Přejít na obsah
David - UPC

UPC opět zrychluje internetové připojení pro zákazníky

Recommended Posts

Dnes jsem si všiml, že pro Business tarify Internetu jsou nové rychlosti uploadu (30/40/50), tak jsem zvědav s čím se vytasí, abych ze stávajících 240/24 byl převeden na veselejších 240/40. Neprovedl jste už někdo změnu?

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

Zeby navysenie uploadu...postrehol niekto?Nikde o tom ziadna zmienka zo strany upc sk.Od piatku sa pohybuje v rozmedzi od 20-25...doteraz 10.

268.PNG

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

Já místo 300 Mb/s opakovaně měřím cca 260 Mb/s (zkoušen restart, připojení přímo na modem, měření mimo špičku), podle UPC je to v pořádku (prý povolená tolerance - 15% tj jiná než je uvedeno v ceníku). Podivné ovšem je, že před tímto zrychlením jsem měl 240 Mb/s a takovou rychlost jsem mimo špičku prakticky vždy naměřil, proč je ale teď zrychlení tak nepatrné? Jde mi hlavně o to jestli nemám něco špatně nastaveno nebo jestli ten modem 3208 ve skutečném provozu víc neumí?

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízenímodem Compal

Sdílet toto téma

Cisco 3208 mi bez problemu daval 34 - 37 MB/s na tarifu 300+.
Zalezi ale jak to meris - je potreba vzit neco, co opravdu stahuje data v nekolika threadech a hlavne NEZATEZUJE PROCESOR zbytecnymi extra operacemi jako jsou barevne blikajici ukazatele rychlosti apod. Mne se osvedcil JDownloader (a samozrejme stahovani placenym accountem na nejakem uloziti typu UlozTo).
Ty prohlizecove meraky jsou naprd...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Já to ještě rozšířím. Jestli měříte přes Windows, pak je třeba počítat s režijí samotného systému atp. A Cisco 3208 umí "jen" 8 download kanálů a 4 upload kanály. Po výměně za Compal, který umí 16 na 8 by neměl být problém dosahovat deklarovaných hodnot. Pak ještě nezapomínat, že je nutné měřit ve vlastní síti, že Vám solidní operátor většinou nic jiného garantovat nebude ( pro normální služby nikoliv B2B).

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

před 11 hodinami, ludekfilm napsal:

Já místo 300 Mb/s opakovaně měřím cca 260 Mb/s (zkoušen restart, připojení přímo na modem, měření mimo špičku), podle UPC je to v pořádku (prý povolená tolerance - 15% tj jiná než je uvedeno v ceníku). Podivné ovšem je, že před tímto zrychlením jsem měl 240 Mb/s a takovou rychlost jsem mimo špičku prakticky vždy naměřil, proč je ale teď zrychlení tak nepatrné? Jde mi hlavně o to jestli nemám něco špatně nastaveno nebo jestli ten modem 3208 ve skutečném provozu víc neumí?

Mám také modem CISCO 3208 a mám stejné zkušenosti. Při tarifu 240/Mbps jsem tuto rychlost vždy naměřil, potom jsem mněl tarif 200/Mbps a naměřil jsem téměř vždy 200 - 215 a dnes po tarifu 300/Mbps měřím cca. 180 - 190/ Mbps ?!

• lokalitaBrno, Žabovřesky
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníCISCO EPC 3208, CA moduly

Sdílet toto téma

Tak abych doplnil zkusennosti uzivatelu. S mym Cisco 3208 a tarifem 240 jsem meril vzdy cca 200-215/Mbps. Ted s tarifem 300 merim nemlich to same (no o par fousu vic). Pokud tedy Cisco 3208 nezvlada rychlosti 240 a vic, jak tvrdi Marek-26, proc tedy UPC pri vnucovani techto rychlosti nenabidne ferove vymenu tohoto modemu za Compal ci neco jineho? Narovinu rikam, ze me to cele zrychlovani pripada jako neumele maskovane zdrazovani.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízení2x CA modul, modem Cisco

Sdílet toto téma

Já jsem neříkal, že to nezvladá tyto rychlosti. Ale už se to blíží k hranci, co je schopen zvládat. Na Compalu je jednodužší jich dosahovat, protože má více stahovacích kanálů. Jestli máte v pořádku signál, tak já bych si na vašem místě objednal výměnu modemu za Compal. Jestli signál v pořádku nebude, bude tam nějaká ztrátovost, zavolal bych si o servis. Samozřejmě někdo může mít nějaké své důvody, proč Compal nechce a chce si nechat starý LinkSys (pardon Cisco).

Jestliže někdo má Cisco EPC3925 (tedy ten s WiFI), tak ten neuNATuje víc jak cca 150 Mbps, takže plných rychlostí dosahuje jen v bridge módu.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Vyuziju Marku vasich zkusennosti a zeptam se. Mam za svym Cisco 3208 router Turris. Predpokladam tedy, ze modem by mel byt v rezimu bridge. Nikdy jsem ho ale nenastavoval. Je mozne, ze neni takto nastaven? Nebo u tohoto modemu neni co nastavovat? Pripadne jak se do jeho administrace dostat? Diky

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízení2x CA modul, modem Cisco

Sdílet toto téma

Cisco 3208 je pouze modem, nema v sobe router, tzn. neni co nastavovat.
Do administrace se sice da dostat (navody jsou na netu, ja uz si to z hlavy nepamatuju), ale UPC firmware neumozni vubec nic nastavit, takze je vcelku zbytecne tim ztracet cas ;-)

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Nedávno jsem v jiném tématu pátral, jaký přístroj v okolí se hlásí pod SSID UPC123..., výrobce Arris, využívá wifi 802.11 a, n, ac a na čtyřech kanálech v pásmu 5 GHz nabízí maximální rychlost 1300 Mb/s (v pásmu 2,4 GHz jen asi 140 MHz na jednom kanálu). Podle Tomuse se jedná o modem/router Compal, ale podle jiného z mnoha (dvou) názorů jde o HD Media Box (podle Tebou zavedeného a vžitého názvu cihlička). Tak si vyber...

Nicméně, vlastní měření rychlosti přenosu dat je alchymie, která si zaslouží samostatného tématu

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

41 minutes ago, Retiree napsal:

Nedávno jsem v jiném tématu pátral, jaký přístroj v okolí se hlásí pod SSID UPC123...

je to vlastně vcelku sranda, kolik lidí si ani nepřejmenuje vlastní WiFi síť :). Ani bych se nedivil, kdyby to v budoucnu FW jednotlivých zařízení neumožňoval a UPC by to komentovalo slovy, že to uživatelé nepoužívají.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Když se budeme pohybovat v teoretické rovině, tak úplné maximum pro 1 stahovací kanál v normě EuroDOCSIS 3.0 pří šířce kanálu 8MHz (PAL) atd. je 50Mbit/s. Takže při 8 kanálech je to teoretických 400Mbit/s

A cihlička myslím má 8 kanálů (a 4 pro odesílání).

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Je to v pořádku, že UPC nám "smlouvou" zrychlí internet (navýší měsíční platbu), ale ponechá starý pronajatý modem, o kterém ví, že danou rychlost nemůže dosáhnout?

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, Handan CV 5000

Sdílet toto téma

mám Cisco 3208, resetoval jsem ho a pořád 240 jak když střelí, před zrychlením ukazoval to stejné, měřeno samozřejmě v síti UPC na server v Brně

tyhle úrovně ukazuje modem, asi napíšu UPC, protože to vypadá, že změna nastavení spíš neproběhla a jedu pořád na 240

Power Level:  Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 6.6 dBmV 41.4 dB

Channel 2: 4.6 dBmV 40.8 dB

Channel 3: 5.3 dBmV 40.9 dB

Channel 4: 5.7 dBmV 40.8 dB

Channel 5: 5.8 dBmV 40.9 dB

Channel 6: 6.9 dBmV 41.3 dB

Channel 7: 6.8 dBmV 40.9 dB

Channel 8: 6.8 dBmV 41.1 dB

7104702532.png

jj, tak půl hodiny po té co jsem ji napsal na technickou podporu to už šlape, prvně byl krátký výpadek a pak to šlo, takže doporučuji napsat ;)

http://www.speedtest.net/result/7104837439.png

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA moduly, modem CISCO EPC 3208

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku