka, prijedou vymění.

Výstřižek.PNG

Výstřižek1.JPG

Výstřižek3.JPG

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Hmmm, toto s nejvetsi pravdepodobnosti neni zadna spatna sitovka, ale tipuju to spis na zaruseni WiFi.
Nejak me napada, jak by tohle mohla zpusobovat nejaka "porucha sitovky".
Tipuju si, ze po vymene to bude porad stejne (tedy pokud ti nedaji nejaky uplne jiny typ adapteru... coz Dell bezne nedela).

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Ty vystřišky jsou z dvou ruznych NB, které jsou vedle sebe. Dell fungoval spravne vcera, ale neudelal jsem vystrizek.

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

21 minutes ago, _user_ napsal:

Dell fungoval spravne vcera

To je presne ten duvod, proc si nemyslim, ze je neco s WiFi adapterem - bud to nefunuje, nebo funguje. Ale "vcera to slo a dneska ne" nevypada na HW zavadu.

Obavam se, ze je potreba trosku detailnejsi diagnostika, ktera ovsem vyzaduje hlubsi technicke znalosti... ktere, troufam si tvrdit podle dosavadni komunikace, nemas. Takze jsme IMO ve slepe ulicce a nevidim, kam bychom se za teto situace mohli dal pohnout.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

jen bych připomnel, že přenos dat v domácí sítí je na Dellu bez problémů, rychlost 5400kB/s, tedy *8=43Mbit/s. Nemuze se tedy jednat o rušení wifi signalu ani problem s wifi. Stahovani dat z internetu je na ostatnich zarizeni take v poradku, takze musi byt neco spatne v NB Dell.

• lokalitaHostivař
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

nějak si nedokážu představit, že wifi spojení notebook/router je stabilní pro lokální provoz a ty samé komponenty dělají paseku při komunikaci  s internetem. To se mi nějak nezdá, že by zrovna toto dokázala dělat wifi karta v notebooku.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku