Jump to content
David R.

UPC opět zrychluje internetové připojení

Recommended Posts

před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

A jaký máte modem / tarif?

Jestli to bylo na mě tak já mám modem TC7200U a download mi od prvního tohoto měsíce zvedli na 300 Mb/s. Speedtest.cz se ale maximem dostane pouze na cca 251 Mb/s. Modem jsem před testem restartoval.

Edited by mirij
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul
  • Praha

před 16 hodinami, Marek-26 napsal:

Technicolor 300Mbps zvládá.

Aha. Takže napsat na technickou podporu?

Ano, kontaktuj technickou podporu. Nic jiného ti nezbývá.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul
  • Praha

a ještě přišel z technické podpory e-mail potvrzující, že to měli u mě špatně nastavené, takže jestli to neběží jak má, tak neváhat a psát :)

Edited by novcze
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA moduly, modem CISCO EPC 3208
  • Brno

Mam TC7200 v2 a bez problemov 300 Mbit download, hoci mi stale vnucuju Compal modem.. Cisco 3208 ma starsiu verziu Broadcom chipsetu (a nema full capture tuner) ako Technicolor, ale inak nie je dovod, aby nedosiahlo taku rychlost..

7107907657.png

Edited by quadra2030
  • Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Pokud to někomu pomůže sděluji: CISCO 3208 rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá. Kontaktoval jsem technickou podporu, kde mně mimo jiné doporučili zkusit zapojit PC přímo do modemu (trochu se za to stydím že jsem to nezkusil jako prví možnost, což zapříčinila přílišná důvěra v gigabitový router PT Link TL-R600VPN aktualizovaný na poslední verzi firmware - prostě chyba je v routeru)

Router bezproblémově zvládal 240 Mbps potom jsem nějakou dobu přešel na 200 Mbps a teď po změně na 300 Mbps se nedostanu ani na 200 ať zkouším cokoliv. Pokud by někdo dal radu budu vděčen...

Díky

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CISCO EPC 3208, CA moduly
  • Brno, Žabovřesky

před 11 hodinami, Peter napsal:

Pokud to někomu pomůže sděluji: CISCO 3208 rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá. Kontaktoval jsem technickou podporu, kde mně mimo jiné doporučili zkusit zapojit PC přímo do modemu (trochu se za to stydím že jsem to nezkusil jako prví možnost, což zapříčinila přílišná důvěra v gigabitový router PT Link TL-R600VPN aktualizovaný na poslední verzi firmware - prostě chyba je v routeru)

Router bezproblémově zvládal 240 Mbps potom jsem nějakou dobu přešel na 200 Mbps a teď po změně na 300 Mbps se nedostanu ani na 200 ať zkouším cokoliv. Pokud by někdo dal radu budu vděčen...

Díky

25 minutes ago, Peter napsal:

Zpřehledňuji svůj příspěvek:

• Jedná se o zvýšení rychlosti z 200 Mbps na 300 Mbps
  • Kabelový modem CISCO EPC 3208 po propojení přímo na PC  rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá
  • Pokud ale zapojím přes gigabitový router TP Link TL-R600 VPN, nedostanu více jak 180 - 200 Mbps
  • Router zvládal bezproblémově 240 Mbps - tento tarif jsem mněl asi před rokem a půl, potom jsem přešel na 200 Mbps i tuto rychlost zvládal spíše do +
  • Pochopitelně jde o kabelové propojení ne o Wi-Fi
  • Nevím v čem může být problém?

Pokud někdo má větší zkušenost budu vděčen za radu

Díky

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Brno, Žabovřesky

V tom případě by  to mohl být hardwareový problém v routeru. Možná už to má za sebou. Vyhřáté součástky, špatné kondenzátory nebo tak něco. Případně slabý zdroj. Asi se nevyhneš odzkoušení s jiným routerem.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Dovolím si Petera doplnit:

• přímo za modemem mírně nad 300 Mb/s (modem Cisco EPC 3012)
  • za routerem mezi 270 Mb/s a 280 Mb/s

Na grafu jsou asi dvě oblasti měření přímo na modemu, obrovské propady jsou měření z laptopu na stejné IP. Všechna měření směrována na server v Brně příp. ve Vídni (žádné rozdíly). Stupnice v Mega bitech (osa y) na grafu vlevo

Spoiler

SpeedHistory.thumb.PNG.e35f1457bf1d6b8d1833748d4ff8b9e3.PNG

Na dalším grafu je ukázka přenosu binárního souboru velikosti 10 GByte ze síťového disku do pc a zpět. Pro zhruba poloviční rychlost uploadu nemám vysvětlení, jindy bývá téměř stejná, jako download. Propady rychlosti při přenosu jsou zřejmě způsobeny dalšími aktivitami PC a routeru. Router je plně osazen: 4x WD disky, 2xPC,1xTV, aktivita hostů nekontrolována...

Spoiler

10G_U-D.PNG.bf2999622841be0e4058571257dbd414.PNG

• router WD MyNet N900 (1xWAN+7xLAN 10/100/1000 Gb ethernet, 802.11b/g/n v obou pásmech)

@sodekcz Taky podezřívám router ve wifi oblasti, nemám ale zcela jednoznačné příznaky. Ty grafy slouží k porovnání, lae jsem lempl a smazal jsem jiné nejednoznačné.

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Peter - kdyby bylo nejhůř a potřeboval bys nějak laborovat, tak pošli SZ. Do Žabin to mám přes kopec, tak bychom se někdy na chvíli odpoledne /v podvečer mohli domluvit, že bych přinesl vlastní router a mohli bychom to zkusit přes kabel porovnat s mým routerem. (myslím tím vyzkoušet router, který mám zapojený za Technicolorem)

Edited by sodekcz
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Problém vyřešen - chyba v routeru!

Děkuji za příspěvky

V ‎4‎.‎3‎.‎2018 at 9:36, sodekcz napsal:

V tom případě by  to mohl být hardwareový problém v routeru. Možná už to má za sebou. Vyhřáté součástky, špatné kondenzátory nebo tak něco. Případně slabý zdroj. Asi se nevyhneš odzkoušení s jiným routerem.

Díky, máte pravdu, chyba je v routeru - "má to za sebou".....

Peter

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Brno, Žabovřesky

No jak je to teda s tim zrychlovanim?? Mam sluzbu Komplet+ + 200+ + Telefon 30 - indivudualni cena se slevou 20 procent a porad mam tech 200. Zadne zrychleni ani po resetu modemu. Jak to tedy vlastne je, kdo dostane 300 a kdo ne?

Tarif: Horizon Komplet 300+. Zařízení: Cihla (čekám na párovací kartu, poté TechniSat DigiCoder ISIO STC + 1x CA modul.

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, Kaon KCF900
  • Praha-Nusle

před 1 hodinou, tomus napsal:

Také mě minulý týden umřel router, stačilo vyměnit napájecí zdroj a router funguje vesele dál.

což by u toho TP-Linku bylo asi problematické, protože má zdroj integrovaný. Takže jedině vyzkoušet nějaký bastl nebo servis s nejistým výsledkem.

Trabi : UPC posílá před zrychlením e-mail. Pokud jsi nedostal, nemáš zrychleno.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Mne tiež rýchlosť nezvýšili. Mal som 300ku a tú z ponuky stiahli tak som myslel že ma preklopia na 500ku a nič  :)  Ale nejako mi to nevadí. Inak donedávna som mal Cisco 3208 a to v pohode dávalo 300-325 Mb/s. 

• Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660
  • Žilina

Asi se to liší případ od případu (nebo jak se příslušný bot vyspí)... 15. ledna došel email s oznámením o navýšení služby internet i ceny (+54,- Kč), od 23. ledna počátek dalšího zúčtovacího období (SIPO) beze změny, změna nastala teprve od dalšího zúč. období, tedy od 23. února. Přitom skutečně dojde ke značnému překopání struktury (i názvů) služeb. Nebo z opačného pohledu - změna byla oznámena s dostatečně velkým předstihem.

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Mě by zajímalo čemu mám věřit. Mam internet 200/20 Když jsem na stránce speedtest.net tak to mam zhruba 70/20, když to ale měřím na stránkách UPC speedtest.dkm.cz tak mám zhruba 217/20 Prostě úplně jiná čísla. Čemu věřit??? Dík za odpověď

• -
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • HD DVR Mediabox
  • Litomyšl

To bude mozna tim, ze na speedtest.net meris na pomalem serveru, zkus si tam rucne prepnout na jiny server, ja merivam na serveru Brno UPC CZ

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

před 4 hodinami, ladcafa@seznam.cz napsal:

Mě by zajímalo čemu mám věřit. Mam internet 200/20 Když jsem na stránce speedtest.net tak to mam zhruba 70/20, když to ale měřím na stránkách UPC speedtest.dkm.cz tak mám zhruba 217/20 Prostě úplně jiná čísla. Čemu věřit??? Dík za odpověď

Spousta webů, které měří rychlost nebo odkud stahujete soubory vám ukáže nižší rychlost. Většina webů má totiž rychlostní limity nebo u nich dochází k rychlostním výkyvům. To proto je běžný jev, že na každém webu stahujete jinou rychlostí nebo vám každý web/server ukazuje jinou rychlost. Jen některé weby vás nechají stahovat vaší skutečnou plnou rychlostí. Vaší skutečnou rychlost si můžete ověřit i v praxi. Zkuste si stáhnout nějaký větší soubor přímo z netu, například google disk příliš neomezuje rychlost stahování nebo stáhněte nějaký office balíček (například LibreOffice) z offciálního webu a zahajte několikanásobné stahování toho samého balíčku. Ve správci úloh uvidíte vaši maximální rychlost kterou vám poskytovatel dovoluje nebo to můžete vidět i přímo v prohlížeči ve stahování, když všechny paralelní stahování sečtete. Jen nezapomínejte 200 Mb = 25MB. Každopádně jsem přesvědčen, že měřák na stránkách UPC ukazuje správné hodnoty, protože skutečnou rychlost internetu není problém si ověřit i jinýma způsobama, třeba právě tím, který jsem vám popsal.

Edited by Patri.k
  • Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Technicolor TC7200, 2x CA modul
  • Česká republika

před 12 hodinami, ladcafa@seznam.cz napsal:

Zkus to tady: https://www.lupa.cz/nastroje/speedmeter/

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov