Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Klacek

DNS - UPC.CZ

Recommended Posts

Dobrý den, zajímá mě kdy opravíte chybu pokud používám dns nic.cz tak přestane fungovat na setobox jak zpětné schlédnutí tak i videotéka. Dns Upc nepoužívám jelikož blokuje prostřednictvým svých dns přístup k některým hazardním webům. Pokud službu neopravíte obrátime se na Čtu a budeme uvažovat k odchodu k O2 sice si rychostně pohoršíme, ale ne zase tolik 100/10. Doufám, že se mě dostane kladné odpovědi.

• lokalitaVsetín
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníHD Mediabox, CA modul, CA modul, Compal

Sdílet toto téma

Ale má pokud máte modem v bridge a použijete jiné DNS ( já používám dns nic.cz https://www.nic.cz/odvr/ )   přestane na setoboxu fungovat jak videotéka tak i zpětné zhlédnutí. Řešil jsem to několikrát z tech. podporou a vždycky mě místo řešení bylo doporučeno ať do modemu, který je v bridge zapojím setobox. Bohužel toto řešení funguje tak max 30 minut a potom setobox ztratí připojení a musí se resetovat.

• lokalitaVsetín
  • telefonBusiness EU

Sdílet toto téma

Tak asi mám za modemem firewall (Zywall). Jen tak mimochodem na Compalu nejdou nastavit vlastní dns ani když je v režimu router a to už je fakt síla.:D:D

• lokalitaVsetín
  • telefonBusiness EU

Sdílet toto téma

před 9 hodinami, Klacek napsal:

Dobrý den, zajímá mě kdy opravíte chybu pokud používám dns nic.cz tak přestane fungovat na setobox jak zpětné schlédnutí tak i videotéka. Dns Upc nepoužívám jelikož blokuje prostřednictvým svých dns přístup k některým hazardním webům. Pokud službu neopravíte obrátime se na Čtu a budeme uvažovat k odchodu k O2 sice si rychostně pohoršíme, ale ne zase tolik 100/10. Doufám, že se mě dostane kladné odpovědi.

Nemohu pochopit jak si ještě dnešní době může UPC dovolit blokovat  prostřednictvým svých dns přístupem nějaké stránky a podobně to se vrátil opět převlečený bolševik nebo co

• lokalitaTeplice-Prosetice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Hm tak já mám celou dobu nastaveno Google mají adresy 8.8.8.8 a 8.8.4.4. proto sem žádné blokace nepozoroval používám léta Advanced SystemCare 11 pro kde mám tohle nastaveno

• lokalitaTeplice-Prosetice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Já to vím, proto používám jiné dns Dude,, ale pokud dobře čteš tak si stěžuji, že pokud máš nastaveny jiné dns tak nefunguje videotéka a zpětné přehrávání na setoboxu a tvrzení nějakého ocase z Upc, že to není placeno není pravda. Konkrétně u našeho tarifu je služba nabízena v rámci balíčku a nejde  vyjmout.  Platit cca. 1600 korun za balíček u kterého funguje jen část se mě nechce. S technikama se už bavit nebudu, mají to nahlášeno. Pokud služba nebude od ledna fungovat jak má a to i z jiným dns, dám výpověď a jdeme k O2. Pokud UPC vystaví sankci tak si budeme stěžovat na ČTU. Není možné nabízet něco jako celek bez možnosti volby a potom tvrdit, že je služba jen tak k tarifu. Koupite si auto a nepojedou vám stěrače a někdo vám řekne, že motorek na stěrač je pouze doplněk za který neplatíte - trochu trapné ne.

• lokalitaVsetín
  • telefonBusiness EU

Sdílet toto téma

vpa    9

Nevím, jak to mají nastavené, ale dokážu si představit že uvnitř sítě UPC to jde na jiné adresy než vně. Jiné DNS tedy může dávat jiné adresy, které jsou zevnitř sítě UPC nedostupné. Obávám se, že případná stížnost nemůže dopadnout úspěšně. Nevím, jak je to u O2, jak to mají nastavené a jak to bude fungovat ve Vaší situaci, a obávám se, že vzhledem k chystaným úpravám regulace v rámci EU, které úspěšně potichu procházejí hlasováním, to bude v nedaleké budoucnu výrazně horší.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

No mě je to taky jasné, že se jená o adresu kterou cizí dns vyhodí, ale technikům to vysvětlit nejde náprava žádná a faktura tento měsíc za celý balík 1774 kč tak toto si zase já líbit nenechám. Zajímavé je pokud vypnu připojení UPC a nechám běžet na firewallu jen záložní připojení LTE O2 tak vše jede i setobox.Sice si u netu konkrétně O2 pohorším na 100/10 ale budu mít IPV6 sice privátní ipv4, ale ta zase není tak důležitá protože ipv4 tu nebude věčně. Net pojede pokud máte dobrou UPS i bez proudu (UPC jed cca 8minut než jim někde dojde baterka)  Známému jelo teď VDSL bez napájení 48 hodin co byl u nich vypnutý proud po větru. No a další věc O2 vypadlo zpětné přehrávání naposled v únoru 2017. Pokud nechcou platit za služby není problém službu ukončit a platit někomu jinému.

