Jump to content

Zapojení TV pro zprovoznění tarifu TV Start

Recommended Posts

Dobrý den, prosím o pomoc jak si mám zapojit TV pro zprovoznění tarifu TV Start.

Co jsem hledal tak mám dle tohoto (https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/televize/tv-start/) návodu zásuvku typu 3.

Viz. snímek:

spacer.png

A na televizi (LG 65UM7450PLA) mám následující konektory:

spacer.png

Chápu správně že mám propojit konektor vpravo na 1. obrázku s tím co mám na televizi ANTENNA/CABLE IN ? 

Který k tomu potřebuju prosím kabel? Dokázal by mi někdo odkázat na alze/czc konkrétní kabel 10m?

Děkuji

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Start
  • asd
  • asd

Ano kabel se zapojuje do IEC konektoru, na televizoru ten vpravo, šroubovací F konektor vlevo slouží pro připojení satelitní antény.

Zásuvka UPC má ale také šroubovací F konektor, takže budeš muset ke kabelu ještě koupit redukci F-IEC, případně si kabel nechat vyrobit ve tvém městě asd na míru u nějaké specializované anténní prodejny, protože při vzdálenosti 10m už bych dost hleděl na kvalitu stínění, na což se u Alzy nedá příliš spolehnout.

Eventuálně si můžeš objednat návštěvu technika Vodafonu který ti ho udělá na míru a připojí.

• Thanks 1
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno
před 15 hodinami, NechciSeRegistorvat napsal:

Dobrý den, prosím o pomoc jak si mám zapojit TV pro zprovoznění tarifu TV Start.

Co jsem hledal tak mám dle tohoto (https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/televize/tv-start/) návodu zásuvku typu 3.

Viz. snímek:

spacer.png

A na televizi (LG 65UM7450PLA) mám následující konektory:

spacer.png

Chápu správně že mám propojit konektor vpravo na 1. obrázku s tím co mám na televizi ANTENNA/CABLE IN ? 

Který k tomu potřebuju prosím kabel? Dokázal by mi někdo odkázat na alze/czc konkrétní kabel 10m?

Děkuji

Připrav se ale na to, že kvalita kanálů s výjimkou ČT je opravdu katastrofální. Raději zvol klasické dvb-t 2 kde máš v HD Primu a i ostatní mají lepší rozlišení i když SD. 

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CI+
  • Brno

DVB-T2 bych volil akorát v případě, kdy odborná firma napřed změří signál a já budu vědět, na čem jsem. Jinak je to sázka do loterie, kdy signál velmi často vykazuje chybovost díky SFN, povětrnostním podmínkám apod. Jinak Prima v DVB-T2 je v 1280x720, což je takové HD-neHD, není to plné HD 1920x1080. A Nova je už pouze v 960x540. Takže žádná sláva a spíš se orientovat na DVB-C, resp. DVB-S2 a ne si kazit zrak nějaký matlanicemi jenom proto, aby člověk ušetřil pár korun měsíčně.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -