Jump to content

Služby na RČ nebo IČ

Recommended Posts

Napřed bych se na zákaznické lince informoval, co vlastně mohu za nabídku dostat na IČ a podle toho pak případně ukončil smlouvu na RČ. Byť asi hlavní důvod přechodu na IČ bývá možnost odpočtu DPH, což je klíčová věc pro zákazníka.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

@MekliCZ Opravdu? Pokud nepotřebuji pevnou IP adresu a o kousek vyšší upload, pak mi (zvláště po poslední změně legislativy) nedávají smysl SoHo služby oproti rezidentním. Ten rozdíl v SLA je na jednu stranu na papíře hezký, ale  jelikož je to, jak jsem psal, stejná technologie, na stejné síti a stejných zařízeních, pak se dá (i když be záruky) aplikovat i na rezientní služby. A já nejsem z těch, který by reklamovali službu, která mi pojede celý den minimálně 450Mbps namísto 500. U UPC jsem neměl nikdy problém vyreklamovat službu, když jela o více jak 10% méně (nějak dlouhodoběji), než byla inzerovaná. I když ta rychlost byla mnohem vyšší než zaručená (co byla v ceníku).

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

• 3 weeks later...
On 4/19/2021 at 10:57 PM, Marek-26 said:

@Adolf.Shitler Odečíst DPH si můžu i jako OSVČ u služeb pro rezidenty ...

Já sem měl kdysi residentní službu na IČO právě kvůli odpočtu DPH a pak na mě přišli s tím, že buď musím přejít na službu pro firmy nebo si to IČO nechat z faktur vymazat.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany

Posted (edited)

@xtonda Od spojení s Vodafonem už (znovu?) jde mít rezidentní služby na IČ i SOHO služby na FO, sami mi nabídli převést exUPC na FO, abych měl po převodu společné vyúčtování s telefonem+WTTx.

Edited by MekliCZ
  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 8