Přejít na obsah
graver

rychlost Brno-Kr.Pole

Doporučené příspěvky

Návštěvník

podle vsech dosavdnich reakci lidi z Brna to vypada, ze je to takhle ted nastaveny....schvalne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

Coz je samozrejme nesmysl, nastaveni je pro vsechny zakazniky stejne, je jedno z jakeho jsou mesta.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník
Kdo jste z této lokality, prosím o zkušenost s rychlostí v posledních týdnech. Od "optimalizace" 18. a 23.5. mám rychlost cca. 10% pod nominálem v obou směrech (Turbo 1M).

díky všem

john

potvrzuji tuto lokalitu, T2000 jede kolem 4.4 - 4.6Mbps

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník
Coz je samozrejme nesmysl, nastaveni je pro vsechny zakazniky stejne, je jedno z jakeho jsou mesta.

ale...jsem myslel, ze nastaveni je na modemu...tudiz muzou klidne vsechny modemy dane lokality (Brno) dat trochu niz, ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, je to tak! Všechny CM můžou mít stejně nastavenou rychlost. Kvuli změně technologii, jež zprostředkovávají provoz datových služeb, je toto globální mírné snížení rychlosti možné.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Snížení o 10% bych nenazýval mírné (nehledě na to, že jsem od té doby opakovaně naměřil i hodnoty kolem 700 kbps).

No, dokud nebude v lokalitě rozumná konkurence, bude se ke mně holt Karneval chovat tak, jak se chová... Jediná další alternativa je tady ADSL.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

1. Nevím, z čeho usuzuješ, že vykřikuju.

2. Ano, pojem "agregace" se dostal už i k nám na dědinu.

3. Psal jsem, že ADSL je jediná alternativa v mé lokalitě (bohužel), ne že o ní uvažuju.

Zkus nepsat rychleji, než myslíš :roll:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

podle tvého "stylu" vyjádření, jsem usoudil, že se hodláš přestěhovat na "konkurenční" ADSL.

Tím "výkřikem" jsem chtěl zahnat to, aby se agregace stala i na Karnevalu ... díky bohu, že to neni.

Přemýšlím většinou rychleji než píši.

Samozřejmě sem se Tě nechtěl nikterak dotknout, takže jestli ti to způsobilo nějakou újmu, tak se veřejně omlouvám :oops:

Easy + UploadBooster (4096/512) konečně bez FUP

PilsFree na optice. To je teprve Internet :D

266196918.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

>podle tvého "stylu" vyjádření, jsem usoudil, že se hodláš přestěhovat na "konkurenční" ADSL.

...jsem si všiml :wink:

>Tím "výkřikem" jsem chtěl zahnat to, aby se agregace stala i na Karnevalu ... díky bohu, že to neni.

Nestraš :!:

Přemýšlím většinou rychleji než píši.

Toho "většinou" si vážím (nic ve zlým) :D

>Samozřejmě sem se Tě nechtěl nikterak dotknout, takže jestli ti to způsobilo nějakou újmu, tak se veřejně omlouvám

jednu noc jsem probrečel, ale už je to dobrý :lol:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dj.kure : jsi si skutecne 100% jistej tim, ze Karneval zadnou agretaci neuplatnuje ? Ale uplatnuje.... Akorat proste neni pevne dana. Ale proto maj datovy limity, aby se neprojevovala. Kdyby VSICHNI zacli v jednu chvili neco tahat, tak ver, ze to nepojede jak ma. U ADSL se agregace taky prevazne neprojevuje. ADSL jsem nejakou delsi dobu mel a nejak si nepamatuju ze bych mel problemy s agregaci, s vyjimkou zacatku ADSL kdy ji jakoby "zapli". Ale to uz je nakej rok zpatky. Kazdopadne ROZHODNE bych se ADSL neobaval kvuli pojmu "agregace". Zhodnotil bych skutecny rychlosti (to ze to nejede na 100% a prakticky maximum je o neco nizsi NENI zpusobeno agregaci), cenu a datovej limit. tot vse.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Ty pojmy mají kromě technického výkladu taky komerční obsah. Karneval nemá agreagci - prohlašuje, že nemá. Pokud jde o rychlost, tak jsem v průběhu své komunikace s Karnevalboys pochopil, že nominál je pojem, který se pěkně vyjímá na nějakých promodokumentech - de facto, jak mi bylo vysvětleno (de iure by to mohlo být jinak), bych hov*o nadělal, i kdybych místo na nominálu byl na garantované rychlosti pořád. Takže jsem permanentně nějakých 7-10% pod nominálem a je vymalováno.

U ADSL pak je agregace komerčně deklarovaná.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pinguin : Ale jasne ze ma, akorat o ni nepise. Neni to zadny pevne stanoveny cislo. Muze se tomu rikat jakkoliv, agregace, sdileni, jak je libo, kazdopadne kdyby vsichni tahali tak urcite nebudou rychlosti ani na tech puvodnich pred zrychlovanim. To by ta cena byla trochu jinde. Pocita se proste s tim ze sou datovy limity a kazdej svuj limit prososa jindy, a sance ze by vsichni zacli tahat zaroven je tim padem skoro nulova.

Vzdyt to delaj i leckteri wifi poskytovatele.... je to zalozeny na tom ze proste kdyz zacne byt treba vic konektivity tak se proste prikoupi. (popr. upravi cena ale to sou dalsi veci s tim souvisejici) Ale rozhodne to neni tak ze by tam mel kazdej kdykoliv "rezervovanou" tu "svoji" rychlost (podivej se ceny za 1:1 garantovany pripojeni, uvidis rozdil) A muze prave dojit na to ze kdyz se shodou nahod najde vic lidi kteri neco tahaj tak se to mirne zpomali. Uz to je vlastne projev jakysi "agregace".

(A jak uz sem psal, to ze to jede par procent pod nominalni rychlosti neni zpusobeno zadnou formou sdileni atd, jelo by to tak uplne stejne i kdyby si byl na cely siti Karnevalu sam)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...