Jump to content

smtp server odesílání mailu z účetního software

Recommended Posts

Dobrý den, nevíte prosím vás někdo jak přenastavit v učetním software smtp server, aby odcházely emaily zaměstnancům?

Od té doby, co převzal Vodafone nelze odesílat.

Děkuji Jana

• 500 Mb/s
  • ∞ GB
  • Komfort
  • COMPAL CH7465LG
  • Brno

Já možná tuším o co jde. Jestli oni tam nemají ty staré UPC emaily včetně SMTP serverů.  Někde se tu řešilo, že postupně končí.

Edit:

tady se to řešilo

Edited by Sparrow
  • 150 Mb/s
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10

Na to mám právě obavu že už to dlouho nevydrží, takže radši si tam zadej adresu serveru který používáš pro příjem pošty a  pak bude možná ještě nutné vyplnit ověření účtu, tedy přihlašovací jméno a heslo, jinak hrozí že to za několik měsíců budeš muset opravovat znovu.

• Agree 1
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno
před 4 hodinami, Evzen napsal:

......A z ruznych duvodu mi v tomto setupu vic vyhovuje relay pres smtp poskytovatele pripojeni k Internetu.

Ze ty znas jen pristup k emailu pres nekoho dalsiho, neznamena, ze to tak delaji vschni.

Nojo, ale to by to poskytovatel připojení k internetu (v tomto případě Vodafone) nesměl smtp server od UPC včetně jeho různě klonovaných bratříčků zaříznout. Což platí i pro Honzovu poznámku - zakázaný to rozhodně není, ale ne vždy se to dá použít.

Takže uživateli, má-li připojení od VF/UPC, nezbyde nic jiného, než použít smtp server vlastní (nemá ho každý běžný uživatel, spíš naopak), smtp nějaké freemailové služby (a nejde to vždy univerzálně použít), nebo v lepším případě smtp server firemní, pokud je na firemním mailu. Což směřuje k tomu, pokud je tazatelka v nějaké firmě a pokud má mail firemní, pravděpodobně by byla rozumná cesta použít současně i firemní smtp server.

Jojo, tyhle pošťuchovanice se mi docela líbí😉

Edited by sodekcz
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno