Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
David - UPC

UPC opět zrychluje internetové připojení pro zákazníky

Recommended Posts

Tak mě to taky přišlo. Zvýšení download z 200 na 300 a zdražení o 56Kč... Kdyby alespoň židáci zvedli taky upload z 20 na 30. Prý inovovali technologie, ale tohle není žádná inovace. 300 download provozovali i dřív, takže to je jen zástupná výmluva pro zdražení.

Problém je, že UPC je v mnoha místech bez konkurence a to jí dovoluje dělat si co chce. Drží většinu zákazníků za koule a vyjednávat retenční cenu můžou jen ti, kteří mohou jít ke konkurenci...

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní

Sdílet toto téma

Přišlo mě z UPC upozornění, že mě zvyšují rychlost internetu z 200 na 300. Tak nějak automaticky mě to zvyšují, bez mého názoru a slušného optání, zda to potřebuji, nebo nikoli. Tak nějak si tam v UPC zahráli na někoho, kdo ví lépe než já, co je pro mě dobré a co nikoli. Také mě upozornili, že se mě zvyšuje měsíční vyúčtování o 36.-Kč. Ta částka mě samozřejmě nezabije. Ale ten princip, ta slušnost ..... to tyhle firmy neznají. Oznámili mě také, že se tím mění (jednostranně samozřejmě) podmínky věrnostního období. A že to můžu do určitého data zrušit. Což je malinko problém, protože zrušením vypovídám onu dohodu - věrnostní období a tím pádem se vše mění. Nutno kajícně podotknout, že v můj neprospěch. To je prekérní situace.

Slušné firmy to provozují tak, že se vás optají, zda službu chcete, nebo nikoli. Např. banky vám zašlou dopis, kde je vyplněný formulář (chybí mu pouze váš podpis) a odpovědní obálka a je pouze na vás, zda novou službu chcete (pošlete podepsaný formulář), nebo nechcete (nepošlete nic a nijak nereagujete). Rozhodně všem klientům automaticky nic nezvyšují z dodatkem, že vy se máte pak nějak postarat o to, zda si to přejete, či nikoli. Pojišťovny to, tuším, dělají také tak - nejdříve se zeptají a až po vašem názoru a souhlasu konají.

Takže - skutečně nejde o těch 36.-Kč jednou za měsíc., ale o princip a slušnost. Tyhle atributy nelze jenom napsat do dopisu (jak si vás nesmírně váží a tak podobně), ale fyzicky je uplatnit. To je u české UPC zatím dost problém.

upcinet.jpg

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

@Ivo Mašek Tu skor ide o to, ze UPC tu tvoju doterajsiu sluzbu - 200 uz neponukaju (v ponuke maju 50, 150, 300 a 500). Ked poistovne alebo banky rusia produkt, tak ti ho jednoducho nemozu dalej poskytovat. Tiez ti ponuknu nejaky podobny (a ano pravdepodobne tiez s vyssou cenou, lebo ten novy produkt je samozrejme kvalitnejsi) a ak s tym nesuhlasis, tak mozes zmluvu zrusit. V tom vobec nie je UPC nejake ine alebo zvlastne.

• lokalitaBA Raca
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCompal, CAM Smit, Kaon SA700, SA900

Sdílet toto téma

5 minutes ago, black13 napsal:

Ked poistovne alebo banky rusia produkt, tak ti ho jednoducho nemozu dalej poskytovat.

Neni to tak.
U bank, mobilnich operatoru, apod. je to tak, ze sice od urciteho data uz nektery produkt (tarif, apod.) nelze ziskat, ale klienti se starym produktem (tarifem, apod.) jedou porad dal jako dosud.
Viz napr. https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/ceniky - je tam jasne videt cenik "jiz nenabizenych produktu", podkle ktereho jedou 'stari' klienti se 'starymi' sluzbami/produkty.

image.png

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

29 minutes ago, black13 napsal:

@Ivo Mašek Tu skor ide o to, ze UPC tu tvoju doterajsiu sluzbu - 200 uz neponukaju (v ponuke maju 50, 150, 300 a 500). Ked poistovne alebo banky rusia produkt, tak ti ho jednoducho nemozu dalej poskytovat. Tiez ti ponuknu nejaky podobny (a ano pravdepodobne tiez s vyssou cenou, lebo ten novy produkt je samozrejme kvalitnejsi) a ak s tym nesuhlasis, tak mozes zmluvu zrusit. V tom vobec nie je UPC nejake ine alebo zvlastne.

Přečti si pořádně, co jsem psal. Jinak se budeme bavit: já o hruškách, ty o jabkách.

Samozřejmě že je možnost službu zrušit. V mém případě by se jednalo o zrušení "věrnostní" dohody. Což je právě ta prekérní situace. Protože já od UPC beru komplet všechny balíčky. Jinak řečeno - úplně všechny TV a R stanice, co UPC nabízí. Za velmi lukrativní cenu (nebudu ji tu uvádět). Kdybych to všechno měl platit bez oné "smluvní" dohody, tak by to prostě nebylo možné - hodně velký zásah do rodinného rozpočtu. Ta cena by byla diametrálně jinde.

Navíc, já už od roku 1998 využívám internetových služeb od firmy GRAPE. Ten internet od UPC je vlastně takový dodatek ke službě a set-top-boxu., na čemž jsme se někdy před 3 lety s renetčním oddělením dohodli. Moje a synovo  PC jede na pevnou linku inetu GRAPE. Notebook mé paní také jede na inetu GRAPE. Pouze syn používá wifinu od UPC na svém mobilu., a já občas na svém notebooku pevnou linku UPC z "cihličky".

Já tu věrnostní smlouvu kvůli 36 korunám rušit nebudu. Protože v konečném závěru by mě to přišlo hodně dost draho.

A ještě k tomu něco málo. Když různé firmy ruší nějakou službu a nahrazují ji jinou, tak to svým klientům oznámí a předem jim sdělí, jaké mají jiné možnosti a jakou možnost si přejí. Holt zase některé firmy ti rovnou dají tu jinou službu, rovnou ti oznámí, že tu vyšší cenu ti naúčtují ..... a neptají se tě a nesdělují ti, jaké jiné možnosti klient má. Klienta postaví před hotovou věc .

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Sdílet toto téma

Jak to, že někdo má navýšení z 200 na 300 za 36,-Kč a jiný za 56,-Kč!?! To se mi hodně nelíbí. To je jako jít do prodejny a tam vám rohlík prodají za 5, ale tomu za vámi jen za 2... 

Upraveno uživatelem randomofamber
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

4 minutes ago, Marek-26 napsal:

A znáte všechny proměnné? Jaké byly původní částky atd.?

Jaké proměnné? Co mě je po původních částkách? Oběma zákazníkům provádějí technické vylepšení stejného ražení a tedy by ono zlepšení mělo stát stejně... Píší, že se kromě ceny a navýšení o 100 nic jiného nemění, takže nevím, proč bych měl za navýšení o 100 platit víc než někdo jiný, který má také navýšení o 100...

Upraveno uživatelem randomofamber
  • lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Kvuli vyse uvedenemu zdrazovani, jsem se rozhodl od UPC odejit. Jak se v tomto pripade pise vypoved, resp. k jakemu datu ji muzu napsat. V mailu od UPC mam pouze uvedeno, ze muzu smlouvu bez sankci ukoncit a to nejpozdeji k 15.2.2018.

• lokalitaBrandys nad Labem
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Před hodinou, pavlli napsal:

Kvuli vyse uvedenemu zdrazovani, jsem se rozhodl od UPC odejit. Jak se v tomto pripade pise vypoved, resp. k jakemu datu ji muzu napsat. V mailu od UPC mam pouze uvedeno, ze muzu smlouvu bez sankci ukoncit a to nejpozdeji k 15.2.2018.

