Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Packet loss Brno

Recommended Posts

Návštěvník

Dobry den,

muzete mi prosim nekdo rict, jestli jsou takoveto hodnoty normalni?

Snazim se telefonovat pres SIP, druha tabulka je ping na branu VoIP poskytovatele (s u mne zapojenym routerem-prvni IP adresa).

Karneval mne tvrdi, ze je to v poradku....

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 10.192.20.1 - 20 | 889 | 717 | 0 | 17 | 170 | 20 |

| rt-bno-1-eth0.karneval.cz - 1 | 889 | 887 | 0 | 18 | 150 | 30 |

| c7606-1-ge-1-5.karneval.cz - 1 | 889 | 886 | 10 | 27 | 220 | 20 |

| ae0-23.prg10.ip.tiscali.net - 1 | 889 | 887 | 10 | 23 | 91 | 20 |

| so-0-0-0.prg11.ip.tiscali.net - 1 | 889 | 888 | 10 | 23 | 150 | 20 |

| tiscali-cz.ip.tiscali.net - 0 | 888 | 888 | 10 | 21 | 120 | 30 |

| fa-4-0-0.Pha-TSS-2.net.tiscali.cz - 1 | 888 | 886 | 10 | 23 | 351 | 21 |

| mail.aspa.cz - 1 | 888 | 886 | 10 | 22 | 160 | 20 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 192.168.2.1 - 0 | 4109 | 4109 | 0 | 1 | 110 | 0 |

| 10.192.20.1 - 21 | 4109 | 3260 | 0 | 33 | 321 | 10 |

| rt-bno-1-eth0.karneval.cz - 1 | 4109 | 4108 | 0 | 32 | 500 | 30 |

| c7606-2-ge-1-5.karneval.cz - 0 | 4109 | 4109 | 10 | 43 | 551 | 90 |

| nix1.to.cas.ip-anywhere.net - 1 | 4109 | 4105 | 10 | 38 | 611 | 20 |

| router3.nethost.ip-anywhere.net - 1 | 4108 | 4104 | 10 | 36 | 441 | 10 |

| gate.mujtelefon.com - 1 | 4108 | 4103 | 10 | 36 | 471 | 20 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak uz jsem jim napsal, ze jestli s tim neco neudelaji, tak se rozloucime. Jsem zvedavej, jestli mne zase bude volat nejakej panak a vysvetlovat, ze je vsechno v poradku a problem je u mne. Uz mam celyho Karnevalu vazne po krk. To neni Karneval, ale Cirkus.

Sdílet toto téma

Jak už jsem tu v jiné diskuzi psal. Karneval připravuje rozsáhlý upgrade technologických zařízení v Brně, jež obstarávají provoz datové sítě. Tedy, brzy by se měla situace rozhodně zlepšit, holt už je v této lokalitě pomalu, ale jistě "přecpáno".

PS: Na KC ti pravděpodobně řeknou to, jak říkáš, že ty máš někde problém a oni za to nemužou. Nesmíš se divit, nemaji zase tolik informací o stavu v Brně jako technici, kteří jediní vlastně ví, co se tam děje :)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dekuji za informaci, to jsem jim nemusel posilat tak durazny mail, pockam si na zlepseni. Jak brzy by se ten upgrade prosim mel uskutecnit?

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dekuji, to vydrzim, kdyz uz to blbne tak dlouho. Mohli mne to rict hned primo na infolince a byl by klid, nemusely probehnout zadne dalsi vyhruzne telefonaty a maily :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník

V pátek po poledni se v Brně (Královo Pole) vrtal technik v bednách na ulici a chvíli na to začaly těžké výpadky Internetu. Ustalo to k večeru po 18h, ale v sobotu od cca 10:24 opět další výpadky, až se služba stává naprosto nepoužitelnou.

Pokud dělají nějaké změny, tak mají dát vedět postiženým oblastem mailem včas dopředu. V pátek na KC ani po přepojení na tech. dohled nic nevěděli, o žádných zásazích na rozvodech ani páru a návštěvu technika prý až po víkendu v pondělí odpoledne. Super služba.

Sdílet toto téma

Klienti jsou převážně globálně informování pouze o masivních upgradech technologických zařízení, které zařizují většinou chod celé lokality. Drobnější úpravy např. na distribučních sítích, atd., nedávají vědět!

Sdílet toto téma

No´"úprava", která má (zatím, neboť se obávám, že to ještě neskončilo) za výsledek převahu času výpadků nad on-line stavem, bych neoznačoval za drobnou.

Ve své podstatě nemusí ospamovat uživatele, ale měli by mít (nejlépe geograficky tříděné) info o výpadcích a provádění úprav, ideálně jako RSS kanál...

No teď to zase 1/4 hodiny nešlo...

Sdílet toto téma

Návštěvník

Zdravím, všechny ve foru.

Blíží se konec června tak bych se rád zeptal informovaných, jak je to s upgrade síte v

Brně, a jestli je takováto "kvalita" připojení pro Turbo 3M běžná i u ostatních

měření www.testyourvoip.com - upload (odemě do Víidně)

Round-Trip Latency 157 ms

Packet Discards 4.8%

Packet Loss 0.4%

Loss Periods Min: 10 ms

Avg: 30 ms

Max: 60 ms

Burst Loss

Jitter Min: 0 ms

Avg: 8 ms

Max: 144 ms

Signaling Quality

Post-Dial Delay 63 ms

Call Setup Time 78 ms

Media Delay 172 ms

asi 2-3 týdny pozoruji že se stále zhoršuje jitter na uploadu. Jeden z mých VoIP operátorů mi už nefunguje, druhý s bídou ještě jede.

Download je OK.

Co mi poradíte ?

Sdílet toto téma

Tak ja jsem taky z Brna mam T3M , provozuji VoIP na SPA2100 s Voxem a Havlem od ledna tohoto roku a problemy s uploadem ani s nicim jiny jsem nepozoroval. Proste telefonuju s G711 a kvalita hovoru je OK :wink:

Edit:

Ted jsem si vsiml ze jste ten dotaz dal i na konkurencni forum 8) , ja jsem ze stare lisne , zkusim jak prijdu domu (asi az zitra) udelat ten test taky a pastnu ho sem at vidite hodnoty u me

Ludek

• lokalitabrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Návštěvník
Edit:

Ted jsem si vsiml ze jste ten dotaz dal i na konkurencni forum 8) , ja jsem ze stare lisne , zkusim jak prijdu domu (asi az zitra) udelat ten test taky a pastnu ho sem at vidite hodnoty u me

Ludek

Díky za ochotu. Pokusím se připojení reklamovat. Uvidíme.

Sdílet toto téma

Tak tady jsou me hodnoty na uploadu na Viennu

Skoro bych rekl ze jsou stejne , ne li horsi nez vase ,a el ja s tim normalne telefonuji , jak uz pisu vyse s Voxem i Havlem G711 a bez problemu :shock:

Tak nevim.....

Round-Trip

Latency 128 ms

Packet Discards 4.0%

Packet Loss 0.5%

Loss Periods Min: 20 ms

Avg: 40 ms

Max: 100 ms

Burst Loss

Jitter Min: 0 ms

Avg: 9 ms

Max: 116 ms

• lokalitabrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku