Jump to content

WiFi výpadky s Homepod

Recommended Posts

Dobrý den,

v bytě využívám router od CH7465LG-LC s kterým jsem neměl více méně nikdy žádný problém, v posledních dnech ale po zapojení Apple Homepod do sítě se začli objevovat krátkodobé výpadky v řádu pár sekund což se projevuje na všech ostatních zařízeních. Po zkoušce odpojení Homepod se vše zase chová správně. Po nahlídnutí do logů se mi tam mimo jiné objevuje v čase výpadku zpráva tohoto typu:

Illegal - Dropped FORWARD packet: SRC=2a01:b740:0a41:0606:0000:0000:0000:000e MAC=01:5C:79:EC:46:86;CM-MAC=34:2c:c4:96:da:5a;CMTS-MAC=00:01:5c:79:ec:b9;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Chci se zeptat zda jste se s tímto problémem někdo nesetkal náhodou. Má to vůbec řešení nebo se můžu s celkovou ideou "smart home" v případě UPC routeru rozloučit?

Předem díky

EDIT: Restart, tovární reset - vše jsem zkoušel

Edited by zaleskyp
  • -
  • -
  • -
  • CH7465LG
  • Praha

Apple si spoustu věcí dělá po svém, kde je možnost doporučuji odebírat zboží jiného vendora... Každopádně máte hlášku takže trocha Googlení nejspíš vyřeší váš problém

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • MTCNA | MTCTCE
  • Praha 3
Posted (edited)

Co se týče Googlování - samo že jsem si nejdřív zkusil poradit sám než jsem začal řešit topic na fóru. Mám to prolezlé i zde a zkoušel jsem skoro všelicos - resetovani zapamatovaných sití v Apple acc aby se vše napárovalo se sítí znova, různé resety, restarty, pohrát si s nastavením routeru - pásma aj., dokonce i kontaktovat Vodafone kde je samozřejmě všechno z jejich strany v pořádku.  Jediné co jsem prozatím nezkoušel je koupit si jiný wifi router, napojit ho na ten Vodafone a používat wifi přes ten nový. Pouze jsem před koupí chtěl ještě zkusit jestli náhodou nemá někdo podobný problém / zkušenost a nenašel v mezičase řešení.

Edit: Těžko říct zda dělá něco Apple "po svém". Mám ve svém okolí ale několik lidí, kteří Apple produkty používají bez problému, proto píšu sem a ne na Apple, protože podezřívám že spíš ten router od Vodafone si dělá něco "po svém".

Edited by zaleskyp
  • -
  • -
  • -
  • CH7465LG
  • Praha