Jump to content

T-Mobile Austria koupil UPC v Rakousku


Recommended Posts

Rakouský mobilní operátor T-Mobile Austria, dceřiná společnost německé telco Deutsche Telekom, převezme UPC Rakousko, země největšího kabelového operátora, zhruba 1,9 miliardy EUR z mateřské společnosti Liberty Global.

Díky akvizici získá silnou oporu na trhu pevné linky T-Mobile Austria, aby mu umožnily nabízet čtyřnásobný hrát produkty svým zákazníkům: TV, internet, pevné telefonní linky a mobilní služby. Tento krok bude také dát Rakouska druhý největší mobilní operátor schopen větší konkurenci s lídrem trhu A1 Telekom Austria.

"S touto akvizicí Deutsche Telekom podniká další významný krok k realizaci naší strategie, aby se stala plně konvergentních operátor v naší evropské stopy. Získaná kabelová síť bude perfektní zápas s naší moderní mobilní sítě. To umožní zákazníkům využít rozšířené působnosti služeb s pevnou a mobilní nabídky z jednoho zdroje. "Vidíme značný potenciál pro urychlení růstu na rakouském trhu," řekl Srini Marián, člen představenstva Deutsche Telekom pro Evropu.

Mike hranolky, generální ředitel společnosti Liberty Global, řekl: "Tato transakce zdůrazňuje strategické a finanční hodnotu naší bohaté na vlákniny sítí rychle sbíhající světě a synergií v pevných a mobilních fúze. Fungovaly v Rakousku více než 20 let a jsou nesmírně hrdí na trhu vedoucí pozici, kterou jsme vybudovali v digitální video a superrychlé širokopásmové připojení."

"Těšíme, věříme, že kombinace UPC Rakouska a T-Mobile Austria poskytne celostátním měřítku konkurovat větším společnostem jako A1 a rezidenční a obchodní spotřebitelům poskytnout služby nejvyšší kvality za nejlepší cenu "si hranolky." Soustředit se na vytváření hodnoty pro naše akcionáře a jsou spokojeni s prémiové ocenění jsou zařazeny do jedné z našich menších provozních trhů."

Eric Tveter, generální ředitel Central Europe Liberty Global, řekl: "fúze UPC Rakouska a T-Mobile je jedním z největších obchodů v Rakousku v posledních 10 letech. Nákupní cena nabízená společností T-Mobile jasně zdůrazňuje, že UPC Rakouska vysokou úroveň odbornosti na rakouském trhu. V návaznosti na dohodu T-Mobile bude spoléhat na nejmocnější datové infrastruktury v zemi Rakousko UPC. Nová mega-player pro pevné a mobilní telefonie vytvoří, jiskření nové dynamiku vývoje na trhu."

Sloučená společnost bude mít přibližně 6,7 milionů příjmů výrobních jednotek (Q3 2017) včetně mobilních zákazníků T-Mobile Austria 5,2 milionu. UPC Rakousko pokrývá 36 % rakouských domácností, hlavně v městských oblastech. Na 30 září 2017 UPC rakouské sítě předán 1,4 milionu domácností a sloužil 654,000 zákazníci, kteří podepsali 513,000 širokopásmové připojení, 468,000 video a 450 000 hlasové služby. Součet výnosů obou společností se očekává, že dosáhnou 1,2 miliardy EUR v roce 2017 na základě proforma výpočtů.

Prodejní cena ve výši 1,9 miliardy EUR představuje násobek téměř 11 x UPC Rakouska odhadované 2017 upravena segmentu provozní cash flow, jak jsou obvykle definovány Liberty Global, nebo přibližně 34 x UPC rakouského odhadované 2017 zdarma peněžní tok z provozní činnosti.

Peněžní hodnota synergie částek na 0,8 miliard EUR po náklady na integraci, podle Deutsche Telekom, představující příležitosti vytvoření smysluplné hodnoty. Zvýšení efektivnosti nákladů a investic se očekává, že 80 % synergií, například v oblastech jako je a síťové operace.

Liberty Global souhlasil poskytnout určité přechodné služby po dobu až čtyř let. Tyto služby zahrnují sítě a informační technologie související funkce. Roční náklady budou záviset na skutečné úrovni služeb vyžadovaných T-Mobile Austria. Liberty Global také umožní T-Mobile Austria používat značku UPC pro přechodné období až do tří let.

Transakce, která je stále podléhá schválení orgány pro hospodářskou soutěž, se očekává, že společnosti zapojené k rozhodnutí ukončit v druhé polovině roku 2018.

Prodej UPC Rakousko nepřijde jako překvapení, protože tam byly zvěsti o Liberty Global zkoumání prodej dceřiných kabel ve Švýcarsku a Rakousku od listopadu 2017. Tento krok by mohla připravit půdu pro rozsáhlé sloučení Liberty Global a Vodafone, scénář odvětví byla spekulace o roky.

https://www.broadbandtvnews.com/2017/12/22/t-mobile-austria-to-acquire-upc-austria-from-liberty-global/

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • HD Mediabox ,CA modul ,Vodafone Station:
  • -
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...