Zkusil bych zavolat na UPC, je možné že se nakonec dohodnete na lepší ceně. 

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

To uz jsem absolvoval, dohodnout se nechteji. Samozrejme predpokladam, ze az podam vypoved, tak se najednou ozve retencni oddeleni a nejaka dohoda mozna bude. Ale na to uz jim asi kaslu. Vzhledem k tomu, ze jako novy zakaznik bych u nich dostal lepsi cenu za stejne sluzby, nez jak to mam ted, tak jdu jinam, kde si budou dlouholetejch zakazniku vazit.

• internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Když musíš tak musíš, koukám co máš za nabídku ,kámoš má O2 ,net 20  a televizi má tu střední nabídku to je obdoba toho co máš ty od UPC a platí 900kč a jak mi říkal tam žádný vyjednávání ceny není...

• lokalitaLiberec
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • zařízeníCA modul 3x + 802.11 ac Wi-Fi

Sdílet toto téma

Pavlli ještě bych nad tím popřemýšlel UPC 150/10 459 Kč plus pronájem zařízení. O2 20/2 499 Kč plus koupit zařízení. A jestli u tebe časem vznikne opravdová konkurence pro UPC dají 200 Kč slevu.

A ještě jsem zapomněl. Přesně jak píše Honza333, O2 ti žádnou slevu nedá, odešel jsem od nich kvůli pomalému internetu a uvažoval, že s TV kvůli O2TV Tenis zůstanu, ale za plnou nabídku bych platil 849 Kč, tak jsem odešel k UPC i s televizí. Já osobně neznám lepší nabídku než má UPC, ale uznávám, že třeba jsi v dosahu něčeho lepšího.

• lokalitaLitomyšl
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet

Sdílet toto téma

Je to přesně tak jak říkáš, nechci by to vypadalo jako lezení do p..... UPC ale, je to smutny, asi lepší neseženeš. Samozřejmě dneska 100net už nabízí spousta firem nevím jak u vás ale jsem z Liberce tady ano. Kombinace s TV ale není nikde tak výhodná.

• lokalitaLiberec
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • zařízeníCA modul 3x + 802.11 ac Wi-Fi

Sdílet toto téma

No u nas uz prave konkurence je. Takze budu mit +- stejny balicek TV (je to IPTV, kterou lze sledovat pouze v ramci site, to je asi jedina nevyhoda oproti TV od UPC) a k tomu 1Gbit net, a to za stejnou cenu jakou jsem mel doted u UPC

• internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Jeste abych se vratil k puvodnimu dotazu. K jakemu datu se v tomto pripade dela vypoved? Bude to k tomu 15.2.2018? V informacnim mailu od UPC bylo, ze vypoved musi byt odeslana nejpozdeji 15.2.2018. Ve vseobecnych podminkach se zase pise toto:

Citovat

2.5.3. Pokud UPC změní náležitosti Smlouvy, u kterých to vyžaduje zákon, oznámíme Vám to minimálně 1 měsíc předem stejnou formou, jakou jste zvolili pro zasílání vyúčtování. Pokud byste s takovou změnou nesouhlasili, máte možnost ukončit Smlouvu ke dni, kdy se mají podmínky Smlouvy změnit. O tom, že s novými podmínkami Smlouvy nesouhlasíte, nás ale prosím písemně informujte alespoň 15 dnů před plánovanou změnou, abychom stihli tento požadavek technicky zpracovat a Smlouvu ukončit.

Takze je asi nejjistejsi poslat vypoved do konce mesice? A ted datum ukonceni bude tedy 15.2.2018, protoze v tomhle pripade neplati vypovedni lhuta 30 dni?

• internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

V tomto případě se nejedná a klasickou jednostrannou výpověď s výpovědní lhůtou, ale neakceptace nových podmínek a ukončení je tím pádem dohodou obou smluvních stran.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel