Přejít na obsah
David - UPC

UPC opět zrychluje internetové připojení

Doporučené příspěvky

Chápu, každý máme jiné potřeby a požadavky. Potřeboval jsem rozšířit obzory. Já zas tak moc nespěchám a netrávím život u filmů. Ani zbytek rodiny si zatím na naši rychost nestěžuje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ja taky netravim u filmu zivot... a prave proto ocenim (a manzelka jakbysmet), kdyz stazeni trva jen par minut... misto toho, abych potreboval zkouknout jeste jeden film behem cekani na stazeni toho hlavniho 😉

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2/28/2019 at 2:57 PM, Farkpoint napsal:

Nechystá UPC nějaké další zvýšení maximální rychlosti? Už je to docela dost dlouho co to zvedli na 500 což je sice krásný ale v dnešní době bych očekával spíše růst rychlosti než její stagnaci 😞

Rychlost nelze zvyšovat do nekonečna aktuálně používaná technologie Docsis 3.0, má své rychlostní limity. V Polsku už zkouší verzi 3.1 a mají tam download 1GBit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

K ED3.1 vede ještě dlouhá cesta, je třeba na to připravit síť, zařízení atd. Nějaké testy v rámci Liberty Global už probíhají. Uvidíme, za jak dlouho se toho dočkáme.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, niekde písali že vraj UPC plánuje do konca roka 2018 Gbit, a nejako nič, mi to príde divné, písali to tušim na žive.sk

A ohľadom využitia rýchlosti...

Myslím si že 500Mbit na sťahovanie filmov je viac ako dobré, ja mám 100Mbit, a mi to úplne stačí, skôr problém je na strane uploadu, sťahujem viacmenej pravidlom 10GB -> 12minút, a kým nesťahuješ 4K filmy s HDR a vo vysokom bitrate tak nech mi nikto nehovori že chce vyššiu rýchlosť ak má 500Mbit.

UPC by sa malo zamerať teraz viac na upload, o 10Mbps na každej tarife plus by neuškodilo, a popravde mi je vyhodnejšia stabilita ako rýchlosť a jej "nekonečné" zvyšovanie.

Mal som česť byť u Košicského providera ktorý poskytuje Gbit, ale už nikdy  v živote, Rýchlosť za cenu stability, a zakaždým čo sa niekde kopalo na sídlisku, a to že často sa kopalo v tej dobe, tak keď nepadol internet tak minimálne to bolo s vysokou odozvou. Providera menovať nebudem, ale kto žije v košiciach, tak určite vie kto poskytuje Gbit už nejakú dobu

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCompal CH7465LG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

já teda když chci používat nějakej větší soubor, tak na něj nechci čekat a už vůbec ne 12 minut 😄
naštěstí většina 1080p filmů má dneska jenom kolem 2 - 3 GB, takže se to dýl jak pár desítek sekund nestahuje (aspoň v případě uloz.to)
rychlost odesílání je u upc daleko smutnější kapitola, ale nedá se nic dělat, nezbejvá než čekat 😞

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Filmy v 4K aj s HDR ( majú obvykle okolo 45-65GB ) sa na programe Internet 500 stiahnu za nejakých cca 30 minút. Tak že nič tragické. Vačší problém vidím v tom že po rozšírení siete sieť nejako v špičkách nestíha. Bežne mávam rýchlosť 300-320. Viem že nemám garantovanú linku ale kedysi tento problém v špičke nebol taký veľký. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCOMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Presne tak, zrejme dosť veľký nárast. Teraz cez víken 300, max 320, viac nedám. Víkendujem na pôvodnom tarife 😄  Tak časom sa to nejako utrase, aspoň doteraz to tak bolo.

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono zavisi aj od okolia, ako je vytazeny tvoj uzol.. cudujem sa, ze este stale maju iba 16 down kanalov (hoci Compal podporuje 24), ked je viac sosacov na jednom uzle, tak jasne, ze rychlost klesa.. a toto je problem aj na pasivnej GPON optike, mnohym uzivatelom Telekom/Orange optiky klesa vyrazne rychlost v spicke.

Osobne som spokojny s 300 MBit, tie idu stale aj v spicke (vecery, vikendy).. skor mi prekaza sprasene 5 GHz pasmo Compalmi, co palia na plne gule a nereguluju vykon! By ma zaujimalo, ako to mohlo prejst cez homologaciu.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zaujímavé je že tento problém som na 300vkovom programe nemal. No a to 5GHz pásmo na Compaloch...mna prekvapilo že štandardne je Compal nadstavený na plný výkon. Kanál ktorý je doporučený využívať vo vnútri budov ( napr. 36 ) som si musel nadstaviť ručne. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 3/1/2019 at 9:23 PM, ApacheSK napsal:

UPC by sa malo zamerať teraz viac na upload, o 10Mbps na každej tarife plus by neuškodilo, a popravde mi je vyhodnejšia stabilita ako rýchlosť a jej "nekonečné" zvyšovanie.

To tady píšu už delší dobu, že jednostranným navýšením rychlosti Down bez adekvátního navýšení Up nám pouze zdražili službu, přičemž využití jen o něco rychlejšího Down je pro mnohé uživatele sporadické.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Upload je limitovany technologiou.. predpokladam, ze az s prichodom plnej implementacie DOCSIS 3.1 (vratane uploadu, vacsina sucasnych instalacii DOCSIS 3.1 je hybridna, t.j. OFDM kanal iba download, upload je stale ako teraz 3.0).

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...