• lokalitaVsetín
  • telefonBusiness EU

Sdílet toto téma

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude, kedze mne to funguje normalne. STB mam totiz oddelene do samostatnej siete a dhcp-ckom im posielam momentalne DNS od Googlu a vsetko funguje naozaj normalne.

• lokalitaChomutov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem TC7200, HD Mediabox 2x

Sdílet toto téma

29 minutes ago, Dadko napsal:

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude,

Tak aby byl test relevantni, tak to zkus jeste s CZ.NIC DNS (https://www.nic.cz/odvr/), jako to ma Klacek.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

@Evzen no, myslim si, ze servery Googlu su dost nezavisle a dost mimo strukturu UPC, aby zodpovedali tomu, ze UPC servery su v poriadku a vracaju adresy tak ako maju. Ak by som totiz otestoval este so servermi CZ.NIC mohlo by sa prist na to, ze problem nie je na strane UPC, ale prave na strane CZ.NIC a uprimne, nechce sa mi riesit problemy cudzieho poskytovatela verejnych DNS. Na strane @Klacek by som teda najprv este otestoval ine DNS a az potom sa stazoval, ze nejaka sluzba nefunguje spravne. Nemyslis?

• lokalitaChomutov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

No delejte si, kluci, co chcete... ;)
Ja jen upozornuju na to, ze pokud chces neco testovat, tak to musis delat za stejnych podminek. Jinak mluvite jeden o koze a druhej o voze...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

No vies, v pripade, ze sa na niekoho stazujem, ako som sa stazoval na ZZ som najprv fakt otestoval, ze nie je chyba u mna. Kontroloval som dostupnost serverov a podobne. Ked Klacek len nieco nastavi a neotestuje vsetko uplne (DNS serverov verejnych je viac nez len CZ.NIC), preco by mal niekto tuto vec testovat za neho? Ja len som to skusil a zistil som,ze so servermi Googlu vsetko funguje normalne. Nie som technik UPC, ani nic podobneho. Uz takto som spravil nieco naviac co som ani vobec nemusel, nie? :)

• lokalitaChomutov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Kua to je zase "duchaplna" diskuse... :(
Tak proc jsi teda vubec neco zkousel, kdyz se ti vlastne ani nechtelo?
Proste jen rikam, ze kdyz uz se do neceho pustis, tak to musis udelat smysluplne, jinak srovnavas hrusky s jabkama.

Koncim z me strany jakoukoli dalsi "plodnou" diskusi na toto tema.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

@Evzen zaujimalo ma to totiz ako spravcu siete a technika IT, ci je to naozaj chyba na strane UPC a preto som skusil nastavit tie servery Googlu. Neporovnavam jablka a hrusky, nakolko podla tvrdenia Klacek je totiz vraj sluzba nefunkcna pri nastaveni inych serverov nez UPC, coz sa mi podarilo vyvratit a sluzba so servermi Googlu funguje normalne. Ja neviem ako presne to Klacek ma nastavene a zaujimalo ma ci naozaj je sa sluzba natolko rozbita, ze z inymi servermi nefunguje. Navyse, nepotrebujem doma od polovicky pocuvat, ze to zase nefunguje a aj preto som zvolil servery Googlu, ktore su dostatocne doverne. Nechcem rozputavat ziadnu flame diskusiu na toto tema.

• lokalitaChomutov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

před 4 hodinami, Dadko napsal:

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude, kedze mne to funguje normalne. STB mam totiz oddelene do samostatnej siete a dhcp-ckom im posielam momentalne DNS od Googlu a vsetko funguje naozaj normalne.

Ale já dns google nechci. Používím dns nic.cz 217.31.204.130, 193.29.206.206. A problém je  u upc protože to upc tachnik sám přiznal že nekde to funguje a někde ne. A dnes nejde telefon tak O2 pevná nikdy nevypadla (co pamatuji). A kompenzaci nikdo ani slovo. Omluvu na stránkách nepotřebuji. Já předpokládám že máte kokoti zálohy. Co je to za jednání nefunguje a hotovo!!!!!!!!

Upraveno uživatelem Klacek
  • lokalitaVsetín
  • telefonBusiness EU

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku