Jump to content

Dotaz začátečníka zavedení internetu


Guest karajda

Recommended Posts

Guest karajda

Zdravím, 

chtěl bych se zeptat jako naprostý laik pokud jde o služby UPC. Chci si pořídit internet od UPC a když už internet tak asi i kabelovou televizi. Nicméně než se k pořízení rozhodnu a kontaktují UPC, tak bych chtěl mít základní informaci o nutnosti rozvodů po domě. Jedná se o rodinný dům, UPC taky kopali cca rok zpátky, služby jsou samozřejmě dostupné a současný stav je takový, že za vstupní dveře je dovedený kabel. 
Pokud chápu dobře technik namontuje zásuvku UPC a z jednoho vývodu se koaxiálním kabelem vede signál k nějakému "set-top boxu" a druhý koaxiální kabel k modemu s routrem a pro využití všech služeb se případně propojí obě zařízení UTP kabelem. TV je cca 5 m od vstupních dveří, ale modem bych potřebovat cca 15 od vstupních dveří opačným směrem. Bude to možné nebo bude nutné, aby došlo na obou místech k zřízení UPC zásuvek a pokud ano je kabelové vedení od výchozího místa opět koaxiálním kabelem a rozdíl je pouze v nutností UPC zásuvek nebo je to složitější.
Ptám se hlavně proto, abych si udělal představu o složitosti vedení kabelů (především nechci nic zasekávat do zdí, proto uvažuji jak bude vše složité)

Velice děkuji za informace. 

Link to post
Share on other sites

Z místa u vchodu bude kabel prodloužen a zásuvka bude vybudována v místě obvyklém (většinou obývák). U RD to bývá trošku komplikovanější, záleží kde budete zásuvku chtít, kolik metrů kabelů to je, kolik průrazů atd. Co se týče vzdálenosti modemu a zásuvky, měla by být do 1,5m ideálně. Dvě zásuvky jsou dobrý nápad.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...