Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Ex

Neustálé výpadky Brno

Recommended Posts

Návštěvník   
Návštěvník

DHCP klient se dotazuje na prodlužování lease zhruba v polovině doby pronájmu adresy. DHCP z UPC dává dobu pronájmu zhruba ke 3 hodinám, takže když po startu kolem 11:07 začal kolem 12:27 klient (po 1h30m = polovina doby) žádat o prodloužení (dhclient: DHCPREQUEST on eth1 to 10.195.96.1 port 67), tak onen DHCP server tvrdošíjně odmítal a zapíral se až do cca 14:10, kdy koněčně milostivě prodloužil adresu (dhclient: DHCPACK from 10.195.96.1)... Prostě je v tom nějaký zádrhel u UPC...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak už asi tuším, co mají páni odborníci zprasené na tom DHCP u UPC.

Při nahození síťového rozhraní se DHCP klient dotazuje vlastně broadcastem 255.255.255.255 na port 67, což funguje a dotaz projde na DHCP server.

Ten odpoví (kupodivu z interního rozsahu 10.0.0.0/8, konkrétně u mne běží na

Takže úvodní fáze projde

dhclient: DHCPREQUEST on eth1 to 255.255.255.255 port 67

dhclient: DHCPACK from 10.195.96.1

dhclient: bound to 84.x.x.x -- renewal in 7398 seconds. (tj. 2h a 3min 20sec)

Jenže pak uplyne polovina doby pronájmu (lease) a dostaneme se na obrázku k bodu T1 a tady nastává průser, neb DHCP klient se snaží již komunikovat přímo s DHCP serverem, který mu adresu poslal a ten právě nereaguje (buď mají po cestě blbě nastavené routování pro tu 10.x.x.x adresu, která se správně ani veřejně routovat nemá a nejbližší gateway/router má takový paket zahodit a nebo nějaké blbé pravidlo ve firewalu). Takže DHCP klient začne šílet a posílá postupně stále častějí žádosti o obnovení

dhclient: DHCPREQUEST on eth1 to 10.195.96.1 port 67

jenže neúspěšně, obvykle se mu to nepodaří (výjimečně jak kdy to těsně před koncem přece jen projde) a tak přidělené IP se rozpadne a síť přestane fungovat.

No a tak potom musí přijít ruční (či automatickým scriptem provedený) restart rozhraní, aby se poslal opět všesměrový broadcast a bylo zase na další 2 či 3 hodinky vystaráno...

dhclient: DHCPREQUEST on eth1 to 255.255.255.255 port 67

No a jelikož je pátek a technici šli už domů, tak t ov tomhle bordelu zůstane nejspíš celý víkend...

Jak DHCP funguje:

http://www.garykessler.net/library/images/dhcp_fig2.gif

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Opravdu... problém je ještě zapeklitější, než jsem myslel. Původně jsem si myslel, že problém stačí vyřešit tím, že DHCP klient releasne adresu a hned si ji znovu leasne (kill -SIGUSR2 `pidof udhcpc`; kill -SIGUSR1 `pidof udhcpc`), ale nestačí to, je třeba killnout a znovu nastartovat DHCP klient

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Poslední výpadek - log z modemu:

Sat Aug 23 19:59:18 2008 Notice (6) TLV-11 - unrecognized OID

Sdílet toto téma

Jj já jsem taky měl docela velké problémy, sice jsem napsal, že vše je OK, ale vydrželo to necelou půlhodinu, taky router nebyl schopen pobrat správně DHCP.

Zajímalo by mě co se dělo?

Zvláštní, nikdy o ničem takovém nedají vědět dopředu, přitom by stačilo to dát na UPC live, nebo na stránky, ale je pravda, že to by nebylo UPC, kdyby nás informovalo :))

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

ahoj,

mozna mam pro ty z vas, kteri maji pevnou IP od UPC radu

nastavte si pevnou ip, kterou jste doposud ziskavali z DHCP, natvrdo v konfiguraci + nastavte DNS a routy

s tim me to funguje bez problemu a cele upc DHCP me muze skrabat na zadech.

plati to vsak jen pro ty co maji zakoupenou pevnou IP u dynamickych to asi nebude fungovat

fungovalo me to za doby karnevalu a ted taky, ziskavani z DHCP jsem musel nastavit po slouceni karnevalu a upc a to s velkou nechuti a po velkem povyku od techniku upc

no ted to muzou zase zkusit, myslim ze ctu uz se pripravuje na kraval, kterej jsem pripravenej spustit :o)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak jich mám plné zuby , téměř hodinu mi trvalo se probojovat k někomu kdo mi zvedne telefon, pak další čekání na přepojení na opravdového technika.

Nicméně ani po detailním vysvětlení v čem je problém, se nezmohl na nic jiného než na hlášku ve stylu jste jediný kdo má problém, maximálně vám můžu poslat technika.

Po troše nátlaku přiznal že takový problém jako máme sice měli ale před 6 dny to opravili.

Jediná mast kterou jsem viděl na tenhle problém byla pevná IP, alespoň do doby než to opraví. Po půl hoďce mi volal zpět že ani tu pevnou IP mě dát nemůže a že volal na podporu sítě a ti že o problému vědí WTF ? Ale že mi s tí memůže pomoct.

Sdílet toto téma

Poslední týden je to s UPC celkem zajímavé. Během noci obvykle několikrát vypadne konektivita (jen vnější z UPC ven, obvykle zůstane modem on-line a lze se dostat na IP routerů na cestě po síti UPC).

A dnes v Brně (oblast Kr.Pole) cca 30min. výpadek (od cca 9:50 do 10:35) kdy postupně umřela i konektivita na nejbližší router a nakonec se restartoval i samotný kabelový router, když ztratil signál.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Poslední týden je to s UPC celkem zajímavé. Během noci obvykle několikrát vypadne konektivita (jen vnější z UPC ven, obvykle zůstane modem on-line a lze se dostat na IP routerů na cestě po síti UPC).

A dnes v Brně (oblast Kr.Pole) cca 30min. výpadek (od cca 9:50 do 10:35) kdy postupně umřela i konektivita na nejbližší router a nakonec se restartoval i samotný kabelový router, když ztratil signál.

jo, tohle sami mi to dela uz treti den v Praze...a uz me serou...nemuzu se pripojit ani na podelanej seznam.cz...proste nic..trva snad pet minut nez se nahodne nekam dostanu...je to ajkoby zamrazeny...bude to urco chyba u UPC, pac predtim mi vse jelo jak ma...asi tam zitra zavolam a servu je at si nakonfigurujou spravne firewall kkti

Sdílet toto téma

Yza    0

Zdravím,

Vypadl mi UPC internet v lokalitě Brno-Veveří (ul. čápkova).

výpadek trvá už cca 4-5 hod (od cca 11:00), na modemu nesvítí kontrolna online.

může mi někdo tento výpadek potvrdit, abych si byl jistý že problém není u mě ?

díky

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mam posledni 3 dny problemy s neustalymi vypadky, snizovani rychlosti, nejedou mi torrenty resp. jednou minimalni rychlosti... bydlim ve ctvrti Veveri, ulice Gorkeho... :-/

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

tak to budem mit nejspis stejnou pricinu problemu ... respktive jsi na tom jeste dobre - ja jsem uz pres 24 hodin offline !!! :x

Sdílet toto téma

Brno - Slatina taky ok (light + booster).

speed.io.png

hmm, tak asi hodinu nato se mi drasticky snizila rychlost stahovani z torrentu (na max 30kB/s) a trva to doted ... pritom rychlostni testy jsou ok a jakakoliv komunikace krome stahovani torrentu je bez problemu :?:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízenímodem Cisco, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak tendle problém s torretama mam také a zpozoroval jsem ho od pátka a pokračuje do teď maximalní download je 30kB/s.Mi to tak připadá že se opakuje situace z minulého roku kdy byl ten samí problém s torrentama (p2p).Na různých fórech se mluvilo o tom že UPC zkoušelo program na filtraci (omezení) p2p sítí.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

u me problem porad trva... zajimavy je, ze pri zapnuti utorrentu mi skoro prestane fungovat internet... bud se mi vubec nenacitaj stranky, nebo se nacitaji pekelne pomalu... a tak do minuty jak ten utorrent vypnu se to zase rozjede...

nikdy jsem takovej problem nemel a to jedu torrenty dost casto... v nastaveni jsem nic nemenil proste to zacalo samo od sebe asi pred 3-4 dny... divny :-/

Sdílet toto téma

Zdravim,

už snad 3 nebo 4 měsíce musím neustále obnovovat IP adresu ručně a je to čím dál horší. Poslední měsíc to neustále tuhne a obnova je potřeba i parkrát do hodiny. Nepomohlo by třeba změnit modul, prý teď mají nějaky novější nebo radši změnit poskytovatele třeba za Netbox ? Jo a torrenyty běží pomalu jak sviňa, dřív jsem měl u některých seriálů rychlost i 1MB, teď s bídou 30 Kb, s torrenty je problém tak poslední 3 týdny. Co s tím ? :cry:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Zdravim,

už snad 3 nebo 4 měsíce musím neustále obnovovat IP adresu ručně a je to čím dál horší. Poslední měsíc to neustále tuhne a obnova je potřeba i parkrát do hodiny. Nepomohlo by třeba změnit modul, prý teď mají nějaky novější nebo radši změnit poskytovatele třeba za Netbox ? Jo a torrenyty běží pomalu jak sviňa, dřív jsem měl u některých seriálů rychlost i 1MB, teď s bídou 30 Kb, s torrenty je problém tak poslední 3 týdny. Co s tím ? :cry:

ty tvé problémy s torrenty zřejmě souvisí s tímto, čti zde:

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2086

Sdílet toto téma

A co tedy radíš ? Myslíš si, že je to pouze dočasné blokování z důvodu navyšování rychlosti nebo půjde o stálý jev ? Potom nějak pozbývá smysl platit si za větší rychlost, když to stejně jede jako šnek a tu na načítání stránek zas až tak nepotřebuji, notabene když musím neustále obnovovat IP. Nebyl by pak lepší přechod třeba k Netboxu nebo je to tam také blokováno ?

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku