Jump to content

Recommended Posts

To bych zcela sobecky skoro neradil a dal to na manuál. Pokud je ten kanál u tebe vyhovující, je pro tebe výhodnější to tam nastavit ručně a nechat sousedy, kteří budou mít pravděpodobně automatiku, aby jejich WiFi někam s jejich kanálem "uhnula".

• Agree 1
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Manuál ale není pro laika moc šťastné řešení, protože to znamená pravidelně (a často) kontrolovat okolní sítě. Ono je fajn, že člověk najde nějaký relativně volný kanál, ale zítra už může být vše jinak a ten kanál bude naopak nejméně vhodný.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Což asi pro mě, jakožto člověka, pro kterého je to španělská vesnice není nejlepší. Vždyť já ani vůbec nevím, z těch screenu, které jsem sem dal, co bych tam měl vyčíst podle čeho zjistím, že tenhle kanál je dobrý a tenhle špatný.

• 150 Mb/s
  • 4 GB
  • Komplet
  • CA modul, router
  • Praha

A v automatu mu to klidne nacpe kanal 12, 13, 14 a to me uz volalo spousta lidi, ze nevidi WiFi na nekterych zarizenich

• Internet 300
  • 15 GB
  • -
  • Cisco EPC3208
  • Ostrava - Zábřeh

Ale nektete NTB, napriklad Acer kanaly 13 nevidi, nevim presne jakou mely WiFi. Stacilo manualne zvolit kanal z typyckeho neprekryvaneho 1, 6, 11 a bylo po problemu

• Agree 1
  • Internet 300
  • 15 GB
  • -
  • Cisco EPC3208
  • Ostrava - Zábřeh

Mam tu nejake dve starsi (2014?) cinske tableto-navigace (7", Android 4.0), ktere se na tyhlety vyssi kanaly taky VELICE spatne chytaji - nekdy to trva 20 minut, jindy hodinu, jindy se nechyti cely den.
Nikdy jsem nepatral, cim presne to je. Uz je dlouho nepouzivam (ten single-core Allwinner A13 je fakt utrpeni), takze me to netrapi.
A ano, je to cinsky kram... ale krome tohoto (a te rychlosti) to svyho casu fungovalo pekne.

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Já bych ještě upozornil že řada starších telefonů a také některé levnější čínské a možná i další často nepodporují pásmo 5 ghz, takže řádně nastavit 2,4 ghz se určitě vyplatí a já právě s oblibou dávám tyhle koncové vyšší kanály, protože většina okolních routeru většinou pálí na těch nižších.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno