Jump to content

Zpětná kompatibilita CI+

Recommended Posts

Posted (edited)

Snažím se najít bližší informace ohledně rozdílů mezi CI a novějším CI+ a zaujala mě tahle pasáž na Wikipedii:

Citovat

CI+ is backward compatible with DVB-CIv1. Old television receivers, which have CIv1 CI-slot, can be used with CI+ CAM and vice versa, but for viewing only those of TV programs which are not marked as CI+ protected.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Common_Interface

Neboli že CI+ modul bude fungovat i v CI slotu, pokud programy nepoužívají pokročilejší CI+ ochranu.

Zajímalo by mě, jak to má Vodafone v ČR. Pokud vím, nějakou dobu už se používají moduly CI+, ale není mi jasné, jestli programy jsou "CI+ protected" či nikoliv. Předpokládám, že pro co nejširší podporu (i starších) televizí asi ne. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Edited by janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

jakej je v tom rozdíl nevím jeden mám CA a dva CA+ fungují oba, jedinej rozdíl pro mě je že u ca se nezobrazuje hlášení že je to odkodováno, dál jsem to nikdy nezkoumal

• Agree 1
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec

U susedov (DE) to uz kablovi operatori pouzivaju nejaky ten rok (vratane Vodafone) - vychytavky CI+ ako obmedzenie platnosti nahrateho programu ci nemoznost preskakovat reklamy.. pokial viem, tak aspon UPC nepouziva ziadne vlastnosti CI+, kedze ma este vela CI modulov v obehu.

• Agree 1
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava